5,- 1,25' Gevuld speculaastaartj e Amandelbroodj e Speeltoestellen vervangen Requiem Vriend steekt negen ZriXZ keer op vriendin in Mantelzorgcafe Schiedam DO. 22, VRIJ. 23, ZAT. 24 OKT. HEERDII IK a bakker is Elke zaterdag: tompouces 4 halen - 3 betalen ammerlaan www.baldcerammerlaan.nl "Eczeem middel wereldwijd succes door bouwvakker" Lezing over oud-Kethel O www.nieuwestadsblad.ni Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 oktober 2015 5 In het voorjaar van 2016 worden mooi nieuwe speeltoestellen teruggeplaatst. Foto:archief SCHIEDAM - Na de herfstva kantie start Irado met het af breken van een deel van de speeltoestellen in Fort Dra- kensteijn in het Beatrixpark. In het voorjaar van 2016 wor- SCHIEDAM - Dick Gelderblom van de Historische Vereni ging Schiedam geeft zater dag 31 oktober in ontmoe tingshuis De Weerklank aan het Cornelia van Zanten- plein 51 (begane grond) een lezing over oud-Kethel. Hij doet dat aan de hand van plaatjes van vroeger en nu. Interessant voor den hiervoor nieuwe speel toestellen teruggeplaatst die ook goed toegankelijk zijn voor minder validen. Op 2 november wordt gestart met het afbreken van de speel- (oud-)Kethelaars en andere Schiedammers, maar zeker ook voor nieuwkomers in de stad. Want je komt veel nieuwsfeitjes te weten over dit unieke stukje in Schie dam. De aanvang is om 15.00 uur en de toegang is gratis. Ge woon op tijd in De Weer klank zijn. toestellen uit 1998. Tijdens de werkzaamheden wordt het terrein gedeeltelijk afge zet. Op de andere toestellen kan dan nog wel worden ge speeld. SCHIEDAM - Gabriel Fauré was de grote vernieuwer van de Franse religieuze muziek van zijn tijd (1845- 1924). In Schiedam wordt zijn beroemde Requiem op zondagmiddag 1 november vanaf 15.00 uur met veel lief de gebracht door een speci aal gevormd koor: Het Groot Projectkoor Schiedam. In de Grote Kerk zingt het koor onder leiding van di rigent Bas van Houte prach tige koorwerken van Fauré, waaronder het bekende Can- tique de Jean Racine, en het ontroerende Requiem. Het concert wordt geopend met de monumentale Messe So- lennelle van Louis Vierne, tijdgenoot van Fauré. Het concert begint om 15.00 uur, de kerkdeuren gaan om 14.15 uur open. Kaarten a 10,- zijn verkrijgbaar bij de VVV, boekhandel Post Scriptum (in Hof van Spa- land) en in de Grote Kerk tijdens de openingsuren. SCHIEDAM - De 26-jarige vrouw uit Delft, die zich in juli onder het bloed meldde bij het drive-inloket van Burger King aan de 's-Gra- venlandseweg, is negen keer gestoken door de aangehou den Olec G.. De 21-jarige verdachte zou vanaf het begin van de verkering met het slachtof fer bijna een jaar daarvoor hebben bedreigd en mis handeld. Daarom zou ze de relatie niet hebben durven beëindigen. Verdachte en het slachtoffer kregen ruzie in de auto bij de vestiging van de hambur gerketen, waarbij hij haar te gen de grond sloeg en meer maals uithaalde. De ruzie begon in een shoarmatent, maar daar durfde verdachte haar niet te slaan omdat er klanten waren. De man had haar telefoon gepakt en zat daarin te neuzen. Die pakte ze terug en stapte uit, waar na hij achter haar aanrende en toestak. Ze zag hem een mes uit zijn mouw halen. In het zieken huis zijn buik- en armwon- den gehecht. „Ik was erg dronken en weet er niet veel meer van. Ik geloof dat ik mijn autosleutels in mijn hand had, toen ik uithaalde. Ze viel. Ik wist niet dat ze gewond was. Ik ben gewoon weggegaan," aldus de ver dachte, die zich volgens de aanklager schuldig maakte aan een poging doodslag. •Omdat hij in zijn jeugd al eerder is veroordeeld voor geweldpleging, vindt Justitie behandeling noodzakelijk. De aanklager eiste een cel straf van drie jaar tegen de man, waarvan een half voor waardelijk om hem daartoe te dwingen. Uitspraak door de rechtbank over twee weken. SCHIEDAM - In het mantel zorgcafe in de Wilgenburg op het Land van Ris wordt dinsdag 27 oktober van 10.00 tot 12.00 uur gespro ken over mindfullness; de kunst van bewust leven. Waar je aandacht is, daar ben je. Mindfulness gaat over de kunst om aanwezig te zijn in het hier en nu. Met mindfulness leef je intenser en bewuster. Door vaker je aandacht te sturen, leer je afstand te nemen van de spinsels in je hoofd. Je kunt je beter concentreren, je ont spant gemakkelijker. Verder is het café natuurlijk de plek om te praten met andere mantelzorgers en ervarin gen uit te wisselen. De 21-jarige Olec G. was in zijn jeugd ook al eens veroordeeld voor geweldpleging. Foto: wm advertorial Veerplein 29 3131 CX Vlaardingen Tel. 010 - 434 39 06 De aanbiedingen gelden van donderdag 22 t/m woensdag 28 oktober Eczeem, dermatitis en ieuk Een Australische bouwvakker kon niet langer aanzien dat zijn zoontje zoveel last van eezeem en jeuk had, dat hij besloot zelf een middel te gaan uitvinden. Zijn uitgangspunten waren: natuurlijke ingrediënten, effectief en vrij van schadelijke stoffen. Nu, 14 jaar later, is het een wereldwijd succes in de strijd tegen huidklachten als eczeem, jeuk en een droge huid. Bij de gebruikers is Grahams vaak niet meer uit het dagelijks leven weg te denken. Het geval van Geoff staat te boek als een van de zwaarste eczeem gevallen. Hij was 3 maanden oud toen hij werd opgenomen in het "Royal Children's Hospital" in Melbourne. Hij leefde lang met deze vreselijke aandoening, totdat zijn zoontje Ryan (toen 14 maanden oud) van top tot teen onder de eczeem zat. Geoff besloot dat hij iets moest gaan doen. Ik zei tegen mijn vrouw: "Shannon, we moeten iets doen. We kunnen Ryan niet hetzelfde laten ondergaan als wat ik heb meegemaakt". Geoff en Shannon zochten alle mogelijke informatie over eczeem en andere huidaandoeningen. "Ik had alles al geprobeerd, maar niets bleek te helpen. We zochten het dus in een andere hoek, en begonnen met het "uitgangspunt "natuurlijke ingrediënten". Alle soorten naslagwerken bekeken we voor de allerbeste ingrediënten uit de natuur. Na veel vallen en opstaan hadden we tenslotte ons product tegen eczeem; het gaf verrassende resultaten, zowel voor mij als voor Ryan. Dit product, de Grahams Eczeem Crème, is nu een wereldwijd succes en helpt mensen over de hele wereld". Geoff, Shannon en Ryan hebben hun verhaal al vaak verteld, o.a. op de Australische TV. Ze willen zoveel mogelijk mensen helpen met de vreselijke huidklachten. Aijen van de Merwe haalde Grahams hierop naar Europa en introduceerde het in Nederland. "Vrienden van mij hadden kinderen met eczeem en jeuk; zij krabden regelmatig waardoor de problemen aanbleven. Op zoek naar een oplossing hoorde ik het verhaal van Geoff en besloot het te testen. Ik deelde het uit aan mensen met eczeem, jeuk en dermatitis en toen ik de reacties hoorde was het voor mij duidelijk dat dit product speciaal was." Inmiddels wordt Grahams door veel mensen naar tevredenheid gebruikt. Doordat gebruikers enthousiast zijn over Grahams wordt het geadviseerd en gaat het snel van mond tot mond. Tot slot vertelt van de Merwe "We krijgen dagelijks zeer emotionele reacties, huidproblemen zijn vreselijk. Je kunt je niet voorstellen wat het met iemand doet als diegene altijd huidklachten heeft gehad en nu aan den lijve ondervindt dat er effectieve middelen voor bestaan". te is een Medisch Hulpmiddel. Lees voor gebruik Grahams is o.a. verkrijgbaar b^j: Grahams skincare www.grahams.nl 'deTuinen

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 5