Een echt (authentiek) familie bedrijf! Dier van de Week: Ozzy Straluma de grootste verlichtingszaak van Nederland bestaat jaar! Erkertjes zoeken hulp Met Sint op de foto Boek van de Week: De vele levens van Amory Clay (8,5) Schrijf je in voor de Santa Run O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 18 november 2015 27 - advertentie - Straluma Meubelen en Verlichting bestaat dit jaar 75 jaar! Het familiebedrijf, ooit gestart aan de Groene Hilledijk in Rotter dam (1940), is inmiddels uitgegroeid tot een 7500 m2 grote showroom langs de A15 in Barendrecht. Reden genoeg dus voor een feestje. Flink gegroeid Van een winkeltje waar huishoudelijke appara ten en elektrische materialen werden verkocht tot een meubel- en verlichtingsgigant. In 75 jaar tijd is Straluma flink gegroeid én inmiddels een begrip geworden in zuid-west Nederland. Er is veel veranderd in de afgelopen jaren: de locatie, de nóg ruimere keuze in verlichting en de vervanging van huishoudelijke apparaten voor een volledig meubelprogramma.Toch zijn de kernwaarden van Straluma nog altijd hetzelfde gebleven: persoonlijk contact en de tijd nemen voor klanten. Inmiddels is Straluma dé speci aalzaak in verlichting en weten zelfs de leden van het Koninklijk huis de weg naar Straluma. Ook is Straluma meerdere keren te bewonde ren geweest op RTL4, bij 'Wist je dat?'en bij 'LifestyleXperience'. Dit familiebedrijf heeft dan ook meer dan genoeg reden om trots te zijn. Op dit moment werken er nog twee generaties met elkaar in de winkel: vader en dochter. Als kleine jongen stond Fred al met zijn vader en moeder in de winkel. En Yvonne; Fred's dochter, begon naast haar studie met een bijbaantje op kantoor. Inmiddels heeft Yvonne dit omgeruild voor een regelmatig rooster en staat ze in de startblokken om het bedrijf van haar vader voort te zetten. Flaar missie? "Het behouden van ome kernwaar den maar wel de focus op een nieuwe tijd leggen. Onder andere door middel van ome webshop." Kortom: Straluma zet koers naar de toekomst! Verlichting is emotie Straluma voorziet klanten al jaren van lichtad vies, maar leert ook nog elke dag van haar klan ten. Denken we bij gedimd licht niet allemaal aan een sfeervolle ruimte? En bij helder LED-licht aan een fijne werkomgeving? "Verlichting is emo tie", vertelt Yvonne. "In ons interieur wordt voor een groot deel de sfeer bepaalt door verlichting. Een deskundig advies is dan ook heel belangrijk". Mede vanuit deze filosofie heeft Straluma niet alleen een ruim aanbod in lampen, maar ook diverse verlichtingsexperts op de winkelvloer. Deze experts maken graag samen met u een lichtplan; of dat nu voor een nieuwbouwwoning of voor een bestaande woning is. Indien gewenst hangen de monteurs de gekozen lampen ook nog eens bij u thuis op. Alle leveringen boven de €50,- worden door Straluma gratis thuisbe zorgd. Feest in november Om het jubileum te vieren, pakt Straluma groots uit in november. De gehele maand zijn er tien tallen speciale aanbiedingen. "Deze aanbiedin gen kunt u vinden op de website, in de krant en op social media", vertelt Yvonne: "En om onze klanten mee te laten genieten van ons jubileum, zullen er de hele maand op zaterdag en zondag tussen 12.00 en 17.00 uur hapjes en drankjes geserveerd worden". November wordt één groot feest! Straluma is het hele jaar door zeven dagen per week geopend (met uitzondering van feestdagen) en ligt gunstig gelegen naast de A15 ih Barendrecht; u kunt er altijd gratis parkeren. Niet in de gelegenheid om langs te komen in Barendrecht? Neem een kijkje op www.straluma.nl. Het pand in Barendrecht www.straluma.nl. SCHIEDAM - Muziekgroep De Erkertjes is een gezellige muziekgroep voor mensen met een beperking. Ze oe fenen op donderdag van 19.15-20.30 uur in het St. Jozefgebouw aan de Lange Nieuwstraat. Voor de op bouw en het klaarzetten van de instrumenten zijn ze op zoek naar een of twee enthousiaste vrijwilligers om dit samen met andere vrijwilligers te doen. Ben je geïnteresseerd in muziek en vind je het leuk om deze groep mensen een helpende hand toe te steken dan ben je welkom. Bel voor info even naar: Maria Verweijen 06-420 84 415 of Piet Boere 06- 390 23 555. SCHIEDAM - Sint Nicolaas is weer in het land en sinds zijn intocht heeft hij het ra zend druk om alle kinderen een bezoekje te brengen. Speciaal voor alle kleine Schiedammertjes heeft hij woensdag 25 november gereserveerd om langs te komen in winkelcentrum Nieuwe Passage. Tussen 13.00 en 17.00 uur is de Sint in het winkelcen trum te vinden en neemt hij uitgebreid de tijd om met alle kinderen, en natuur lijk de Pieten, op de foto te gaan. Deze foto kan vanaf zaterdag 28 november, he lemaal gratis, bij de Hema afgehaald worden. Nog voor 5 december dus. SCHIEDAM - De twee Schie- damse Rotaryclubs organi seren zaterdag 19 december weer de Rotary-Santa Run. Wie zich inschrijft ont vangt een kerstmannenpak waarin een sponsorloop van drie kilometer gewandeld of gerend kan worden door het historisch centrum. Vanaf 12.00 uur is het al sportief gezellig op het Land van Belofte en de Broersvest. De start is daar om 13.00 uur en de route loopt langs de Koemarkt om via de Nieuwe Haven, Dam, Grote Markt, Hoogstraat en Broersveld weer te finishen. Honderden lopers nemen deel via scholen, bedrijven en gemeente. Rotary Club Schiedam en Rotary Club Schiedam-De Veste ondersteunen met deze actie verschillende goede doelen. Deelname kost 15,- voor vol wassenen en 10,- voor kin deren t/m 14 jaar (circa 1,35 m). Heb je ervaring met dogachtigen en kun je Ozzy bieden wat hij nodig heeft? Neem dan contact op via telefoonnummer 010 - 434 53 35. Schiedam - Deze week staat Ozzy in de spotlights, een sociale Cane Corso reu van 3 jaar. Ozzy is een vriende lijke reus en hij houdt van gezelligheid. Hij hecht heel erg aan mensen en wil dan ook graag bij je zijn. Het is om die reden geen hond om uitsluitend buiten als waak hond te houden. Met andere honden is hij erg sociaal, maar als het etenstijd is dan moet hij apart van een an dere hond rustig zijn prakje kunnen eten. Ozzy heeft geen moeite om een paar uur alleen te zijn. SCHIEDAM - Elke week le zen Ruud Aret of Gerben de Bruijn een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat 'Het verhaal van Amoray Clay' van William Boyd dat door Gerben wordt beloond met een 8,5. Het boek begint bijna let terlijk met een klap. Haar vader, getraumatiseerd uit de Eerste Wereldoorlog te ruggekomen, probeert zich zelf en Amory, zijn lieve lingsdochter, om te brengen door met zijn auto een vijver in te rijden. Gelukkig weet zij hen beiden te redden. Maar dit voorval zal wel haar leven en haar relatie met mannen blijven teke nen. Wat ouder geworden, ontwikkelt ze als hulp van haar oom, een societyfoto- graaf, liefde voor de foto grafie. Haar carrière neemt een vlucht totdat ze besluit om in het Berlijn van dé ja ren twintig een fotoreeks te maken over het nachtleven in die toen losbandige stad. Door een schandaal te ont ketenen, hoopt ze naam te maken, maar het schandaal wordt te groot en het gaat mis. Ze moet weer van voor af aan beginnen en vindt uiteindelijk een baan in de VS. De baan brengt haar ook een affaire met haar baas. Eenmaal terug in Europa wordt ze oorlogsfotograaf in het eindspel van WO II. Uit eindelijk zal ze in Vietnam haar sporen als fotografe echt verdienen. Soms staat Amory middenin de wereld geschiedenis, dan draait het om haar zoektocht naar een betekenisvolle relatie. Er passeren een aantal mannen de revue, waarvan ze er ook met één trouwt, maar echt geluk weet ze maar kort te vinden. De roman sleept je vanaf de eerste pagina mee. Voor dit fraaie boek over Amory van William Boyd een 8,5 van Gerben de Bruyn. Foto: wm

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 27