stichting Breng je oude apparaat naar de milieustraat IB So it 'Jongeren en senioren kunnen veel van elkaar leren' en support het lokale goede doel ffiSSS» M Support'-«tok,ta90*d* 1 Wist je dat? Het geheim van Vlaanderen O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 oktober 2015 31 De Gorzen is al sinds het begin van de twintigste eeuw een gezellige volkswijk. De sociale cohesie is hecht. Dat beamen ook Mieke Wigmans en Martin Stolk, die er al heel lang wonen. Ze hebben de handen ineengeslagen met hun Stichting J&S Projecten. Door Bart van der Linden SCHIEDAM - J&S staat voor Jongeren en Senioren. Die twee groepen vormen de kern waar het binnen de stichting om draait: het sa menbrengen van jongeren en senioren en hen laten samenwerken door het orga niseren van allerlei projec ten in de wijk. Het moet de onderlinge verschillen over bruggen en het respect voor elkaar vergroten. Werkervaring Wigmans en Stolk leggen uit: "Jongeren tussen de 15 en 25 jaar zonder school, werk of stage kunnen werkerva ring op doen door senioren te helpen met klusjes in en om het huis. Te denken valt aan het (samen) doen van boodschappen, huishoude lijke taken, begeleiding bij vervoer en administratie. Een goede manier voor de jongere om de eigen kwa liteiten en beroepswensen te ontdekken. Tegelijkertijd kan de senior vanuit zijn ei gen levenservaring meehel pen om het zelfvertrouwen van de jongere op te bou wen. Jongeren en senioren kunnen veel van elkaar le ren. Onlangs is bijvoorbeeld de Westerhavenbrug ver- HET IS EEN KETTING DIE ALLES MET ELKAAR IN DE WIJK VERBINDT nieuwd en geopend, waarbij jong en oud bruggen hebben gebouwd voor de opening." Wigmans en Stolk, beiden ondernemers met een win kel in de Groenelaan en verantwoordelijk voor de eindregie van de projecten, bundelen hiervoor vaak de krachten met andere win keliers. Meer dan 30 jaar Gorzen "Ik woon al meer dan 30 jaar in de Gorzen, dus ik weet onderhand wel hoe de buurt in elkaar steekt", vertelt Wigmans in het pas nieuw geopende kantoor van de stichting. "Leuk is dat jongeren hebben meege holpen met de inrichting", zegt Wigmans, die al een paar jaar bezig was met het organiseren van projecten voor de wijk, tot ze op het idee kwam om jongeren en senioren met elkaar in con tact te brengen. Ze vond in Mieke Wigmans en Martin Stolk wonen al heel lang in de Gorzen en hebben nu de handen ineengeslagen om via de stichting J&S Projecten jongeren en senioren in de wijk samen te brengen. Foto: BL Martin Stolk een winkelier die de schouders eronder wilde zetten. Wigmans: We werken met veel netwer ken samen in de buurt. Ik ga elke week met Ismail en Ali, twee jongerenwerkers bij SWS Welzijn, de wijk in. Gaan we een praatje maken met de jeugd, of op bezoek bij ouderen. Belangrijk zijn zeker ook de straatteams die veel regelen. Het is een ket ting die alles verbindt met elkaar." Ze werken momen teel hard aan het uitbreiden van het netwerk van bedrij ven in de wijk. "Zodat jon geren in de toekomst via ons bij dit netwerk terecht kun nen voor een stageplek of een startersbaan." Stichting Jongeren en Senioren Projecten De stichting brengt jongeren en senioren uit de Gor zen samen, zodat zij de wijk nog sterker en krachtiger kunnen maken. Via Stichting JSrS Projecten, in samen werking met andere bedrijven en organisaties, krijgen jongeren en senioren de kans om aan hun toekomst te werken. De stichting op de Groenelaan 38a is elke maandag open van 14.00 tot 19.00 uur, daarbuiten vol gens afspraak: contact@jsprojecten.nl of06-532 83 23. Iedere gemeente in Nederland heeft een plek waar inwoners alle soorten afval kunnen inleveren. De plek is bekend onder verschillende namen als milieustraat, afvalbrengstation, de stort, afvalpunt, milieupark, enzovoort. De milieustraat levert een belangrijke bijdrage aan het hergebruik van grondstoffen en aan het behoud van het milieu. Q! „..kkonoop iwkoprtpon DIT KUN JE O.A. WINNEN <P"P Veel mensen gaan naar de milieustraat om tuinafval, planken of ander klusaf- val, een afgedankte bank, een kapotte wasmachine of oude tv te brengen. Kleine elektrische apparaten en spaarlampen worden vaak niet meegenomen, terwijl ook die gratis kunnen wor den ingeleverd. Lever in voor goed doel en mooie prijzen Lever tot en met 31 december je kleine elektrische appara- Win de cd-box Veronica Rock Hits Ga snel naar www.deweekkrant.nl/actie ten en spaarlampen in bij de milieustraat van je gemeen te*. Ga ter plekke naar de actiesite van Wecycle. Hier mee scoor je punten voor een goed doel in jouw gemeente. De 25 gemeenten- met de meeste punten per inwoner ontvangen van Wecycle een cheque van 1.000 euro voor een lokaal goed doel. En jij maakt direct kans op mooie prijzen! Kijk voor jouw milieustraat, de lokale goede doelen, de prijzen en actievoorwaarden op wecycle.nl/inleveren. Non-profitorganisatie Wecycle laat elk afgedankt elektrisch apparaat of spaarlamp die je inlevert bij de milieustraat, voor bijna 80 tot meer dan 90 procent recyclen. Benieuwd hoe dit gaat? Bekijk de recydevideo's op wecycle.nl/inleveren. 3 DAGEN MECHELEN, V.A. 79,- P P. In Brugge, Gent of Antwer pen ben je misschien al wel eens geweest. Maar ken je ook het best bewaarde ge heim van Vlaanderen? Het mooie en gezellige Meche- len was in de 16e eeuw nog de hoofdstad der Neder landen. De stad telt bijna evenveel beschermde mo numenten als Brugge. De Sint-Romboutskathedraal en het Groot Begijnhof staan zelfs op de Unesco-wereld- erfgoedlijst. Geniet je ook van het goede Vlaamse le ven in de vele kroegjes en restaurants? Je verblijft in het zeer cen traal gelegen Novotel Me- chelen Centrum, op ca. 50 m van alle cafés en restaurants. Je kamer is voorzien van o.a. minibar koffie- en thee zetfaciliteiten, kluisje, airco en wifi. Ook een middagje Brussel of Antwerpen is goed te doen (beide nog geen half uur). Recyclen doen we samen Wecycle werkt samen met 90% van de gemeenten in Nederland Inbegrepen 2x overnachting met ont bijtbuffet lx een glas glühwein stadsplattegrond entree hamam en fitness wifi optioneel: lx dinerbuffet Prijzen 30/10-31/03 standaard 79 incl. dinerbuffet 105 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserveringskosten 20,-) en kosten Calamiteitenfonds 2,50). Informatie en reserveringen www.pharosreizen.nl/ gelezen-in/weekkrant of te lefonisch via 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 61831. foto: Layla Aerts

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 31