Woody Allen in Wenneker Cinema Sinterklaas in het theater AGENDA U-AWd Hexagon Ensemble viert jubileum Grootste gratis filmfestival in Schiedam Activiteiten voor de agenda Binnenkort in The Analogues, een must Theater aan de voor de ware Beatle-fan O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 18 november 2015 16 SCHIEDAM - Hartstochtelijk, virtuoos, overrompelend, indringend, grenzeloos. Zo worden de concerten van het Hexagon Ensemble door zowel publiek als pers om schreven. Vrijdag 20 novem ber verzorgen de vijf blazers plus één pianist in de West- vest90-kerk in Schiedam een jubileumconcert ter ge legenheid van hun 25-jarig bestaan. Het Franse repertoire heeft vanaf de oprichting een grote rol gespeeld in de program mering. Iri Schiedam staan daarom onder meer Roussel, Debussy en Poulenc op het programma. Maar ook het Kwintet KV 452 in Es van Mozart mag niet ontbreken. Dit werk vormt het absolute hoogtepunt in de literatuur voor blazers en piano. De avond wordt afgesloten met Sextuor van Poulenc, het 'lijfstuk' van het ensem ble. Het Hexagon Ensemble maakt kamermuziek van ab soluut topniveau en speelde onder meer in het Concert gebouw in Amsterdam, in Wigmore Hall in Londen en op het Festival van Vlaande ren. Vrijdag 20 november, aanvang 20.15 uur, West- vest90-kerk. Tickets Info: www.westvest90.nl en 010- 4260756. SCHIEDAM - In Wenneker Cinema draait komend weekend de film 'Irrational Man' van Woody Allen. In deze nieuwe tragikomedie van Allen probeert filosofie professor Abe Lucas op de meeste uiteenlopende ma nieren uit zijn existentiële crisis te komen. Hij begint een relatie met één van zijn studentes. Eigenlijk wil ze het liefst een echte relatie met hem, maar hij wil het puur platonisch houden. Hij krijgt een relatie met zijn collega Rita, een eenzame professor die door hem ge red wil worden uit haar ongelukkige huwelijk. Al les verandert als Abe bij toe val een diepzinnige keuze maakt waardoor hij in staat is opnieuw het leven volle dig te omarmen. Donderdag 19, vrijdag 20, zondag 22 en woensdag 25 november om 21.00 uur en 15.00 uur. Info en reserveren: www.wennekercinema.nl SCHIEDAM - Het SuikerZoet FilmFestival wordt voor de elfde keer op rij van 26 tot en met 29 november ge organiseerd. Op elf mooie en unieke locaties in het centrum zijn gratis oude en nieuwe films te zien met een knipoog naar suikerzoet. Het aanbod is groot en zeer gevarieerd van feelgood tot drama, van korte tot lange films. In totaal worden tij dens 125 voorstellingen 120 films uit alle hoeken van de wereld vertoond. Er- is een speciale kinderroute op za terdag en zondag. Vanwege het grote suc ces neemt elk jaar het aan tal bezoekers toe zodat er steeds meer plekken nodig zijn waar films worden ver toond. Dit jaar zullen er 14.000 filmliefhebbers uit heel Ne derland hun opwachting maken in de vaak eeuwen oude huizen en gebouwen die Schiedam rijk is. Abso lute voorwaarde is dat alle films gratis toegankelijk zijn. Stoelenchecker Nieuw dit jaar is de stoe lenchecker. Met een app op je mobiel kun je zien of er nog stoelen vrij zijn zodat je nog de keuze hebt voor een andere film als de zaal vol blijkt. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.nl. Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te nemen in de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. ACTIVITEITEN Songs of Faith, Hope Love SCHIEDAM - Stemcoach Sigrid Secherling zingt zaterdag 12 december van 13.00 tot 13.45 uur een aantal bekende en minder bekende gospel songs in het atrium van de Korenbeurs aan de Lange Haven. Deze liedjes gaan over herkenning, over dat wat een lach bij ons oproept en bemoedigt. Over mooie ervaringen, maar ook over dagelijkse beslommeringen. Dit muzikaal lunchcon cert is onderdeel van de serie 'Muziek in de bibliotheek'. De volgende editie is op zaterdag 9 januari met een nieuw jaarsconcert van The Green Forest Selection. Easy listening jazz SCHIEDAM - Zondag 22 november is er easy lis tening jazz van 11.00 tot 14.00 uur in ontmoetings centrum De 5 Molens. Toegang gratis. Een heerlijke ontspan nen manier om elkaar te ontmoeten en muziek te beleven op zondag! Voor meer inlichtingen kunt u bellen naar: ont moetingscentrum De 5 Molens, Nieuwe Damlaan 818. Een familieklucht vol swingende muziek en humor voor iedereen vanaf 3 jaar. Foto: Nick van Ormondt Natuurlijk komt Sinterklaas ook dit jaar weer langs in Theater aan de Schie. Door de redactie SCHIEDAM - De voorstelling Karei de Kok en de pakjes- kluis van Sinterklaas is een familieklucht vol swingen de muziek en humor voor iedereen vanaf 3 jaar. Zoals ieder jaar logeert Sin terklaas op het kasteel van Koning Klaagmaarniet en dit bezoek staat inmiddels garant voor een doldwaas avontuur. Na afloop van de voorstelling is er een meet greet in de foyer en ieder een mag verkleed komen als Sint of Piet. De goedheiligman heeft la ten weten dit jaar twee hele belangrijke pieten mee te nemen die verantwoorde lijk zijn voor de pakjeskluis, waarin alle cadeautjes be waard worden. Na een warm welkom met veel muziek en snoepgoed bereidt de Sint zich voor op zijn nachtelijke toch ten over de koude daken. Maar wanneer blijkt dat de Kluispieten de code van de pakjeskluis zijn vergeten, breekt er grote paniek uit op het kasteel. Karei de Kok en zijn vrienden zetten alles op alles om de code te kraken, maar zal de kluis ooit nog open gaan? Of wordt het dit jaar een Sinterklaasfeest zónder ca deautjes?! Info Karei de Kok en de pak jeskluis van Sinterklaas is woensdag 25 november, om 14.00 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang: 15,50 volwassenen, 13,50 kinde ren. O Reserveren kan via www. theateraandeschie. nl. Waldemar Torenstra De producent van de succes volle serie van De Verleiders brengt nu de toneelvoorstel ling Advocaat van de duivel op de planken. Een voorstel ling naar de succesvolle film The Devil's Advocate met Al Pacino en Keanu Reeves. Ad vocaat van de duivel toont die kant van de advocatuur waar de zucht naar geld en macht de moraal geheel ver drongen heeft. Een opcast, waaronder Victor Löw en Waldemar Torenstra, neemt het tegen elkaar op in een zinderende strijd tussen goed en kwaad. Donderdag 26 november, om 20.15 uur, in Theater aan de Schie. Toegang: 27,50. Kaarten via www.theateraandeschie.nl. Laatste kaarten Paul de Leeuw Met een zevenkoppig topor kest onder leiding van Migu el Wiels laat Paul de Leeuw zijn lekkerste, dierbaarste en bekendste nummers ho ren. Publieksparticipatie wordt zeer op prijs gesteld, dus roep maar en wie weet zingt Paul één van zijn Paul- liedjes. Of die van Robert Long, want er komen liedjes voorbij van de cd De Leeuw zingt Long, het eerbetoon van Paul de Leeuw aan zijn overleden vakbroeder. Zingen zolang het duurt! is vrijdag 27 november, om 20.15 uur, te zien. Toegang: 30,00. SCHIEDAM - The Analogues spelen het latere complexe werk van The Beatles. Niet met pruiken, pakken en Yeah, Yeah, Yeah's maar op authentieke wijze met vin tage instrumenten, strijkers en blazers. Het materiaal dat door The Fab Four in de studio werd bedacht en opgenomen, maar live nooit werd gespeeld. Magical Mystery Tour Live is een nooit eerder vertoon de productie. Ondersteund door een tiental strijkers en blazers brengen The Ana logues het meesterlijke Ma gical Mystery Tour-album integraal, van de eerste tot de laatste noot, ten gehore. Nummers als Hello, Good bye en I Am The Walrus via Penny Lane worden aange vuld met een verrassende set Greatest Hits en verbor gen juweeltjes van andere, vooral latere, albums van The Beatles. The Analogues The Analogues bestaat uit Bart van Poppel (bas, toet sen, zang), Diederik Nom- den (keys, gitaar, zang), Jac Bico (gitaar, zang), Jan van der Meij (gitaar, zang) en Fred Gehring (drums, zang). Bart van Poppel en Jac Bico spelen in de jaren tachtig in onder meer Lois Lane en Tambourine, Die derik Nomden is lid van de popgroepen Johan en Daryl- Ann en begeleider van Ellen ten Damme. Terwijl Jan van der Meij eind jaren zeventig gitarist is geweest van de rockgroep Vitesse en zijn ei gen band Powerplay. The Magical Mystery Tour Live 28 november, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang: 25,00. Kaar ten reserveren via www.the- ateraandeschie.nl. Foto: pr Het werk van de late Beatles, op authentieke wijze. Zaterdag 28

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 16