Silvia en Karin beste vriendinnen? De Pakjeskluis van Sinterklaas gtakkem awiMertaan Hazelnoot speculaas slagroomtaartje 5," Speculaasbrokken ry met amandelen Natuurlijke oplossing bij prostaat- en plasproblemen St. Maarten optocht met 100 lampions Lisa Boray bij jazzpodium Kunst op trafohuisje Albanees heeft strafbladen op verschillende namen Programma De Boei Nieuwsbrief in de krant Elke vrijdag: witte of tarwepuntjes 2e zak Vz prijs www.baldcerammerlaan.nl 'Nachtelijk plassen meest genoemde klacht*' 3 www.nieuwestadsblad.nl Karin en Silvia horen op de openingsdag van de Winterfair of ze ook echt het Vriendinnenkoppel van Nederland zijn geworden. SCHIEDAM - Silvia de Kaper en Karin de Ko uit Schiedam zijn een van de drie door tijdschrift Margriet genomi neerde vriendinnenkoppels. Dit jaar viert Margriet Win ter Fair haar 15e verjaardag. Tijdens dit winterfeest in Utrecht worden vriendin nen en hun bijzondere ver haal centraal gesteld. Mar griet deed een oproep naar hét vriendinnenkoppel van Nederland en gaf het start sein voor honderden Mar griet-lezeressen om het ver haal van hun vriendschap op te schrijven. SCHIEDAM - Ruim honderd kinderen houden op woens dag 11 november een grote lampionoptocht door de wijk Sveaparken in Noord. Ze vieren dan het feest van Sint Maarten. Kin deren uit héél Schiedam kunnen hier aan meedoen. De jongens en meisjes met hun vrolijke lampionnen en hun begeleiders zijn om 18.30 uur welkom in basis school De Vlinder, Stock holm 3. Programma Eerst voeren leerlingen van deze school het Sint Maar ten toneelspel op, daarna vertrekken begeleiders en kinderen met lampionnen door de wijk naar de St. Ja- cobuskerk aan de Kerkweg. Hier horen de kinderen en hun ouders iets over de mo numentale kerk, die dit jaar 125 jaar bestaat en het schil derij van Sint Maarten dat daar hangt. SCHIEDAM - Lisa Boray is één van Nederlands meest veelzijdige zangeressen/ componisten. Ze werkte sa men met grote namen als Deniece Williams, Charles Aznavour, Linda Ronstadt en Dionne Warwick. Bij Jazzpodium Waterweg laat zij zich natuurlijk van haar jazzy kant horen. Een con cert om naar uit te kijken. Temeer omdat de 'Friends' die zij meeneemt ook niet de eersten de besten zijn. Niemand minder dan bas sist Harry Emmery, piaiiist Hans Jansen en drummer Ton op 't Hof zullen Boray op 8 november muzikaal be geleiden. Niet-leden betalen 5 euro. aanvang: 15.00 uur. SCHIEDAM - Burgemeester Lamers onthult zaterdag 7 november tussen 11.00 en 12.00 uur het nieuwe kunst werk op het trafohuisje op de kruising Jozef Oreliosin- gel/Cornelia van Zanten- plein. Alle buren en andere Schiedammers zijn welkom op deze feestelijke ochtend met een Hollands tintje. Het Nieuwe Stadsblad woensdag 4 november 2015 5 SCHIEDAM - De in juli in een woning op de Burgemeester Van Haarenlaan aangehou den inbreker, blijkt twee strafbladen te hebben. De 37-jarige Albanees is toen hij nog minderjarig was al een keer veroordeeld in Nederland door de kinder rechter. In 2001 liep hij na een veroordeling 'een onge- wenstverklaring' op, waar mee het voor hem strafbaar is om in Nederland te ver blijven. Twee keer heeft de rechtef de inbreker op zijn huidige naam hiervoor al veroordeeld. Maar de Albanees XhimM. veranderde 'om tactische redenen' zijn naam en ge boortedatum. Hij komt in de politiesystemen bovendien voor als 'Albert M'. Onder die naam is hij ook al twee keer veroordeeld tot steeds drie maanden cel voor het zelfde delict. „Ik heb hier twee kinderen, waardoor ik steeds terugkom. Ik had geen 500 euro om weer te rug naar Albanië te gaan dus pleegde de inbraak," aldus verdachte. Een buur vrouw hoorde het lawaai van het openbreken met een schroevendraaier van een raam en belde de politie. Die trof de inbreker met de sie raden van de bewoonster in zijn zak in haar slaapkamer. In zijn broekzak zat 55 euro van haar. „Dit is een 'high impact crime' met door gaans veel gevolg voor de slachtoffers. De bewoonster voelt zich niet veiligheid en is angstig, omdat meneer zonder toestemming in haar spullen heeft gesnuffeld en de boel overhoop haalde," stelt de aanklager. Maar de rechter vindt dat zij geen aanspraak kan maken op smartengeld, omdat er geen geweld is gepleegd. Koffie, thee, taart, theater, oud-Hollandse spelletjes en boerengezelligheid. Het kunstwerk brengt een stuk geschiedenis terug naar de wijk en is een initia tief van bewoners Ingrid van Egmond en Harry de Keizer. Schiedamse kunstschilder Willem van der Hooft maak te er iets moois van. Voor de inbraak en aanwezigheid met een ongewenstverklaring veroordeelt de rechtbank hem tot een celstraf van 10 maanden. SCHIEDAM - Inloophuis De Boei, Dam 30, heeft deze week het volgende program ma: Maandag, 10.30 -11.30 uur: inloop met koffie/thee en koek en open atelier, 12.30 - 13.30 uur Lunch, 14.00 - 16.00 uur: sieraden maken, werken met kralen. Dinsdag, 10.45 -12.00 uur Yoga, 12.30 - 13.30 uur Lunch, 14.00 - 15.00 uur Open atelier en 14.00 uur zingen. Woens dag, 10.30 uur creatief met wol, 13.30 uur kleien. Woensdag 25 november beleeft de altijd vrolijke Karei de Kok samen met hoofdlakei Franciscus en hofdame Frandolien weer een doldwaas avon tuur in Theater de Schie dam. Het kasteelpersoneel probeert het bezoek van de Sint in goede banen te leiden, maar of het dit keer eindelijk zal luk ken is nog maar de vraag. Hilarische, kluchtachtige scenes worden afgewis seld met vrolijke muziek, wat deze voorstelling ui terst geschikt maakt voor het hele gezin. Woensdag 25 november, 14.00 uur. Kaartprijs vanaf: 13,50. In het Nieuwe Stadsblad van deze week staat een nieuws brief van het Servicepunt Woningverbetering. Eind november en in december kunt u weer een nieuwsbrief in deze krant verwachten. De aanbiedingen eelden van 29 oktober t/m 4 november Vaak 's nachts plassen? Nadruppelen? Veel mannen met plasproblemen door een goedaardige prostaat vergroting hebben baat bij een natuurlijke behandeling met extracten van de zaag- bladpalmvrucht. In Duitsland en Zwitserland worden deze extracten al veelvuldig toegepast bij goedaardige prostaatvergroting. Het vet- en olierijke vruchtvlees van de zaagbladpalm bevat namelijk stoffen die plas problemen bij goedaardige prostaatvergroting verminderen. Goedaardige prostaatveigroting is een normaal ouderdoms- verschijnsel dat door een arts wordt vastgesteld. Maar liefst 50% van de mannen van 50+ heeft ermee te maken. Hoewel de aandoening meestal goed aardig is, kan prostaatvergroting het dagelijks functioneren wel beïnvloeden. Typische verschijnselen zijn namelijk het meerdere malen per nacht moeten plassen, het moeilijk op gang komen van het plassen, een zwakke uri- nestraal, de blaas niet goed kunnen legen, binnen twee uur opnieuw moeten plassen en moeilijk kunnen ophouden van de urine. Ook kunnen deze problemen consequenties heb ben voor de bedprestaties. Natuurlijke oplossing bij plasproblemen A.Vogel ProstaforceMed" is een 100% natuurlijke oplossing op basis van extracten van de zaag- bladpalmvrucht. Het kan wórden gebruikt bij plasproblemen als gevolg van een prostaatvergroting. De capsules bevatten 320 mg sterk geconcentreerd extract van de zaagbladpalmvrucht. 88% van de gebruikers is tevreden over het product. ProstaforceMed is verkrijbaar in een verpakking van 30 en 90 capsules en heeft een advies prijs vanaf 13,99. Prostaattest Heeft u plasproblemen en wilt u weten of die mogelijk veroorzaakt worden door goedaardige prostaatvergro- ting? Doe dan de prostaattest op www.avogel.nl/prostaattest ProstaforceMed* Bij plasproblemen als gevolg van prostaatvergroting 0 'Kwalitatief onderzoek uitgevoerd i.o.v. Biohorma. "Traditioneel kruidengeneesmiddel. De toepassing is uitsluitend geba seerd op reeds lang bestaand gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. Ver krijgbaar bij de meeste apotheken.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 5