I I I I I I I Welzijn op Recept in Schiedam EF gemeente Mededelingen en bekendmakingen vervolg Schiedam De gemeenteraad vergadert: ADVERTORIAL EF nr Vrijwilligers Nieuwe Stadsblad maken we samen! 4 NOVEMBER 2015 De onderstaande gehandicaptenparkeerplaats voor een bepaald voertuig in te trekken door het verwijderen van het bord model E6 bijlage I RW met onderbord: Besloten op 28-10-2015, Rijnstraat t.h.v huisnummer 10 B t.b.v kenteken: 9-KPK-46.3 Het besluit kan gedurende een termijn van zes weken na de dag van deze bekendmaking worden ingezien bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 1. Overig schriften aan de ontheffing verbonden om de overlast voor omwonenden zoveel mogelijk te beperken. Omwonenden hebben van ProRail reeds een informatiebrief ontvangen. De ontheffing ligt vanaf 2 november 2015 voor 6 weken ter inzage bij het Klant Contact Centrum (Omgevingsloket), Stadserf 13 APV-ontheffing geluid (station Schiedam Centrum) Ontheffing geluidhinder i.v.m. werkzaamheden aan het spoor (bovenleiding) op station Schiedam Centrum Het college van burgemeester en wethouders heeft op 2 november-2015 aan Swietelsky Rail Benelux BV ontheffing verleend van het verbod op het veroorzaken van geluidhinder op grond van artikel 4.6 APV Schiedam 2013 i.v.m. het uitvoeren van vernieuwingswerk zaamheden aan de bovenleiding onder de overkapping van station Schiedam Centrum. De werkzaamheden worden uitgevoerd in opdracht van ProRail. De werkzaamheden bestaan uit het vervangen van splitpennen, een onderdeel van een component uit de bo venleiding. De ontheffing geldt van woensdag 4 november 2015 23:00 uur tot donderdag 5 november 2015 06:00 uur. Omwonenden kunnen door deze werkzaamheden licht- en/ of geluidhinder ondervinden. Het college van burgemeester en wethouders heeft voor- De gemeenteraad vergadert op 11 november 2015 over de Begroting 2016 Op woensdag 11 november 2015 vergadert de gemeenteraad vanaf 17.00 uur in de Aleidazaal van het Stadskantoor, Stadserf 1. Op de agenda staan de Begroting 2016 en de fiscale verordeningen 2016. De agenda en de bijbehorende stukken zijn in te zien op de gemeentelijke website www.schiedam.nl. Nadere informatie over de vergaderingen kunt u inwinnen via griffie@schiedam.nl. Wilt u een keer 'gast van de raad' zijn? Mail dan ook naar griffie@schiedam.nl. Wilt u eerst meer informatie daarover? Kijk dan gerust op de website van de gemeente, want 'Politiek is leuker als je weet hoe het werkt!' Lees de officiële bekendmakingen op In september 2015 is in Schie dam 'Welzijn op Recept' gestart, een bijzondere samenwerking tussen het Servicepunt Vrij willigerswerk, Seniorenwelzijn Schiedam en de huisartsenprak tijken Damzicht en Havenbogen. Doel is om inwoners met psycho sociale problemen te helpen zelf hun klachten te boven te komen. Veel mensen die regelma tig de huisarts bezoeken, kampen met psychosociale problemen. Die kunnen het gevolg zijn van ingrijpende gebeurtenissen, relatiepro blemen of een zieke partner. Het uit zich vaak in licha melijke klachten, somber heid, stress, angstklachten en eenzaamheid. Een groot deel van deze groep hoeft hiervoor geen medicijnen of een verwijzing naar psycho logische zorg. 'Welzijn op Recept' betekent dat een huisarts of praktijk- begeleider voor Schiedam mers met (dreigende) psy chische klachten een recept voor 'welzijn' kunnen uit schrijven. Daarmee kunnen ze terecht bij een 'welzijn- sadviseur' die hen coacht op weg naar ondersteuning, activiteiten en sociale con tacten. De welzijnsadviseur krijgt ondersteuning van vrijwilligers die letterlijk de mensen onder hun hoede nemen. Op deze manier krij gen Schiedammers weer ple zier in hun dagelijks leven. Mirjam Dijkstra is wel zijnsadviseur: "Ik ga bij de mensen langs nadat ik een aanmelding doorkrijg van de huisarts of praktijkbege leider. Ik vind het belangrijk om echt de tijd te nemen om samen duidelijk te krijgen welk arrangement het beste past." Arianne Zevenbergen van Seniorenwelzijn: "In Maas sluis hebben wij al ervaren hoe succesvol 'Welzijn op Recept' kan zijn. Samen met de welzijnsadviseur, de co ordinator van het Service punt en de vrijwilligers en de deelnemende praktijken bieden wij het aan. Daarbij vinden wij het belangrijk dat mensen zoveel mogelijk in him eigen wijk gebruik kun nen maken van de arrange menten." Nelleke Wouters: "In huisart senpraktijk Damzicht komen wij regelmatig in contact met patiënten voor wie welzijn een aanvullende oplossing kan zijn voor de zaken waar ze tegenaan lopen. De prak tijkverpleegkundigen zijn erg blij met deze mogelijk heid om met vrijwilligers werk, beweegactiviteiten en creatieve activiteiten men sen weer in het zadel te hel pen. Vóór de officiële start is zelfs al iemand verwezen!" Senay Akdemir van het Ser vicepunt: "In Schiedamse Seniorenwehijn wijken zijn er volop activi teiten. Soms weten bewo ners het niet of vinden ze hét moeilijk om de stap te nemen er naar toe te gaan. Vrijwilligers vinden het leuk om andere bewoners hierbij te helpen. En...die zijn er volop hoor in Schiedam!" Servicepunt Schiedam Hebt u vragen over Welzijn op Recept? Neen dan contact op met Mirjam Dijkstra 06-57314624 of mail mdijkstra@seniorenwelzijn.nl. Kennisgeving beschikking Reguliere voorbereidingsprocedure Wet algemene bepalingen omgevingsrecht Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland maken bekend dat de volgende omgevingsvergunning is verleend. Bedrijf O-I Manufacturing Netherlands B.V. Locatie Buitenhavenweg 146, 3113 BE Schiedam Activiteit Bouwen en Milieuneutraal wijzigen Voor De realisatie van een stoffilter ten behoeve van glasovens S1 en S2 Aanvraagdatum: 11 augustus 2015 Besluitdatum 26 oktober 2015 Bekendmaking 26 oktober 2015 Zaaknummer 98485737 Inzage U kunt de beschikking en de bijbehorende stukken op verzoek inzien bij de DCMR Milieudienst Rijnmond, Parallelweg 1 te Schiedam op maandag t/m vrijdag van 08.00 - 16.00 uur na telefonische afspraak: 010 - 246 86 21 Bezwaar Belanghebbenden kunnen op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen zes weken ingaande de dag na de dag van bekendmaking aan de aanvrager tegen dit besluit bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet uw naam en adres bevatten, duidelijk maken tegen welk besluit u bezwaar maakt en gemotiveerd, gedateerd en ondertekend zijn. Het bezwaarschrift moet worden gericht aan het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, t.a.v. het Awb- secretariaat. Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, o.v.v. "Awb-bezwaar". Inlichtingen De heer GJ. Gerritsen van de DCMR, telefoon: 010 - 246 83 03. Alle kennisgevingen van de provincie Zuid-Holland vindt u ook digitaal via www.overhpid nl DMS-nummer: 22040441 Nieuwe Stadsblad www.nieuwestadsblad. nl Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 19