een operatie Gewicht verliezen door Omdat wij begrijpen dat 119.000 hits op internet nog geen antwoorden zijn. ranciscus Zorg van generaties 1 ranciscus O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 28 oktober 2015 22 Afspraak maken Met een verwijzing van uw huisarts kunt u een afspraak maken in Franciscus Gasthuis. Franciscus Gasthuis Kleiweg 500, Rotterdam Polikliniek Chirurgie: 010 - 461 7264 www.franciscus.nl Gasthuis Vlietland met haar arts besloten óm een maagverkleiningsoperatie te. ondergaan. 'Tóen ik na mijn operatie wakker werd, voelde ik mij best goed. Na de operatie kun je ongeveer zestig procent 'Ik ben nu hónderd keer gelukkiger dan voor-mijn operatie en ik heb de kwali teit van leven teruggekregen. Oók fysiek ben ik eróp voor uit gegaan, ik kan weer met mijn kinderen spelen!' gastric bypass) wórdt een nieuwe kleine maag ge maakt .in h.et bovenste gedeelte van de maag. Hierdoor komt het eten direct in de darm en krijgt men snel een vol gevoel.. Bij het verwijderen van een deel van de maag (Sleeve resection) wordt de maag in de lengterichting verkleind van éen rugbybal tót een banaan. Hierdoor zit de maag sneller vol. OW "V-"> Yvonne Petit worstelde al een tijd met haar overgewicht 'Ik woog 145 kilo en had al vaker een poging gedaan om af te vallen, maar |k kwam altijd weer aan.' Toep Yvonne met haar twee kinderen en een vriendin in een speeltuin was en niet mee kon spelen met haar kinderen, besefte ze dat zij iets aan haar overgewicht moest doen. Ze ging naar haar huis arts en die vertelde haar dat ze in aanmerking kwam voor een maagverkleining. Na haar eerste afspraak in Franciscus Gasthuis begon het traject. Yvonne wilde ook graag met een psycholoog pratèn. 'Als je niet weet waar je eetstoornis vandaan komt, kun je het ook niet oplossen. Ik wilde hier duidelijkheid over, voordat ik de operatie onderging.' Na voorlichting, lichamelijke onderzoeker! en psychische testen heeft zij van je overgewicht kwijt raken, de rest möet je zelf doen door gezond te eten en te sporten. Omdat ik wist hoe belangrijk de instructies van de diëtiste waren, heb ik mij daar streng aan gehou den. Ik belde hierover soms naar de obesitasverpleeg- kundige. Ook met andere vragen kon ik altijd terecht.'. Twee soorten operaties In Franciscus Gasthuis Vlietland vinden jaarlijks 750 maagverkleinings- operaties plaats. Daarbij wordt per .persoon bekeken welke operatiemethode het beste past: O Maag bypass Bij de maag bypass (of Deel van de maag verwijderen Top zorg, dicht bij huis. Dat is wat Franciscus Gasthuis Vlietland u biedt. Nu en in de toekomst. De naam van ons ziekenhuis is nieuw, onze historie gaat meer dan 100 jaar terug. Al generaties lang verlenen wij vol passie onze zorg en dat geven wij door aan de generaties na ons. Wij staan dicht bij mensen. Dicht bij onze patiënten en hun dierbaren. Omdat wij begrijpen dat 119.000 hits op internet nog geen antwoorden zijn. www.franciscus.nl Gasthuis Vlietland

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 22