Aftrap in Frankeland voor betere verpleeghuiszorg POELIER SLUIS AD Rotterdams Dagblad presenteert de leukste winkels bij u in de buurt Wild, kalkoen, konijn en kip, al 50 jaar een begrip! Dagelijks vers gegrillde kip- kiprollade's, kippepoten en tv sticks 1/ j Natuurlijk vers voorradig uit ons volledig kipassortiment ti o.a. kiprollades, kipkarbonade met 1 beentje, kippenpoten, kipfilet schoongesneden, tv-sticks. Het wildseizoen is weer geopend! Volop wild voorradig! A u* kip"'Wild" en Natuurlijk naar e,*e/, POELIER SLUIS De oózéttuut. die weet en toeA fat weekte veutf St. Liduinastraat 50, Schiedam Tel. 010-4269884 - 4262583 hart voor uw stad O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 november 2015 25 Samenvallend met het 165-jarig bestaan van de Frankelandgroep heeft staatssecretaris Martin van Rijn maandag de aftrap gegeven voor een landelijk programma voor betere verpleeghuiszorg. Hij deed dat op een druk bezochte bijeenkomst in Frankeland, waar professionals uit heel Nederland bijeen waren gekomen om van elkaar te leren. Door Kor Kegel SCHIEDAM - De staatssecre taris van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) toont zich onder de indruk van de aanpak van de Frankeland groep. De vernieuwingen in de zorg, waarbij de behoefte van de klant centraal staat en de deuren wagenwijd open worden gezet voor mantelzorgers, spreken Van Rijn sterk aan. Daarom heeft hij een persoonlijke brief aan Frankeland-bestuurder Anne-Marie van der Linden rondgestuurd aan alle zorg aanbieders, zorgverzeke raars en andere zorginstel lingen in het hele land. Optimale zorg In haar openingswoord zei Anne-Marie van der Linden dat optimale zorg iedere dag opnieuw moet worden gege ven, 24 uur per dag, zeven dagen per week, 365 dagen in het jaar. Een zorginstel ling kan niet even met va kantie. Een verpleeghuis is als een rijdende trein, waarin de cliënten op weg naar hun eindbestemming zijn. Dat gaat gepaard met HOGE EISEN STELLEN AAN BEJEGENING, AANDACHT, SERVICE EN ZORG veel emoties, van bewoners en hun familie, maar ook voor de medewerkers van de verpleeghuizen. Daarom investeert Frankeland bij zonder in de scholing en bij scholing van het personeel en is er de volle aandacht, dat iedere medewerker op de goede plek zit. Dat zijn voorwaarden voor optimale zorg en ondersteuning. Van der Linden vond het een symbolische dag, omdat de bijeenkomst voor betere pleegzorg in Nederland sa menviel met het jubileum van de Sint-Liduinastich- ting ofwel Frankeland. Selectie Staatssecretaris Van Rijn heeft 150 verpleeghuizen geselecteerd, waar de ver nieuwing in de zorg con creet gestalte krijgt. Niet de klant moet zich aanpassen aan de zorginstelling. De zorgaanbieders moeten zich richten naar de wensen en behoeftes van hun bewo ners en hun naasten. Daarbij is het motto: „Zorg thuis zo lang dat enigszins mogelijk en gewenst is, zorg zo thuis als mogelijk als dat onver mijdelijk is." Dat stelt hoge eisen aan beje gening, aandacht, service en zorg, aldus Van Rijn. Zijn vi sie is samengevat: „Kwaliteit door de ogen van de cliënt, de deuren wagenwijd open voor mantelzorgers, trotse zorgverleners en ruim baan voor goede verpleeghuizen met ambitie." 3 Reageren? redactie.nstS) wegenermedia.nl De medewerkers van de Frankelandgroep zijn er fier op bij de instelling te mogen werken en bij de bewoners en familie is er over het algemeen grote tevredenheid. Van Rijn kwam in februari 2015 met het plan 'Waardigheid en trots, liefdevolle zorg voor onze ouderen'. De erva ringen van de Frankelandgroep hebben bij dit plan een grote rol gespeeld, want de Frankelandgroep behoort tót de beste zorgaanbieders in Nederland en dat is bij de regering ook bekend. Staatssecretaris Van Rijn zette in een bomvol Frankeland zijn motto uiteen: 'Kwaliteit door de ogen van de cliënt, de deuren wagenwijd open voor mantelzorgers, trotse zorgverleners en ruim baan voor goede verpleeghuizen met ambitie." Foto:pr Iedere week presenteert Hart voor Uw stad de leukste winkels bij u in de buurt. Deze ondernemers zijn de smaakmakers in uw omgeving. Rotterdams Dagblad GULDEN INTERIEUR Robert Jan Zoon, Rotterdam Interieurarchitecten Robert Jan Zoon en Erik Ruttgers van Gulden Interieur gaan net even een stapje verder bij woninginrichting. Dat doen ze met duizend vierkante meter wooninspiratie in hun showroom, bekende Italiaanse merken, persoonlijk advies en veel beleving. "Stoffen zijn kunst- weriges, die moet je ervaren."

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 25