Emmy Verhey neemt afscheid in Schiedam M/reede «SS**1 Natuurlijke pijnstiller voor gewrichten en bij reuma WAT IS ER TE DOEN IN SCHI In ruim 25 jaar hebben we één miljoen mensen geholpen met de grootste en leukste aankoop van hun leven: hun huis. verbouwingen voor a\ O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 28 oktober 2015 7 Zeven jaar geleden trad Emmy Verhey ook al eens op in de Westvestkerk. Door Kor Kegel SCHIEDAM - Ze stond op alle belangrijke muziekpodia van Europa en de Verenigde Staten van Amerika, maar tussendoor kwam ze naar Schiedam om de bijzondere akoestiek van de kerk te vol le te benutten. De aanwezi gen waren verrukt. Op haar viool van Andrea Guarneri uit 1676 bracht ze samen met pianist Paolo Giacome- tti werken van Otto Ketting en Johannes Brahms ten ge hore. Dat was op vrijdag 28 november 2008 en het was een van de hoogtepunten in de programmareeks van Westvest90. Afscheidsconcert Opnieuw komt Emmy Ver hey spelen aan de Westvest 90. Het zal vrijdag 30 okto ber tevens haar afscheids concert in Schiedam zijn. Vorig jaar augustus maakte ze bekend met optreden te stoppen en nu werkt ze aan een afscheidstournee door Nederland. Stichting West- vest90 is bijzonder verheugd en trots, dat de internatio naal vermaarde concertvio liste de Schiedamse kerk in haar tournee heeft opgeno- Emmy Verhey: met liefde bij Westvestgo. Foto: Mikhail Vaneev men. Samen met altviolist Giles Francis, celliste Am- paro Lacruz en pianisten Paul Komen en Nata Tsvereli brengt ze haar meest dierbare werken, van Schumann, Janécek en Dvorak. Debuut In Amsterdam geboren op zondag 13 maart 1949 de buteerde Emmy Verhey in 1961 met het Frysk Orkest in Leeuwarden. Er volgde een imposante carrière, waarin ze speelde met Yehudi Me- nuhin, Igor Oistrach en Ma ria Joao Pires en soleerde on der dirigenten als Jansons, Chailly, Vonk en Haitink. Ze leverde meer dan vijftig plaat- en cd-opnamen. Het concert in de Westvestkerk vangt vrijdag aan om 20.15 uur en belangstellenden doen er verstandig aan voor af te reserveren via www. westvest90.nl of even bellen met telefoonnummer 010- 4260756. En verder... Stichting Westvest90 heeft voor komend jaar nog en kele bijzondere concerten op het programma staan, met de laureaten van het Prinses Christina Concours, het Hexagon Ensemble, een nieuwjaarsconcert met Geert Bierling, en vervolgens pianist Hannes Minnaar en harpiste Lavinia Meijer met Carel Kraayenhof op bando neon. Dialoogontbijt Op 29 oktober om 8.30 uur hebben SWSWelzijn Schie dam, enkele gemeenteraads leden en leden van stichting Meredia een Dialoogontbijt in het Stadskantoor. Tijdens het ontbijt gaan ze in dialoog over het thema: 'Hoe kan ik mensen uit andere culturen en met een andere religie blijven respecteren?' Dit ontbijt is een voorproefje van de Dialoogactiviteiten op de Dag van de Dialoog op 13 november. De Boei zoekt vrijwilligers Inloophuis 'de Boei' is een plek waar mensen die kan ker (gehad) hebben en hun naasten gezelligheid, ont spanning en een luisterend oor vinden op maandag, dinsdag en woensdag van 10.00 tot 16.00 uur. De Boei is op zoek naar vrij willigers die een paar uur beschikbaar zijn als gast vrouw/heer en een vrijwil lige kok die op dinsdag een warme lunch wil bereiden. Heb jij die paar uurtje over? Loop dan eens binnen bij De Boei Dam 30. Mailen kan ook: schiedam@inloophuis- deboei.nl. Internet (voor gevorderden) Voor wie al aardig overweg kan met internet, maar er meer mee wil doen, organi seert de Bibliotheek Schie dam de cursus Internet voor gevorderden. Internet is niet meer weg te denken uit het dagelijks leven. Praktisch alles is mogelijk via het web. De cursus wordt in vier bijeenkomsten gegeven op donderdag 29 oktober, 5, "12 en 19 november van 10.15 tot 12.15 uur in de Bibliotheek in de Korenbeurs Kosten: 30 euro, inschrijven bij de bieb aan de Lange Haven 145. Passie van de mantelzorger In november is er altijd de dag van de mantelzorger. Is het leven van een man telzorger nu een tragedie of een komedie? Daarom wordt donderdag 12 novem ber vanaf 20.00 uur de tra- gikomedische voorstelling 'Passie van de mantelzor ger' opgevoerd. Door twee geliefden. De één heeft MS, de ander dus ook. Het is in De Ark, toegang vrij. Meditatie in de Grote Kerk De tweewekelijkse medita tiebijeenkomst in de Grote Kerk begint zaterdag 31 ok tober om 11.00 uur onder leiding van pastor Lidwien Meijer. Om 15.00 uur begint het inloopconcert, dat gegeven wordt door het Gospelkoor The New Life Singers. De toegang is vrij. Mode-uitverkoop in HaverSchmidt Zorgcentrum Francois Ha verSchmidt organiseert donderdag 12 november een mode-uitverkoop. Meijssen Mode uit Oegstgeest is te gast met de najaarscollectie tussen 14.00 en 16.00 uur. De mode loopt van maat 36 tot en met maat 54. Reanimatie en AED Het Rode Kruis organiseert 3 en 17 november een AED- en reanimatiecursus. Ie mand is in nood, wat kun je doen? Wat is belangrijk, wie moet je waarschuwen en wat mag je niet doen?. De cursus wordt gegeven door een ervaren Rode Kruisdocent aan de Floris de Vijfdelaan 136 in Vlaar- dingen. Minimumleeftijd is 16 jaar en de cursus kosten bedragen: 50,- inclusief cur susboek. Aanmelden via: informatie- rodekruisnwn@xs4all.nl Koopzondag met iets lekkers In de Nieuwe Passage is het zondag 1 november ook weer koopzondag. Ondernemers openen hun deuren vanaf twaalf uur en zijn geopend tot vijf uur. Deze zondagmiddag is het een waar Luilekkerland in het winkelcentrum. Vanuit een Oudhollandse poffertjesstand worden vers gebakken poffertjes geser veerd met roomboter en na tuurlijk poedersuiker. Ook is er suikerspin. Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64(010)47311 50 Tel: 010 880 66 81 Mob: 06 4662 1968 - Verbouwingen - Aanbouwen - Dakkapellen - Keukens en sanitair - Badkamers - Onderhoud - Stukwerk en sierpleister - Schilderwerk - www.devreedeverbouwingen.nl - info@devreedeverbouwingennl Pijnlijke gewrichten of pijn door reuma, zo'n 2 miljoen Nederlanders hebben er dagelijks mee te maken. Veel mensen hebben baat bij een natuurlijke behandeling met extracten van de Harpago- phytum plant. In Duitsland en Zwitserland wordt de Harpagophytum procumbens al veelvuldig gebruikt ais natuurlijke oplossing om deze' pijn te verlichten. Extracten van de plant bevatten namelijk stoffen die helpen om reuma tische pijn te verminderen. Chronische gewrichtspijn Gewrichtspijn komt vaak voor in handen, vingers, polsen, rug, nek en knieën. Lichaamsdelen die we bij zo'n beetje iede re beweging gebruiken. Met pijnlijke gewrichten is iedere beweging onprettig en dit kan de kwaliteit van leven beïn vloeden. Extra ondersteuning en verlichting van de pijn kan dan gewenst zijn. Natuurlijke ondersteuning Atrosan tabletten* van A. Vogel is een natuurlijke ondersteu ning bij reumatische pijn zoals bij artrose, artritis, fibromyalgie en jicht. Het is een natuurlijke pijnstiller voor de gewrichten en bevat een hoge concentra tie Harpagophytum per tablet (480 mg). 'Bij reumatische pijn, zoals artrose, artritis en fibromyalgie' Voor de beste groei en de hoog ste concentraties werkstoffen wordt de Harpagophytum voor de Atrosan tabletten nog altijd in haar natuurlijke omgeving - de Kalahari woestijn in Afrika - gekweekt. A. Vogel hanteert een speciaal kweekpro- gramma dat de natuur spaart en de lokale bevolking ondersteunt. Gebruik De tabletten kunnen gerust langdurig gebruikt worden en naast reguliere genees middelen**. Het advies is de tabletten minimaal 4 weken onafgebroken te gebruiken. Adviesprijs: 19,99. Vragen over gewrichtspijn of reuma? Bel de A.Vogel ge- zondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl. Bij milde gewrichtspijn •Traditioneel kruidengeneesmiddel. De toepassing is uitsluitend geba seerd op traditioneel gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. Verkrijgbaar bij drogist, apotheek en gezondheidswinkels. ••Overleg eerst met uw arts. Meer informatie op hypotheker.nl Ook voor jou zoeken we, volstrekt onafhankelijk, de optimale financiële oplossing. En alles is goed geregeld.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 7