Drijvende woningen langs Gusto-terrein Belastingvoordeel AOW'ers met vermogen vervalt in 2016 Banden weer centraal in Schiedam Bericht uit Spanje! Piet heeft zorgen... Advertorial O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 21 oktober 2015 9 SCHIEDAM - Profile Car Ty- reservice Nooteboom Schie dam is weer met truckac tiviteiten gestart aan de Zwaluwlaan, de vestiging waar het in de jaren '50 alle maal begon voor de familie Nooteboom. Nadat er een Profile Tyre- centervestiging in Gouda was geopend kwam de fo cus in Schiedam enige jaren te liggen op het Seat Dea lerschap en verhuisden de truckactiviteiten langzaam maar zeker naar Gouda. Na dat in januari het Seat Dea lerschap beëindigd werd, kon de focus weer volledig gelegd worden op de bande nactiviteiten, de grote passie bij Nooteboom. Met deze ontwikkeling ont stond ook de mogelijkheid om naast onderhoud en ban den voor personenwagens, de truckactiviteiten weer op te pakken, daar waar de ves tiging Gouda de afgelopen 15 jaar toonaangevend in is geworden. De heropening valt samen met de introductie van een nieuw en uniek concept dat gelanceerd is door Profile Car Tyreservice Europe: de Profile Fleetcbeck Plus, dat staat voor een signifi cante besparing op banden en brandstof middels het leveren van excellente ser vice. Met haar nieuwe mo biele service unit kan de vestiging in Schiedam ook bij de klant op locatie ser vice verlenen. Door Kor Kegel SCHIEDAM - Mocht de ge meente een verzoek krijgen om vluchtelingen te huis vesten, dan weet de Rotter damse architect Mare Roos daar een uitstekende oplos sing voor. Hij heeft onlangs de gemeente Barendrecht geadviseerd om drijvende woningen voor vluchtelin gen 'aan te meren' in het tien hectare grote bouwdok tus sen de A29, de Oude Maas en de Achterzeedijk. Een zelfde constructie houdt Roos voor mogelijk langs de kade van het voormalige Gusto-terrein, dus langs de Mercuriusweg, of eventu eel verderop in de Merwe- haven. De drijvende wo ningen kunnen goedkoop worden gerealiseerd op de RDM Campus aan de over zijde van de Nieuwe Maas en ze hoeven dan slechts een paar honderd meter te worden versleept. Maandag 2 november wordt op de RDM Campus een aquadok geopend. De campus is on derdeel van de Hogeschool Rotterdam, waar Roos do cent is. Hij is eerder beden ker geweest van floating houses. Het zijn drijvende, permanente containerwo ningen. De ombouw van zeecontainers kan extreem snel verlopen en daardoor vallen de bouwkosten dertig Oplossing voor vluchtelingenhuisvesting? Drijvende woningen langs de kade van het voormalige Gusto-terrein. Foto-.M. Roos procent lager uit dan bij tra ditionele prefabwoningen. De shipping home contai ners laten zich met verant woorde stalen constructies ook stapelen. Roos spreekt van inbouwpakketten voor sanitair, keukens, leidingen en wanden. De container woningen kunnen flexibel worden ingericht, zeker als ze voor grotere huishoudens worden geschakeld. De staal- bouwmethode waarborgt de veiligheid. Roos spreekt van een nieuwe generatie con tainerhuisvesting, die alle nadelen van eerdere concep ten (brandgevaar, gehorig, laag, pijpenla, gering com fort) wegneemt. Met deze relatief goedkope methode zal er geen druk ontstaan op de sociale huurvoorraad in Schiedam, wanneer de gemeente een verzoek krijgt om vluchtelingen aan on derdak te helpen. Volgens de Huisvestingswet moeten vluchtelingen met een ver blijfsvergunning voorrang krijgen, maar volgens het idee van Roos hoeven de wachttijden voor reeds be staande woningzoekenden niet toe te nemen. Roos is niet onbekend met Schiedam. Onlangs was hij betrokken bij de verbou wing van Schiewaegh aan de Nieuwe Damlaan. Als manager Technische Zaken Projecten van de Franke- landgroep werkte hij ook onder andere aan de renova tie van Frankeland, Jacobs Gasthuis, Vaartland, Villa de Pastorie in Rockanje en de bouw van Havenbogen en het Liduina-paviljoen. Mijnheer Pim heeft het met eigen ogen gezien: hoofdpiet maakt zich zorgen. Foto: pr Mijnheer Pim is gaan kijken in Madrid of alles nog goed gaat met Sinterklaas en de pieten. Hij schrok zich een hoedje... Beste Hoofdpiet, Het was weer goed jullie te zien. Wat een bedrijvigheid altijd! Zelfs Sint Nicolaas deed zijn best om mee te hel pen! Hij zag er fit uit, maar ik schrok een beetje van jou. Je keek wat bezorgd en de andere pieten ook. Er is toch niks? Onze vloot ligt klaar, het paleis is weer schoon en we hebben dit jaar zelfs een extra pietenhuis. Beste Pim, Het is inmiddels traditie dat je even in Madrid op visite komt en wat was het weer gezellig. Je zou eigenlijk hier moeten komen wonen dan kun je gelijk wat werk voor mij doen. Jij doet alles zo makkelijk. Ja Pim, ik was stil, maar ik heb het eigenlijk te druk om het jaarlijkse Sinterklaasfeest in Schiedam te regelen dus ik ben bang dat ik een heleboel vergeet. Ik merk dat ik wat ouder wordt en per slot heet ik geen Sint-Nicolaas: die blijft zo vitaal. Hoe doet hij dat toch? Maar er is nog een pro bleem: De Pieten. Ze luiste ren gelukkig wel, althans de meesten, maar naar je baas moet je altijd luisteren zoals de kinderen naar bun ouder(s) behoren te luiste ren. Echter, de Pieten werken minder hard dan voorheen en daardoor lopen we achter met inpak ken van de cadeaus en met peperno ten bakken. Misschien dat de kinderen in Schiedam straks mee kunnen helpen? Hoofdpiet Belastingdienst Ontvangt u AOW en hebt u verder weinig inkomen, maar wel meer dan €21.437 aan vermogen? Dan krijgt u vanaf 1 januari 2016 te maken met de afschaffing van dé ouderentoeslag. Dan wordt de belastingvrijstelling op vermogen voor iedereen gelijk. Wat betekent dat voor u? U krijgt hiermee te maken als u in 2015 65 jaar of ouder bent vóór 1 oktober 2015 en minder inkomen ontvangt dan €20.076 en meer vermogen hebt dan €21.330, of samen met met uw fiscale partner €42.660 Wat verandert er voor uw inkomsten belasting? U krijgt over 2015 nog een extra vrijstelling op uw vermogen. Maar omdat vanaf 2016 deze vrijstelling vervalt, pat u meer belasting betalen. Maximaal €336, of als u samen bent €676. Ontvangt u een voorlopige aanslag voor 2016? Dan passen wij die automatisch aan. Als u geen voorlopige aanslag krijgt, ziet u deze verandering als u aangifte doet over 2016. Wat verandert er voor uw toeslagen? De hoogte van uw vermogen bepaalt ook of u recht hebt op huurtoeslag, zorgtoeslag of kindgebonden budget. Hebt u op 1 januari 2016 meer vermogen dan €21.437? Dan krijgt u geen huur toeslag meer. Hebt u op 1 januari 2016 meer vermogen dan €103.941? Dan krijgt u geen zorg toeslag meer en vervalt uw recht op kindgebonden budget. Wat zijn de gevolgen? u betaalt meer belastirrg over uw vermogen uw toeslag kan komen te vervallen Zet uw toeslag op tijd stop Verwacht u in 2016 geen recht meer te hebben op een toeslag? Zet deze op tijd stop, in elk geval vóór 1 november 2015. Dan kunnen wij de uitbetalingen voor 2016 op tijd stoppen. Anders moet u de toeslag later terugbetalen. Meer weten? Kijk op www.belastingdienst.nl/ ouderentoeslag. U kunt hier via een rekenhulp precies zien hoe de wijziging voor u uitpakt. De ouderentoeslag in 2015 ledereen met spaargeld of andere bezittingen betaalt daarover belasting iri box 3. Maar niemand betaalt over zijn hele vermogen belasting. Het deel waarover geen belasting hoeft te worden betaald noemen we het heffingsvrije vermogen. Sommige AOW'ers krijgen een extra vrijstelling bovenop dit heffingsvrije vermogen, dat heet de ouderentoeslag. Voor 2015 is dit heffingsvrije vermogen voor iedereen €21.330, daarboven betaalt u jaarlijks 1,2% vermogens- rendementsheffing. Met de ouderentoeslag erbij betekent dat: AOW'ers met een inkomen van minder dan €14.431 een extra vrijstelling op hun vermogen krijgen van €28.236. Zij betalen dus belasting over hun vermogen vanaf €49.566 (namelijk €21.330 €28.236). AOW'ers met inkomen tussen €14.431 en €20.075 een extra vrijstelling krijgen van €14.118. Zij betalen dus belasting over hun vermogen vanaf €35.448 (namelijk €21.330 €14.118).

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 9