P'ovincie holland Windenergie in regio Rotterdam en Haaglanden 'Meedenken en meedoen in windenergie loont' Locaties regio Rotterdam De te onderzoeken locaties liggen in gemeenten: Albrandswaard, Barendrecht, Brielle, Hellevoetsluis, Krimpen a/d IJssel, Lansingerland, Maassluis, Nissewaard, Rotterdam (ook Hoek van Holland), Ridderkerk, Schiedam, Vlaardingen en Westvoorne. Locaties Haaglanden In Haaglanden hebben drie initiatief nemers locaties aangedragen: A12, Balij (Pijnacker-Nootdorp); Technopolis (Delft) en ABC Westland (Westland). Deze worden ook onderzocht. Een schone, betrouwbare en betaalbare energievoorziening in Nederland. Dat willen we allemaal. Meerdere schone energiebronnen zijn nodig. Denk aan energie uit zon, aardwarmte, biomassa, getijden. En windenergie levert een cruciale bijdrage. Wat is een planMER? De provincie onderzoekt de verschillende locaties op geschiktheid voor windenergie. Hiervoor worden de effecten van windturbines op het milieu en de leefomgeving beschreven in een mllleueffectrapport (planMER). Aan de orde komen onderwerpen zoals: geluid, slagschaduw, veiligheid, natuur en landschap. Provinciale Staten besluiten - naar verwachting in het voorjaar van 2017 welke locaties voor windenergie werden opgenomen In de Visie Ruimte en Mobiliteit (VRM), De informatie uit het planMER wordt gebruikt bij het maken van deze afweging. T: 070 441 66 22 E: wind©nergle@pzh,nl W: www.zuld-holland.nl/ locatieswindenergie Ttoltter: ©energie jh Convenant: 150 MW in regio Rotterdam In juni 2012 is in het Convenant Realisatie Windenergie Stads regio Rotterdam vastgelegd om minimaal 150 MW aan wind energie te realiseren in 2020. Deze afspraken maakten de gemeenten van de voormalige Stadsregio, de provincie Zuid- Holland en andere organisaties. Bij de uitvoering is gebleken dat op een deel van de aangewezen locaties minder turbines gerealiseerd kunnen worden dan gepland. Om de afgesproken opgave van 150 MW te halen zijn alternatieve locaties nodig. De provincie Zuid-Holland bereidt daarom een milieueffect- onderzoek (planMER) voor naar alternatieve locaties voor windenergie in de regio Rotterdam. Ook de convenantslocaties worden meegenomen in het onderzoek. Tevens worden drie locaties in Haaglanden onderzocht. In gesprek De komst van windturbines heeft invloed op uw leefomgeving en dit kan vragen oproepen. Tegelijkertijd bieden windparken mogelijkheden voor omwonenden en bedrijven om te participe ren iri schone energie. De provincie wil daarom belanghebben den betrekken bij het proces rond het milieuonderzoek en de locatiekeuze. U kunt van 3 november tot en met 14 december 2015 uw zienswijze indienen bij de provincie en reageren op de opzet van het milieueffectonderzoek en ook locaties voor wind energie aandragen binnen de voormalige Stadsregio Rotterdam. De provincie biedt de komende weken in uw regio meerdere spreekuren aan. In kleine groepjes kunt u vragen stellen over het komende proces, de inhoud van het Startdocument PlanMER en het indienen van een zienswijze. Deze gesprekken vinden alleen plaats op basis van aanmeldingen. Exacte data en locaties zijn nog niet bekend. Op de webpagina www.zuid-holland.nl/locatieswindenergie staat een link naar een contactformulier. Vul uw gegevens in, dan informeert de provincie u over het proces. In het voorjaar wil de provincie graag in gesprek met bewo ners en andere belanghebbenden als de resultaten van het onderzoek bekend zijn. Ook voert de provincie gesprekken met energiecoöperaties om de betrokkenheid van burgers bij schone energie te stimuleren. Betrokken gemeenten uit de regio Rotterdam en maatschappelijke organisaties nemen deel aan een klankbordgroep. Waarom zijn windturbines nodig In de regio Rotterdam? In heel Zuid-Holland moeten de komen de jaren windturbines worden bijge plaatst, dus ook in de regio Rotterdam. We willen samen toewerken naar een volledig duurzame energievoorziening, de zogeheten energietransitie. Daarvoor is windenergie op dit moment heel belangrijk. Sommige gemeenten(raden) In de regio staan kritisch tegenover windenergie en het zoeken naar locaties. Wat betekent dat voor u? Het laatste wat ik wil is dat de provincie, zonder betrokkenheid en inbreng van gemeenten, de locaties zelf gaat bepalen en dit ruimtelijk mogelijk gaat maken voor initiatiefnemers. Ik hoop dat ik eerder gemaakte afspraken in nauwe samenwerking met gemeenten kan gaan realiseren. Gemeenten die zich blijven verzetten moeten zich realiseren dat ze straks echt buitenspel staan. Dat is een situatie die we moeten zien te voorkomen. Adri Bom-Lemstra, gedeputeerde Ruimte en Economie Kunnen Inwoners en bedrijven ook profiteren van windturbines? De provincie is voor participatie van inwoners in opwekking van schone energie. Ik wil daarom inwoners van de regio oproepen zich te informeren om zelf te participeren in een toekomstig windpark of actief te worden in een energie- of windcoöperatie. Er zijn in Nederland succesvolle voor beelden van burgers die zelf aan de slag gaan met windenergie. De provincie juicht dit soort initiatief toe en wil kijken hoe ze dit kan onder steunen. En ik roep verder iedereen op om zelf in een zienswijze andere, alternatieve locaties aan te dragen. Het is zeer wel mogelijk dat zo'n locatie ook wordt meegenomen in het onderzoek. Uw zienswijze indienen? De opzet van het milieueffect- onderzoek en de enderzoekslocaties staan in het Startdocument planMER partiéle herziening VRM windenergie, ledereen mag een zienswijze via e-mail of brief aan de provincie kenbaar maken van 3 november tot en met 14 december, Vermeld in elk geval uw naam, adres- en contactgegevens en maak uw zienswijze zo concreet mogelijk. Emailadres: windenergie®pzh,nl Postadres: Provincie Zuid-Holland ta.v, mw, H. Maagdenberg Afdeling Ruimte, Wonen en Bodem Postbus 90602 2509 LP Den Haag Het document staat op de website www.zuid-holland.ni/ locatieswindenergie U kunt het ook tijdens kantooruren inzien bij het Loket van d# provincie Zuid-Holland aan het Zuid-Hollandplein 1 in Den Haag

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 20