SPARTA La Salita lokt ambassade Argentinië naar Schiedam ALMERECITY FC TV Rijnmond belicht A4 in speciale serie 'v Open Huis 't Schoentje Cursus Alles met de iPad BESTEL KAARTEN ONLINE VIA www.spartakaartje.nl VRIJDAG 6 NOVEMBER 20.00 UUR SPARTA STADION ROTTERDAM O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 november 2015 17 La Salita betekent: het lokaaltje. La Salita aan de Hoogstraat 52 in Schiedam betekent: voortreffelijk Argentijns eten in een huiselijke sfeer. Door Kor Kegel SCHIEDAM - La Salita bete kent ook: een trekpleister. Want zelfs de Argentijnse ambassade in Den Haag is in het zaakje geïnteresseerd en de officiële opening werd zaterdagavond dan ook ver richt door de honorair con sul, Yanina Berra Rocca. Bekende Schiedammer Het is een nieuw initiatief van Cock den Breejen, die al een bekende Schiedam mer was voordat hij als de Choripanman verrukkelijke broodjes worst aan de man ging brengen. Met zijn cho- ripénkar trok hij door de straten van Schiedam, Delft en Rotterdam en vond daar mee een gat in de markt. Maar nu met een volwaar dig restaurant annex proef lokaal kan hij werkelijk zijn kookkunsten vertonen. Ambassadeur Cock den Breejen brengt een kwaliteit, die ver uitsteekt boven menig Argentijns res- Cock en Ati in de open keuken van La Salita. Foto: Rob Kamminga taurant in Nederland - en dat heeft ambassadeur Héc- tor Horacio Salvador ook al ontdekt. Cock kent de Argentijnse keuken als geen ander, maar meer nog, hij kan het ook uitstekend bereiden. Biefstuk met patat Als Nederlanders wel eens Argentijns eten, is het meestal een biefstukje met patat. Maar op de kaart van La Salita staan authentieke en traditionele gerechten uit Argentinië. Het zingt al rond in de Zuid-Amerikaan se gemeenschap in Zuid- Holland, dat ze eens naar Schiedam moeten gaan. Het corps diplomatique was er als eerste bij. Het maakt La Salita tot een unieke zaak in het palet van de Schiedamse binnenstad. Met zulke zaken kan Schie dam zijn verloren geraakte titel 'Culinaire Hart van de Rijnmond' weer waarma ken. Het is bovendien een zaak waar je een workshop kunt volgen of voortreffelijke bar becue-tips kunt krijgen. Vijfjaar Dat het voor Cock den Bree jen en zijn partner Ati Basti- aanse een enorme uitdaging is, staat buiten kijf, maar ze hebben er voldoende ver trouwen in, want ze hebben de winkelruimte voor vijf jaar gehuurd en ze gaan er boven wonen. En zo hoort het! Meer info www.choripan.nl SCHIEDAM - Het Schoentje in de Aleidastraat 64 viert zondag 1 november van 12.00 tot 17.00 uur het 44- jarig bestaan. Wim en zijn medewerkers tonen dan hoe mooi de winkel is geworden en hoe vakkundig de schoe nen worden gerepareerd 'uitsluitend met eerste klas materialen en ouderwets vakmanschap'. Om 14.00 uur is er nog een optreden van een mystery SCHIEDAM - Dinsdag 10 no vember start de cursus 'Al les met de iPad' in de Bibli otheek in de Brug aan het Heijermansplein 35. De iPad opent de weg naar een vrijwel papierloos be staan en kan hiermee vrijwel volledig de 'gewone' compu ter vervangen. Met behulp van apps is het mogelijk do cumenten te vervaardigden, te bewerken, te versturen, op te slaan of met anderen te delen. Niet alleen voor privé gebruik, ook leden en be sturen van verenigingen of kleine organisaties kunnen nu volledig papierloos ver gaderen. Tijdens de cursus worden gratis en betaalde apps gedownload zoals 'Pa ges' en 'Dropbox'. De cursus vindt plaats op donderdag 10, 17 en 24 november van 9.00 tot 12.00 uur en kost 45,00. SCHIEDAM - RTV Rijnmond start woensdag 11 november met de serie 'Alles op 1 A4'. Een serie waarin de makers op speurtocht gaan langs de snelweg A4, vanaf de Oude Rijn bij Leiden tot aan de plek waar de A4 de provin cie Zuid-Holland verlaat. Ruggengraat Het verhaal over deze rug gengraat van de Randstad wordt gevormd door verha len van mensen die op of rond de A4 werken of wo nen, weggebruikers en re creanten. Hierdoor krijgt de kijker een beeld van de lange geschiedenis van de A4. In de 10-delige serie wordt Rijksweg A4 vanuit ver schillende gezichtspunten belicht; een andere kijk dan de gebruikelijke van ach ter het stuur. De speurtocht langs de A4 en het verhaal van de snelweg wordt ver teld door ooggetuigen. Per sonen die op en rond de A4 werken, weggebruikers zijn, langs de snelweg re creëren of wonen. Langs de snelweg bevindt zich een uniek veenweidegebied met het kenmerkende Hollandse landschap. Koeien, weide vogels en stukken van nog echt oude polders. De weg is de leidraad voor spontane ontmoetingen, bijzondere inkijkjes en nieuwe inzich ten. En dat alles op 1A4. Rijksweg A4 is de ruggen graat van de Randstad. De weg in het dichtstbevolkte deel van Nederland verbindt binnenkort de drie grootste steden van Noord- en Zuid- Holland. Meer dan 50 jaar lang werd de A4 tussen Delft en Schie dam onderbroken. Hij wordt daarom ook wel de 'weg met de meeste weerstand' ge noemd. TV Rijnmond zendt de programmaserie 'Alles op 1 A4' uit vanaf 11 november om 17.30 uur. Heerlijk genieten bij Restaurant Parckhoeve, Geniet met familie of vriendinnen van 'een leuke middag High Tea. Weletenjegraag welkom inonap- W prachtige Parckhoeve. *8n 19,95 Per persoon Parck Shuttle nodig? bel: 06-12437199 Restaurant Parckhoeve Prinses Beatrixpark 1 Schiedam - Tel: 010 - 470 34 49 Kom met het OV:

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 17