Samenwerking Dior and I in Wenneker Cinema ACTIVITEITEN Fotoprojecten op 't Hoofd Verloren Uren met de Nachtgasten Activiteiten voor de agenda Binnenkort in Theater aan de Schie Nieuwe voorstelling met Tjitske Reidinga O www.nieuuuestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 oktober 2015/ 21 Sweet sounds on sunday SCHIEDAM - Lisa Boray is één van Nederlands meest veelzijdige zange ressen en componisten. Ze werkte samen met grote namen als Deniece Williams, Charles Azna- vour, Linda Ronstadt en Dionne Warwick. Bij Jazzpödium Waterweg laat zij zich zondag 8 no vember om 15.00 uur van haar jazzy kant horen. Een concert om naar uit te kijken! De derde Sweet Sounds on Sunday belooft op nieuw een memorabel concert te worden. Lisa Boray staat in binnen- en buitenland niet alleen bekend om haar fantas tische stem, maar is ook een bekende zangcoach voor collega-artiesten als de Toppers en schrijft liedjes, voor bijvoorbeeld Kinderen voor Kinderen. Haar Friends hebben stuk voor stuk hun spo ren in de muziekwereld verdiend. Kaarten Niet-leden betalen 5 euro, voor leden is dit concert gratis mits zij zich vóór dinsdag 3 november 12.00 uur aanmelden. Dat kan telefonisch tijdens kantooruren (010- 4269247). SCHIEDAM - Mooi Werk pre senteert twee fotoprojecten in en rondom het Schrei- huisje op het Hoofd. 'Like a Pearl in my Hand' van Carina Hesper en 'Water werken' van Hans Sloot zijn te zien tijdens het Fotofesti val Schiedam op 23, 24 en 25 oktober tussen 14.00 en 17.00 uur. Like a Pearl in my Hand Het Schreihuisje is de blik naar de wereld en riiet de tentoonstelling Like a Pearl in my Hand -ontwikkeld en gefotografeerd in China- ha len we die verre wereld en lange geschiedenis tussen China en Nederland naar Schiedam. Ze laat een kant van China zien die liever niet aan de buitenwereld wordt getoond. De bezoekers van deze tentoonstelling in de openlucht kunnen niet volstaan met alleen maar kijken. Als de beelden hun geheim eenmaal prijs geven bestaat de kans bewogen te worden door ontroering van het lot van deze kinderen. Waterwerken Het merendeel van de fo to's in deze installatie is ge maakt in de Wiltonhaven, zowel van de bedrijven als van het water. Daarnaast zijn er enkele foto's te zien die Hans maakte tijdens zijn reizen naar Schotland en Nieuw-Zeeland. SCHIEDAM - Op verschil lende locaties in de binnen stad vindt tot en met zondag 25 oktober het Fotofestival Schiedam plaats. Tijdens het laatste weekend van dit festival gaat de win tertijd in en dat betekent: een uur extra festivaltijd! In dit extra uur waarin tijd eigen lijk niet bestaat, gaat in ieder geval geen minuut verloren. Met een avond- (en nacht- vullend programma van Nachtgasten, het grootste improvisatiegezelschap van Nederland. Het is de nachtmerrie van elke acteur. Je staat op het toneel voor een volle zaal zonder te weten wat je tekst is of waar de voorstelling überhaupt over gaat. Dit is het concept van Nachtgas ten! Het publiek kent wel alle ins outs en ziet hoe acteurs worstelen, met de keuzes die ze moeten ma ken, hoe ze zich verliezen in hun rollen en emoties. Terwijl de tijd even stil staat wordt het publiek verrast met een origineel verhaal, onvoorspelbare twists en kleurrijke cast. Zaterdag 24 oktober, 22.30 tot 03.00 uur in deMonopole op de Hoogstraat 99. Ticket: 1euro, aanmelden viainfo @fotofestivalschie- dam.nl SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.nl Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te nemen in de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. SCHIEDAM - Dior and I toont een uniek inkijkje in de doorgaans gesloten wereld van Modehuis Christian Dior. De film volgt de Belgi sche ontwerper Raf Simons die als de nieuwe artis tiek directeur van Dior zijn eerste collectie creëert. De verwachtingen zijn hoog gespannen. Van de eerste ideeën tot de uiteindelijke modeshow zien we hoe de onverstoorbare Simons en zijn toegewijde, charman te en vaak humoristische medewerkers energiek en liefdevol te werk gaan. Een bijzondere film waarin de dagelijkse druk in het mo dehuis voelbaar is, een ele gante buiging naar de ge schiedenis van Dior en een hommage aan de coupeuses in het atelier. Dior and I is te zien op 22,23 en 24 oktober om 20.30 uur in de kleine zaal. Foto-.pr Rob Roos (rechts) neemt namens het Schiedamse theater ook de programmering voor Theater Koningshof op zich, vanaf komend seizoen. Foto:pr Theater Koningshof Maassluis en Theater aan de Schie gaan per direct een intensieve samenwerking aan. Op initiatief van Koningshof neemt Theater aan de Schie vanaf seizoen 2016 - 2017 de professionele theaterprogrammering voor haar rekening. Door het theater SCHIEDAM - Beide partijen zijn enorm enthousiast over de vergaande samen- werkingsafspraak die snel tot stand kwam. Door de samenwerking moet er een heter lokaal en regionaal af gestemd theaterprogramma ontstaan met een direct pu blieksbereik van bij elkaar 120.000 inwoners. Het pu bliek krijgt op deze manier meer keuze en een beter ge spreid theateraanbod gepre senteerd. Theater aan de Schie en Theater Koningshof zetten de stap naar een beter afge stemd regionaal theateraan bod. Een grote stap voor waarts voor de Waterweg omdat het aanbod beter op elkaar afgestemd zal wor den. De samenwerking zal in de toekomst waarschijnlijk meer dan. alleen de theater- programmering gaan om vatten. Beide theaters gaan dit seizoen gezamenlijk on derzoeken of er ook andere theatertaken kunnen wor den gedeeld, bijvoorbeeld op het gebied van marketing, publiciteit en kaartverkoop. Indien de samenwerking bevalt, wordt een bredere samenwerkingsvorm niet uitgesloten. De samenwerking betekent geen fusie. Voorop staat dat de twee theaters de eigen identiteit behouden. Kracht van (protest)songs Leoni Jansen en Izaline Calister gaan als Sisters in Arms op zoek naar songs die de wereld hebben veran derd. Zij beseffen maar al te goed dat de wereld aan het veranderen is en dat muziek hier een grote rol bij speelt. De voorstelling Barricade is donderdag 29 oktober, om 20.15 uur, te zien in het Wennekerpand, toegang: 21,00. Ellen ten Damme Alles kan bij Ten Damme als ze eenmaal thuis is. Zie Ellen hangend aan de deur post, grappend, ongeremd met deuren slaand, waarge beurde verhalen vertellend of verdrietig in een hoekje. Ze gaat helemaal los. Thuis bij Ellen is zaterdag 31 ok tober, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie, toe gang: 26,50. In voetspoor van Gipsykings Geworteld in diepe zigeu nertradities, met Flamenco als fundament, beleeft de zigeunermuziek met Kiko Gipsyland een ware renais sance. Het ene moment tot in tranen geroerd, het vol gende moment swingend op de stoelen. Kiko Gipsy- land staat garant voor een avond artistieke kwaliteit en een hart vol emotie. Kiko Gypsyland is 31 oktober, om 20.15 uur te zien in Wen nekerpand. Toegang: 25,00. SCHIEDAM - Donderdag 29 ok tober is Tjitske Reidinga te zien in een nieuwe voorstel ling van DeLaMar Theater producties genaamd Sophie. Een bijzonder en ontroerend levensverhaal van een ster ke vrouw. Vorig seizoen was de toneelvoorstelling 'Wel kom in de familie' een groot succes. Dit seizoen is DeLa Mar Theaterproducties op nieuw te gast in Theater aan de Schie met een bijzondere voorstelling. Sophie vertelt het verhaal over de ontwik keling van een meisje tot een vrouw, tot moeder, tot oma. In de voorstelling die zich afspeelt in Sophie's meisjes kamer in haar ouderlijk huis zien we het leven aan haar voorbijgaan. Haar conflicten en keuzes, geluk en verdriet. Het leven van Sophie is net zo gewoon en net zo bijzon der als ons eigen leven en dat van iedereen om ons heen. Sophie is een nieuwe to neeltekst, een fijnzinnig ge schreven stuk vol humor en ontroering, waarin in alle eenvoud tastbaar wordt wat dat eigenlijk is: een mensen leven. De voorstelling Sop hie is geschreven door Roos Ouwehand (Doris, Bloed verwanten). Sophie is don derdag 29 oktober, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang 25,00. Kaarten reserveren voor deze voorstelling kan via het bespreekbureau, ge opend op dinsdag van 13.00 - 16.00 uur en één uur voor aanvang van iedere voor stelling. Telefonisch is de kassa be reikbaar van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 - 16.00 uur op telefoonnum mer (010) 2 467 467. Online reserveren kan 24 uur via www.theateraandeschie.nl. moeder en oma: Tjitske Foto: Marcel van der Vlugt

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 21