EXECUTIE VERKOOP! X Cricketclubs willen Nieuwe Stadsblad maken we samen! de play-offs lozen Nexus neemt revanche op PC Moeizame winst De strafmaat: brrrr! Tweede in Schotland Judowinnaars Ca. 3000 VLOERKLEDEN tot 90% KORTING! Ca. 1000 stuks hoogpolige karpetten v.a. 50,-! Ca. 1000 stuks moderne dessins nu al v.a. 100,-1 Ca. 1000 schitterende Perzische tapijten v.a. 300,-! Woonboulevard Capelle XL Nieuwe Stadsblad Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken www.nieuwestadsblad.nl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 18 november 2015 10 ti SCHIEDAM - In de veldcom- petitie gaat Paal Centraal ongeslagen en stevig aan de leiding. In de zaal gaat het de Delftse korfballers minder goed af. Nexus pro fiteerde en nam met 15-17 winst revanche voor de eerder dit seizoen geleden veldnederlaag. Hard wer ken en concentratie waren de ingrediënten die de ba sis vormden voor de zege. Nadat PC met 3-1 de leiding nam, streed Nexus zich naar een 3-4 voorsprong en werd met 7-8 gerust. Daarna liep het Schiedamse achttal uit naar 9-13, kwam Paal Cen traal terug naar 14-14, maar ging de winst toch naar de bezoekers. Nexus deelt de eerste plaats met Dijkvogels en Reeuwijk. SCHIEDAM - De Ventura- vrouwen hebben hun zege reeks voortgezet, maar het ging tegen Gemini/Z 2 niet van een leien dakje. Vooral de openingsfase bezorgde coach Vallie Kolditz ge fronste wenkbrauwen. "Ik had vooraf gezegd, dat ze, als ze kampioen willen wor den, ook tegen de kleintjes scherp moeten zijn en win nen. Maar ze begonnen te slap". Daardoor lukte het niet om snel afstand te nemen van de thuisploeg, die ook fysieke middelen in de strijd gooide. Pas nadat ze tijdens de rust waren bijgepraat en werd overgeschakeld naar een 6-0 verdediging kraakte Gemini en werd er met 15- 17 gewonnen. SCHIEDAM - Nee, ik ben geen jurist en ook geen recht spreker. Slechts gewoon een oprechte liefhebber, die er plezier aan beleeft om tijdens het weekeinde een potje amateurvoetbal te vol gen. Om er langs de lijn met medeliefhebbers een boom over op te zetten. Over alles wat er tussen de kalklijnen en achter de coulissen ge beurt. Natuurlijk is dat wel eens tenenkrommend. Som mige voetballers gedragen zich, als de bal eenmaal aan het rollen is gebracht, niet bepaald als lieverdjes. Dat hoeft ook niet, want man nen onder elkaar nietwaar - een stootje of een zetje moet kunnen. Het wordt an ders wanneer, zoals in het duel HBSS-Rockanje, een tegenpartij met alle denk bare middelen een water- vlugge en technisch vaar dige linksbuiten probeert af te stoppen. Dat is voor zo'n voetballer geen pretje en hij moet stevig in zijn schoenen staan om, als de druppel van het acceptatievermogen over de emmer gaat, niet zelf een beuk uit te delen. Dat moment kwam. En de KNVB verbant hem, zonder rekening te houden met ver zachtende omstandigheden, meedogenloos voor een jaar van de velden. Straf oké! Maar de strafmaat: brrrrr! Gerard S. Verver Het internationale Prof.Chang Ung-toernooi in het Schotse Edinburgh heeft taekwondoka Brandon Schaap van Ped's Sport (vierde van rechts) een tweede plaats opgeleverd. Hij verloor in de finale van de Schotse kampioen, die hij een dag later in de landenwedstrijd wel versloeg. Foto: Jeroen Nunen SCHIEDAM - Judoka's van Ped's Sports Centre waren actief op het Open Zeeuwse kampioenschap. Dato Satsje- lasjvili en Mila Donders werden le, Milan van der Schee en Quirijn Kroon 2e en Rebecca Vastenhout, Ar jan Soomers, Daan van Eijk en Lucas Donders 3e. Twaalf judoka's van Sportinstituur Schiedam reisden naar Den Haag voor het Internationa le Residentietoernooi. Mark Roon, Dylan Jansen, Owen Bruinsel en Ryan Wildeboer wonnen in hun klasse. Pa tricia van Hees, Justin Drop- pert, Orlando Juliët en Mick van den Bos werden tweede en Jelmer v/d Ploeg, Nigel Bruinsel, Ennio de Nes en Gijs Romijn derde. (De verkoophal moet leeg in 2 weken!) Levertijd 5 min. Parkeren voor de deur! (gratis) Design, Vintage, Kelim, Berbers en Chinese tapijten 10% bij contante betaling en geen reserveringen! (geen handelaren) Lylantse Baan 3 (t.o. Beter Bed) Ma. 13.00 tot 17.30 di. t/m vr. 10.00 tot 17.30 vrijdagavond tot 21.00 Zaterdag 10.00 tot 17.00 Zondag 12.00 tot 17.00 Wie denkt dat het cricket stil ligt, heeft het mis. De velden zijn verlaten, de bestuurskamers vol. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Tussen twee competities door worden niet alleen de beste spelers gekozen, maar worden op het bondskantoor ook de verlanglijstjes van de clubs tegen het licht gehouden. Want wat doe je bijvoor beeld met de wens van veel clubs om- de topklasse te verlossen van de playoffs. In de wandelgangen leeft de gedachte om terug te keren naar een normale competi tie met tien elftallen waar de nummer één de lands kampioen is en de nummers laatst en voorlaatst de degra danten. Nu telt de topklasse acht .clubs, waarvan de hoogst geklasseerde vier de kampioens-playoff spelen en de anderen in een soort Luuk van Troost (midden) vindt de play-offs in de topklasse een onding. "Nu spelen de onderste vier om des keizers baard." Foto: WM degradatie-poule waarin de degradant veelal bekend is. "Dus speel je eigenlijk om des keizers baard", vindt Ex- celsior'20-voorzitter Luuk van Troost. Het is tijdens een bijeenkomst van top- en eerste klassers al aan de orde geweest. Tevens is door een aantal clubs gevraagd om alle wedstrijden op zondag te spelen. "De competitie start nu op zaterdag, zodat jongeren, waarvan er tallo zen op zaterdag voetballen, op zondag cricket kunnen spelen." Ook is gevraagd om de T-20 competitie niet op vrijdag, maar op zaterdag af te werken. Knopen worden begin december doorgehakt op de KNCB-vergadering.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 10