Briljanten huwelijk, briljant uitzicht! 11 www.studentaanhuis.nl Studentaanhuis.nl 1 1 11 11 11 WAT IS ER TE DOEN IN SCHI computerhulp les aan huis 311 Ook bij u in Schiedam hulp bij... EP fll O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 18 november 2015 14 Burgemeester Cor Lamers bezocht afgelopen week het echtpaar Smits- Schoon om hen names de gemeente Schiedam van harte te feliciteren met hun 65-jarig huwelijksfeest. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - Pieter Smits werd op 13 mei 1925 gebo ren in een woning aan de Da Costastraat, die door zijn vader was gebouwd. Antje Huibertje Schoon zag op 1 maart 1925 het levenslicht in Werkendam. Op 4-jarige leeftijd verhuisde ze met haar ouders naar de Lek straat in Schiedam. Het paar trouwde 9 november 1950. Echtpaar Smits-Schoon: "Wij kijken terug op 65 mooie jaren. Wij hebben hard moeten werken, maar dat heeft ons goed gedaan. We willen nog veel, maar dat doen we in ons hoofd, onze handen werken niet meer. Wij zijn allebei 90 jaar, wonen op een gewel dige plek in Schiedam met een briljant uitzicht en onze huwelijksjaren zijn ook bril jant!" Piet Smits ontmoette Antje Schoon in een café restau rant op het Rubensplein. Burgemeester Lamers haakt graag in bij het briljanten echtpaar. Foto: Marius Schinkel Smits: "Wij dansten graag en terwijl wij over de glazen dansvloer zwierden vertelde ik haar dat ik een zeilboot had. Antje reageerde en thousiast; ze stapte graag bij me aan boord voor een zeil tochtje naar Hoek van Hol land." En zo begon net na de oorlog een mooie vriend schap tussen twee jonge mensen. Piet Smits werkte als timmerman bij Leend- erts aan Westvest 17, Antje was telefoniste bij Hoek Machinefabriek. Ze werden verliefd en schoven elkaar op 1 februari 1948 de ver lovingsring aan de vinger. Antje: "Dat was een leuke tijd. We waren heel sportief; we zwommen, schaatsten, zeilden en Piet haalde on dertussen zijn aannemers- diploma. Toen we trouwden hadden we een drie kamer woning op de Rotterdamse- dijk. Piet bakte met Oud en Nieuw altijd oliebollen die hij, zolang we op de Rotter- damsedijk hebben gewoond uitdeelde aan de bestuur ders van de tram, di£ bij ons voor de deur stopten. Op de Rotterdamsedijk zijn onze dochters Anita eri Leonie geboren." Twee jaar geleden verhuisde de familie naar, zoals ze zelf zeggen: 'de mooiste plek in Schiedam. "We hebben geen briljanten feest gevierd, we vinden het al een feest dat de burge meester op bezoek komt en dat we met een foto in de krant komen! Nederlandse Kunst na 1945 Jules van der Vuurst de Vries geeft donderdag 19 november een lezing over kunstenaars met dubbele nationaliteiten in de Ko renbeurs. Inloop met koffie en thee start om 19.30 uur. Voor veel kunstenaars is de grens van een land of een taal geen beperking. Kunst maken kun je overal. Bij sommige kunstenaars ech ter is het land van herkomst in relatie tot hun nieuwe verblijfsplaats in hun werk terug te zien. Deze lezing is onderdeel van de reeks 'Ne derlandse Kunst na 1945' die iedere derde donderdag van de maand wordt georga niseerd door de Bibliotheek Schiedam in samenwerking met het Stedelijk Museum Schiedam. Toegang: 5 euro. Aanmelden via: 714 63 30 Dance for Serious City Op 4 december vindt de tweede editie plaats van Dance for Serious City Schiedam in de Foyer van Theater aan dp Schie. Na een succesvolle editie vorig jaar in de Korenbeurs, wordt het dit keer nog groot- 'ser. VIP-tickets: 25,-, regu lar: 17,50,-. De goede doelen in 2015 zijn: Serious Request (2015: jongeren in oorlogsgebie den), Stichting Net Niet Genoeg, Stichting 1-2-3, Stichting Elivia en Stichting Jarige Job. Sinterklaasbraderie Fresh Events organiseert zaterdag 5 december een ge zellige Sinterklaasbraderie op de Mgr. Nolenslaan. Hier staan dan verschillende at tracties en er worden veel spullen voor leuke prijzen te koop aangeboden. De markt is vanaf 10.00 uur. Repair Café Het laatste Repair Café in 2015 is op zaterdag 21 no vember in ontmoetingscen trum 'De 5 Molens'. Deskundige vrijwilli gers staan klaar om gratig spullen te repareren die anders zouden worden weggegooid. Je kunt er te recht met elektrische ap paraten, (kerst)verlichting, speelgoed, kleding en (kinderfietsen. Ook kun je je fietsverlichting laten con troleren zodat je veilig de winter in kan. Het Repair Café is van 9.30 tot 12.00 uur op de Nieuwe Damlaan 818. Expositie Ria Kers In inloophuis De Wissel aan het Broersveld 123b is van 3 november tot eind december een selectie te zien van het werk van de Schiedamse kunstschilder Ria Kers. Het zijn kleurige en vrolijke* schilderijen die te bewonde ren zijn onder het genot van een gratis kopje koffie of thee. Een (kleine) bijdrage voor De Wissel wordt natuurlijk bijzonder op prijs gesteld. Gastcurator Nicole Theeuwes Donderdag 19 november om 16.00 uur wordt de expositie 'Stad als decor', samenge steld door Nicole TheeOwes, geopend in de Bibliotheek in de Korenbeurs. Theeuwes heeft deze tentoonstelling samengesteld uit de werken van het Centrum voor Beel dende Kunst Schiedam. Zij is de derde gastcurator in het nieuwe onderkomen van de bibliotheek. Theeuwes studeerde kunst geschiedenis aan de Univer siteit van Utrecht. In 2000 werd zij assistent conserva tor bij het Stedelijk Museum Schiedam. Mantelzorg café Dinsdag 24 november van 10.00 tot 12.30 uur is er weer een Mantelzorgcafé in Schiedam, een activiteit van Minters MantelzorgDe koffie staat klaar en je kunt er andere mantelzorgers ontmoeten. Tijdens deze bij eenkomst zal Lida Engelage, coördinator van VPTZ als gastspreker aanwezig zijn. Heeft u nagedacht over de fase rondom het levenseinde van uw naaste of van uzelf? Of is het iets wat u voor u uitschuift? Als mantelzor- ger is het belangrijk om dit bespreekbaar te maken. Het café is in 'De Wilgenburg', Land van Ris 6. Info: www. mintersmantelzorg.nl "Max heeft mijn trage computer heel goed nagekeken en opgeschoond. Nu kan ik weer met een gerust hart veilig computeren" Marjon Onze 850 slimme computerstudenten bieden in heel Nederland - ook in Schiedam - hulp bij allerlei computervragen. Zo helpen zij bij het opschonen van een trage computer, lossen internet- emailproblemen op, maken een back up van uw belangrijke gegevens of zorgen voor een goed beveiligde computer. Maar ook bij uw vragen over de tablet, smartphone of bijvoorbeeld digitale televisie helpen de studenten graag. Zij komen altijd aan huis en rekenen een vriendelijk tarief. Wilt u net als Marjon ook een goed werkende computer of hulp bij uw tablet, smartphone of televisie? Maak dan snel een afspraak met één van onze computerstudenten in Schiedam. rp,

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 14