r Gebr. v/d Bosch keukens m Wintertijd Challenge succes izsa Boekenmarkt in Jacobus Halloween Al 20 jaar een begrip in Vlaardingen e.o. SUPER AANBIEDING HOEKKEUKEN 215X220CM 2499.- INCL. BTW Jazeker Gebr. v/d Bosch keukens *5*1 Mededeling in het kader van het project A4 Delft-Schiedam O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 28 oktober 2015 32 In de pastorie van de Jaco- büskerk van Kethel wordt vrijdag 30 oktober en zater dag 31 oktober de jaarlijkse boekenmarkt gehouden. Het aanbod van gebruikte (en soms nog nieuwe) boeken is bijzonder veelzijdig. De op brengst komt ten goede aan de verdere restauratie van het fraaie monument, dat te vinden is aan de Kerkweg 51. Op vrijdag is de pastorie open van 16.00 tot 19.00 uur en op zaterdag van 11.00 tot 14.00 uur. Gezonde spieren zijn goud waard gebleken in de nacht van 24 op 25 oktober. Midden in de nacht werd er door 30 deelnemers gezwommen in zwembad Groenoord. Elke deelnemer kon zich door het thuisfront laten sponsoren voor Spieren voor Spieren. Totaal is er een bedrag van 2.765 euro bij elkaar gesport. De Wintertijd Challenge is een jaarlijks sporteve nement van Spieren voor Spieren. Het unieke van de Wintertijd Challenge is dat, in het uur dat de win tertijd ingaat er op diverse locaties wordt gesport. Kinderen tot en met 7 jaar zijn 30 oktober welkom in wijkcentrum Oost van 17.30- 20.00 uur, kids van 8 jaar en ouder van 20.30-22.00 uur op de Halloween Griezel avond. Kaartjes kosten aan de deur 2,50, in de voorver koop 2 euro. Compleet met koelkast schouw kookplaat blad spoel en kraan. +/- 20 kleuren en modellen leverbaar! Uitbreiding mogelijk in alle maten meerprijs koelvriescombinatie 300.- meerprijs vaatwasser 300.- meerprijs oven 250.- Ook hebben wij nog div. showroomkeukens tegen de Column van Margriet Bol www.vdboschkeukens.nl korting. Industrieweg 26 3133 EE Vlaardingen Tel. 010-4601905 Fax 010-4354943 Openingstijden Maandag t/m vrijdag 09.00 uur - 16.00 uur Zaterdag 10.00 uur -14.30 uur m, Jt Margriet Bot Directeur Schiedam Schiedam (010) 473 11 50 www.hypotheker.nl ZINVOL EFFECTIEF Als je soms leest waar onze overheid het geld allemaal aan uitgeeft dan verschijnt er bij mij in ieder geval wel eens een frons op het voorhoofd. Denk eens, al even geleden, aan het plaatsen van al die bordjes langs de snelwegen met de maximumsnelheid van 100 km erop. Iedere honderd meter stond er zo'n bordje. Kapitalen heeft het gekost. En waar zijn ze nu? Recenter voorbeeld, de oprichting van het internationale strafhof in 2002. Hier was iedereen het mee eens. Eindelijk was er een permanent instituut om oorlogsmisdadigers te vervolgen. Vandaag de dag werken er 18 rechters, zijn er 800 medewerkers in 100 landen en 123 aangesloten landen. Het resultaat? Er zijn 36 verdachten opgepakt, waarvan 23 tot een "zaak" kwamen. Uiteindelijk kwamen er 9 vooronderzoeken en tot slot zijn er 2 veroordeeld. Tja, moet je zo'n instituut dan handhaven? Het kost natuurlijk vele miljoenen euro's. De afgelopen weken stond Volkswagen in het nieuws vanwege de uitstootfraude. Algehele verbazing, maar laten we niet te naïef zijn, VW is niet het eerste bedrijf dat de kluit belazert, en zal ook niet de laatste zijn, vrees ik. Grote multinationals manipuleren voortdurend de jaarcijfers om de aandelenkoersen, en het bedrijf in waarde te laten stijgen. De top van elektronicagigant Toshiba stapte deze zomer op toen bleek dat tussen 2008 en 2014 de cijfers stelselmatig waren gemanipuleerd. En wat te denken van energiebedrijf Enron aan het begin van het millennium. Investeerders staken miljoenen in het bedrijf omdat de aandelen en de winst maar bleven stijgen, alleen de 20 miljard dollar schuld werd verzwegen. In 2001 ging Enron failliet en stonden duizenden medewerkers op straat. En recent natuurlijk in onze branche, Lehman Brothers die de boekhouding veel te rooskleurig voorstelde waarna de hypotheektak in de problemen raakte en we in een internationale (banken-) crisis terechtkwamen. Ook in Nederland gebeuren dit soort zaken, zeker in de voedselindustrie. Rundvlees blijkt paardenvlees te zijn. Het kapitalisme kent zijn donkere kant. We hebben in Nederland na WO II een mooi land opgebouwd door hard te werken en niet te hoge eisen te stellen. De welvaart die volgde was van ons allemaal. Echter, degenen die verantwoordelijk waren voor deze welvaart profiteren daar nu nauwelijks nog van. De welvaartsstaat is er gelukkig nog wel, zij het niet voor iedereen. Mail uw reactie naar: margriet.boiehypotheker.nl Rijkswaterstaat ■nswgj™ Ministerie van Infrastructuur en Milieu Op grond van artikel 20 van de Tracéwet bevordert de Minister van Infrastructuur en Milieu een gecoördineerde voorbereiding van de besluiten op de aanvragen om vergunningen en van de overige ambtshalve te nemen besluiten met het oog op de uitvoering van een Tracébesluit. Op deze besluiten is de Crisis- en herstelwet van toepassing. In het kader van deze coördinatie geeft de Minister van Infra structuur en Milieu kennis van het feit dat het volgende besluit is genomen. Voor de uitvoering van het tracébesluit A4 Delft - Schiedam is onderstaand besluit genomen, overeenkomstig de procedure van artikel 20, lid 4, van de Tracéwet in samenhang met afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht. In opdracht van Rijkswaterstaat realiseert A4all v.o.f. de A4 Delft- Schiedam. De A4 Delft - Schiedam is een geprojecteerde rijksweg die de verbinding zal vormen tussen de aansluiting A4 Delft - Zuid (Kruithuisweg) en het knooppunt Kethelplein bij Schiedam. Bij besluit van 20 februari 2013, kenmerk 120MG224, is door het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Schiedam aan A4all v.o.f. een omgevingsvergunning verleend voor de activiteit bouwen op grond van artikel 2.1, lid 1 sub a, artikel 2.1 lid 1 sub c, artikel 2.10 en artikel 2.12 van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht. Het betreft het realiseren van een landtunnel als onderdeel van het tracé A4 Delft - Schiedam van de Laan van Bol'es tot km 61,450 van de A4, kadastraal bekend gemeente Schiedam, sectie Q, nr. 5650,5644,5643,5639,5640, 2850,5636,3432,3237 en sectie R, nr. 33. Tegen dit besluit is geen beroep ingesteld. Welk besluit is genomen en ligt ter inzage? Bij besluit van 20 oktober 2015, kenmerk 150MGS120, is eerder genoemde op 20 februari 2013 verleende omgevingsvergunning voor het bouwen van een bouwwerk gewijzigd. De aanpassing heeft betrekking op het gewijzigd uitvoeren van de vluchtroute vanaf het middentunnelkanaal aan de zuidzijde van de land- tunnel naar de Laan van Bol'es. In plaats van een hellingbaan wordt een trap toegepast. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerpbesluit en is op 26 oktober 2015 bekendgemaakt. Waar en wanneer kunt u de stukken inzien? Het besluit en de bijbehorende stukken liggen met ingang van 27 oktober 2015 tot en met 7 december 2015 ter inzage bij het Want Contact Centrum (omgevingsloket), Stadserf 1,3112 DZ Schiedam. Het Klant Contact Centrum is geopend op maandag en vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur. Dinsdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en op woensdag en donderdag van 8.30 uur tot 20.00 uur. Voor het inzien dient u een afspraak te maken. Afspraken kunnen telefonisch gemaakt worden via nummer 010 - 248 40 00. Voorts liggen het besluit en de bijbehorende stukken met ingang van 27 oktober 2015 tot en met 7 december 2015 ter inzage bij de publieksbalie van het Stadskantoor van de gemeente Vlaardingen, Westhavenkade 85,3133 AV Vlaardingen. De publieksbalie is geopend op maandag van 8.00 uur tot 20.00 uur en op dinsdag toten met vrijdag van 8.00 uur tot 16.00 uur. Hiertoe dient een telefonische afspraak gemaakt te worden via nummer 010 - 248 40 00. Hoe kunnen belanghebbenden beroep indienen? Van 27 oktober 2015 tot en met 7 december 2015 staat voor belang hebbenden beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Het instellen van beroep tegen het besluit geschiedt door indiening van een ondertekend beroepschrift dat ten minste de naam en het adres van de indiener, de dagtekening, een omschrijving van het besluit waartegen het is gericht, alsmede de gronden van het beroep bevat. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het beroepschrift dient te zijn ondertekend en dient ten minste te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, dat wil zeggen in ieder geval de vermelding van het bestuursorgaan dat het besluit heeft genomen en, zo mogelijk, de datum en het kenmerk van het besluit; - een opgave van de redenen waarom u zich niet met het besluit kunt verenigen. Tevens diént ten behoeve van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, zo mogelijk, een afschrift van het besluit waartegen het beroep is gericht te worden overgelegd Op dit besluit is hoofdstuk 1 van de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat de belanghebbende in het beroep schrift moet aangeven welke zijn beroepsgronden zijn. Na afloop van de beroepstermijn kunnen deze gronden niet meer worden aangevuldIn het beroepschrift dient tevens te worden vermeld dat de Crisis- en herstelwet van toepassing is. Het instellen van beroep schorst de werking van het besluit niet. Indien beroep is ingesteld, kan een verzoek worden gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening, bijvoorbeeld inhoudende een schorsing van het besluit. Het verzoek om een voorlopige voorziening moet worden ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019,2500 EA Den Haag. Bij het verzoek moet een afschrift van het beroepschrift worden overgelegd. Het verzoek dient te zijn ondertekend en ten minste het volgende te bevatten: - de naam en het adres van de indiener; - de dagtekening; - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht, dat wil zeggen in ieder geval de vermelding van het bestuurs orgaan dat het besluit heeft genomen en de datum en het nummer of kenmerk van het besluit; - de gronden van het verzoek (motivering). Voor het indienen van een beroepschrift en/of een verzoekschrift om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Meer informatie? Voor nadere informatie met betrekking tot het besluit kunt u zich wenden tot mevrouw drs. A.M. Nix, telefoon 14 010. De Minister van Infrastructuur en Milieu, namens deze, het hoofd van de afdeling B|V-Projectadvisering, mevrouw mr. A.K. van de Ven

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 32