Intensieve aandacht voorouderen Nieuw: de leesbril' voor uw gehoor I Diagnostisch onderzoek zonder wachttijd L Delier Unit 24 uur per dag ver pleegkundige DC Klinieken O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 oktober 2015 27 Ouderen, van 70 jaar of ouder hebben meer kans om in het ziekenhuis te komen. Bijvoorbeeld voor een afspraak op het spreekuur of om een vriend of vriendin te bezoeken die in het ziekenhuis ligt. Daarom heeft Franciscus Gasthuis Vlietland intensieve aandacht voor ouderen. Locatie Vlietland behaalde zelfs - inmiddels voor de tweede keer - het keurmerk Seniórvriendelijk Ziekenhuis. De eervolle erkenning 'Senior- vriendelijk Ziekenhuis' ver kreeg, locatie. Vlietland onder meer door de voorzieningen in het gebouw. Zo draait de draaideur in een rustig tempo en vertelt een stem in de lift op welke verdieping u bent. te voorkomen. Bijvoorbeeld door het aanbieden van anti- slipsokken of.een extra snack tussendoor. Het keurmerk wordt door Franciscus Gasthuis Vliet- Bloedafname en de Röntgen- afdeling, de meest bezochte afdelingen, liggen di.cht .bij.de hoofdingang. Ook op de verpleegafdelingen wordt extra aandacht besteed aan de zorg voor ouderen. Risico's op bijvoorbeeld vallen en ondervoeding worden in kaart gebracht, waarna actie wordt ondernomen om dit land gezien als stimulans om verdere invulling te geven aan seniorvriendelijke zorg. Een voorbeeld is de Delier Unit op locatie Vlietland. Deze vierpersoonskamer op de.afdeling Geriatrie.is volledig ingericht om mensen zo snel mogelijk van hun delier, oftewel tijdelijke ernstige verward heid, af te helpen. 'Een delier gaat weg door de lichamelijke oorzaak weg te nemen en door eventueel antipsychotica (medicijnen) te geven', vertelt Sander Bogert,internist Ouderen- geneeskunde. 'De Delier Unit is zo ingericht dat de omgeving rust biedt. Dat; in combinatie met structuur in de dagindeling, zorgt dat we minder medi catie hóeven in te zetten.' Öp de Delièr Unit is 24 uur per dag een verpleegkun dige aanwezig en tweemaal per dag komt de arts langs, onder meer om de medi catie te controleren. 'Enorm intensief', vertelt Annet Hengst, teamleider Geriatrie. 'Maaralleen zo bieden we de beste zorg. Daarbij zetten wé ook bijzondere apparatuur in: sensoren sturen ee.n signa.al.als iemand uit zijn stoel of bed stapt en zeer lage bedden voorkomen dat mensen uit bed vallen.' Afspraak maken Het specialisme geriatrie is gericht op de zorg voor ouderen. V treft dit specialisme aan op al onze locaties. Franciscus Gasthuis Kleiweg 500, Rotterdam 010 - 461 6633 Franciscus Vlietland Vlietlandplein 2, Schiedam 010 - 893 0000 Franciscus Maassluis De Vloot 206, Maassluis 010 - 893 0000 Franciscus Hoogvliet Stelle 8, Hoogvliet 010 - 893 0000 Franciscus Berkel Boerhaavestraat 19, Berkel en Rodenrijs OIO - 461 7700 www.franciscus.nl Bij DC Klinieken Schiedam kunt u terecht voor diverse diagnostische onderzoeken. Onze ervaren radiologen helpen u in een patiëntvriendelijke omgeving. De onderzoeken vinden plaats in een kleinschalig medisch centrum met veel ruimte voor persoonlijke aandacht. Heeft u van uw (huis)arts een verwijzing gekregen voor een MRI-onderzoek, röntgenonderzoek, echografie, of laboratoriumonderzoek? Bij ons kunt u snel een afspraak maken. Geen wachttijden, u kunt snel terecht Snelle communicatie met uw huisarts 1 Volledige vergoeding door zorgverzekeraar' Voor meer informatie of vragen kunt u kijken op onze site: www.dcklinieken.nl. Of neem contact met ons op via (0800) 231 35 57 (gratis) of schiedam@dcklinieken.nl. Laan van Bol'es 3 3122 AE Schiedam schiedam@dcklinieken.nl Schiedam Heeft u wel eens het idee dat uw gehoor wat hulp kan gebruiken? Bijvoorbeeld als u tv kijkt of tijdens een gesprek? Dan zou de Axon luisterhulp voor u wel eens ideaal kunnen zijn. Een apparaatje dat uw gehoor ondersteunt bij licht gehoorverlies. Het is als het ware de leesbril voor uw oren. Eenvoudig in gebruik De Axon luisterhulp is speciaal ontworpen om geluiden duidelijker te horen. Zo kunt u met de Axon bijvoorbeeld de tv beter verstaan zonder deze harder te zetten. En ook als u met iemand in gesprek bent, kan net wat -extra volume uitkomst bieden. De Axon zorgt ervoor, heel eenvoudig zonder ingewikkelde instellingen. U hoeft de luisterhulp alleen maar in uw oor te doen en aan te zetten. Het volume regelt u simpel met een klein draaiknopje. Alleen als het nodig is U gebruikt de Axon luisterhulp alleen in situa ties waarin uw gehoor even een steuntje in de rug kan gebruiken. Eigenlijk net zo als u een leesbril gebruikt om die kleine lettertjes te kun nen lezen. En omdat u bij de Axon verschillende maten oordopjes krijgt, past hij vrijwel altijd. De voordelen op een rijtje: Eenvoudig in gebruik Diverse maten oordopjes voor de juiste pasvorm Oplaadbaar Maximaal 24 uur achter elkaar te gebruiken Volume simpel te regelen Niet tevreden, geld terug Eenmalig in prijs verlaagd De Axon luisterhulp kost normaal 29,95. Maar op vrijdag 23 oktober betaalt u slechts 19,95. U doet eerst een hoortest en- als de Axon geschikt is voor u, krijgt u deze mee naar huis. Wanneer het apparaatje is opgeladen, ervaart u meteen hoe het uw gehoor ondersteunt. Alleen op vrijdag 23 oktober! Kan uw gehoor wel wat hulp gebruiken? Ga dan op 23 oktober naar Schoonenberg Schiedam, St. Liduinastraat 15, tel. (010) 426 31 80 (Tegenover Huize Frankeland). Wij doen dan eerst een hoortest om te bepalen of de Axon luisterhulp voor u geschikt is. Kom op tijd want dit aanbod geldt zolang de voorraad strekt!

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 27