I I I i i Nooit meer markt op Stadserfplein 1 Vrouw onder trein op station KORT NIEUWS COLOFON "aflr 'Markt van levensbelang' Er moet niet meer bezuinigd worden WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop 1(088)0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)6743836 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl, Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden' geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV EP O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 oktober 2015 - 3 Toestel in vlammen SCHIEDAM - Een speeltoe stel op de Koperslagerhof is maandag in vlammen opgegaan. Irado-mede- werkers deden hun uiter ste best om het toestel nog te redden, maar die poging mislukte helaas. Passie van de mantelzorger SCHIEDAM - In november is er altijd de dag van de mantelzorger. Is het leven van een mantelzorger nu een tragedie of een kome die? Daarom wordt don derdag 12 november vanaf 20.00 uur de tragikomedi- sche voorstelling 'Passie van de mantelzorger' op gevoerd. Door twee gelief den. De één heeft MS, de ander dus ook. Het is in De Ark, toegang vrij. Meditatie in de Grote Kerk SCHIEDAM - De tweewe kelijkse meditatiebijeen komst in de Grote Kerk begint zaterdag 31 oktober om 11.00 uur onder lei ding van pastor Lidwien Meijer. Om 15.00 uur be gint het inloopconcert, dat gegeven wordt door het Gospelkoor The New Life Singers. De toegang is vrij. Kies goede doel van opbrengst taxussnoeisel SCHIEDAM - De actie om taxussnoeisel in te za melen om mee te strij den tegen kanker heeft in Schiedam 462,50 euro opgeleverd. In Vlaardin- gen een stuk minder: 150 euro. Deze bedragen worden door Stichting Vergroot de Hoop gedoneerd aan een goed doel. Irado roept inwoners via haar Face- bookpagina op een goed doel aan te dragen. Inwoners van Schiedam en Vlaardingen kunnen via de Facebookpagina van Irado tot 1 november suggesties doen aan welk goed doel de donatie kan worden gericht. Voor waarde is wel dat het ten goede komt van een erken de organisatie of instelling die zich op enigerlei wijze met de preventie, behan deling en/of bestrijding van kanker bezighoudt. Afgelopen zomer werden inwoners van Vlaardingen en Schiedam opgeroepen om al het taxussnoeisel naar het afvalbrengsta- tlon van Irado te brengen. Zo werd meegeholpen in de strijd tegen kanker: elke kubieke meter taxus snoeisel is goed voor een chemotherapie. Organisa tor Stichting Vergroot de Hoop doneert per ingeza melde kubieke meter een bedrag aan een organisa tie of instelling die werkt rond kankerpreventie, -behandeling of -bestrij ding. In Schiedam is 9,25 m3 en in Vlaardingen 3m3 opgehaald. Meer informa tie: www.vergrootdehoop. nl. B&W neemt volgende week de beslissing om de weekmarkt niet langer meer op het Stadserf te houden. Eerst omdat Winterland, zoals elke winter, daar haar kermistenten gaat opbouwen. Maar ook daarna wil het college het Stadserf vrijhouden voor manifestaties en evenementen. Door Frank Willemse ANBO-NIEUWS om de kramen op de Lange Kerstraat van stoep naar rij weg te verplaatsen. Volgens ambtenaar Ronald Ultee wil hij de 'knik' voor het ABC- complex zo wegnemen. Met als voordeel dat bezoekers een rechte weg van kra men afleggen. Volgens hem loopt 30 a 40 procent van de klanten niet langs de ramen maar over de rijbaan van de Kerkstraat. De rechte route voldoet aan veiligheidseisen van brandweer en politie die er in nood heen moet. Ook deze verandering stuit op bezwaren van ondernemers in de Kerkstraat. 'Vrijdag is dé trouwdag' zodat feestzaal Beatrix vreest niet langer be reikbaar te zijn voor koets, bus of limousine. "Laat de weekmarkt op de stoep voor de Grote Kerk die functio neert al jaren prima zo." SCHIEDAM - Op station Schie dam Centrum is maandag avond 19 oktober een vrouw onder een goederentrein te rechtgekomen. Het slachtof fer was nog aanspreekbaar toen hulpdiensten haar had den gevonden. Het is nog niet helemaal duidelijk hoe het ongeval heeft kunnen gebeuren. Het slachtoffer is wel met spoed naar het zie kenhuis gebracht. Tussen Schiedam, Rotter dam en Delft werd het trein verkeer voorlopig stilgelegd, wat uiteindelijk leidde tot vaak urenlange vertragin gen omdat het ongeval ook nog eens midden in de spits plaatsvond. Daardoor reden er veel min- Op een van de drukste momenten van de dag kwam een vrouw onder een goederentrein terecht. Foto: AS media der treinen tussen Schie- Na enkele uren kon het dam, Delft en Rotterdam. De treinverkeer weer volgens trein uit Delft stond lange het normale rooster hervat tijd stil op het treinviaduct. worden. SCHIEDAM - Elk jaar neemt Winterland voor drie maan den het Stadserf in bezit om in een sprookjesachtige sfeer het Stadserf om te toveren tot een winters pretparadijs. Ook dit jaar moet daarom dé wekelijkse markt verhui zen naar de overkant, naar Broersveld en Broersvest waar de verhuizing gepaard gaat met een hoop gemor en geklaag van marktkooplui die hun vaste stekkie verlie zen. Met de verhuizing van het Stadserf willen wethouders Van Steenderen en Hout kamp deze jaarlijkse op- brèkmg voorgoed oplossen. Daar denkt de marktcom- missie van marktmeester en -kooplui heel verschil- De markt moet weer terug naar Broersveld, Broersvest en Kerkstraat, zodat het Stadserfplein vrij kan blijven voor manifestaties en evenementen. Foto: archief lend over. Immers; de beste plekken moeten worden verdeeld en sommige win keliers in het centrum heb ben liever geen kramen voor hun voordeur. In een brief, een noodkreet, aan de gemeenteraad wordt uiteengezet dat de verhui zing een hoop trammelant oplevert. Volgens een aan tal marktkooplieden van het grote maar winderige plein is het Broersveld niet geschikt voor een gezellige markt. Waar vroeger een bord stond met 'Verboden rijwielen aan den hand mee te voeren' zijn het nu kinderwagens, scootmobie- len, rollators en fietsers die voor opstoppingen zorgen en agressie opwekken op de smalle paden tussen de kra men. "De oude straten zijn te klein en zitten te dicht op elkaar om van een gezellige markt te kunnen spreken." Vervolg van boven Volgens centrummanager Phons Ockerse is de vrijdag se markt van levensbelang voor de winkeliers in het oude centrum. "De vrijdag marktdag geeft het centrum een boost waar veel Schie dammers en mensen van buiten op af komen." In de politiek wordt aandacht gevraagd door Arie Ville- rius (Leefbaar Schiedam) en Andrea Rose (Gemeente Be langen Schiedam) voor de voorgenomen 'permanente' verhuizing. Beide volks vertegenwoordigers willen een speciale vergadering, Het Stadserf is daarvoor bedoeld, waar iedereen de voor- en nadelen van een verhuizing kan inspreken. Naast de nieuw in te richten marktplekken en 'branche- ring' is er een proef geweest Afgelopen week heb ik een weekje 'kost en inwoning' gehad in het Erasmusziekenhuis. Hoewel de operatie mij tegenviel heb ik ontzettend veel bewondering voor al het verple gend personeel. Nu ben ik over ons eigen Vlietland heel tevreden, zeker door hun persoonlijke benadering, wat ook alleen maar mogelijk is door de kleinschaligheid, maar van zo'n groot ziekenhuis had ik dit niet echt verwacht. Voor het geld hoef je niet in de verpleging of zorg te gaan. Nee dat doe je alleen als je een heel groot hart hebt voor je medemens en geloof mij, daar ontbreekt het hen niet aan. Maar deze mensen moeten steeds meer onder druk werken, zoveel tijd voor dit, zoveel tijd voor dat, net als de wijk verpleging en andere zorginstellingen. Vandaar mijn openingszin: Er moet niet meer bezuinigd worden, handen af van de verpleging! Gelukkig is de rust bij de ANBO weer een beetje teruggekeerd, niet dat wij daar in Schiedam last van hebben, nee wij groeien lekker door. Wat is er nu fijner dan lid te zijn van een belangenvereniging die op komt voor de senioren? Nog geen lid? dan is het nu de tijd om lid te worden, gratis voor de rest van het jaar en volgend jaar kost het maar 40,- voor een heel jaar, dat is nog geen 0,75 per week. Geen geld als u bedenkt wat u er allemaal voor terugkrijgt: activiteiten, maandbla den, kortingen op energie, verzekeringen, serviceteam, hulp bij uw belastingaangif tes en nog heel veel meer, niet wachten, gewoon lid worden. Tot volgende week! Joke Ballijns

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3