Burgerkennisnetwerk Schiedam is online Onthulling Afval the Game Wijkprijs Minister blok onder de indruk van Schiedam G. VERHAGEN AUTO'S B.V DRIEMANSSTEEWEG 698 3084 CB ROTTERDAM TEL. 010-4801166 INF0@H0NDA-VERHAGEN.NL www.honda-verhagen.nl www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 18 november 2015 29 SCHIEDAM - Maandag 23 no vember onthult wethouder Van Steenderen om 13.30 uur in Nieuwland het resul taat van de Afval the Game Wijkprijs. Leerlingen uit de groepen 6 van basisscholen Aba- bil en Het Startblok kregen het tijdens de wedstrijd in maart voor elkaar om heel de wijk Nieuwland enthou siast te maken om mee te doen met Afval the Game en plastic gescheiden in te zamelen. Hiervoor werden zij gezamenlijk beloond met de Wijkprijs. Samen met Irado en onder begeleiding van de Kleine Ambassade hebben de kinderen een plan bedacht voor speciale afvalbakken waarmee afval scheiden op straat nog mak kelijker wordt. Ook hebben ze nagedacht hoe ze mensen erop kunnen attenderen om dat ook echt te gaan doen. De leerlingen hebben speci ale logo's voor op de nieuwe afvalbakken ontworpen. De eerste nieuwe afvalbak met dit logo wordt maandag onthuld aan de Mgr. Nolen- slaan. Officiële onthulling Op 23 november wordt in het bijzijn van de leerlin gen van beide scholen en de commissie Milieu de eerste afvalbak met het door de leerlingen ontworpen logo officieel onthuld. In januari worden de overige 17 afval bakken geplaatst. In Schiedam wonen duizenden mensen die professionele kennis hebben op een bepaald gebied. Nuttige kennis voor Schiedam! Bomendeskundige Huib Sneep stelde via SchiedamsDOEN voor om een Burger-Kennis- Netwerk te vormen: een platform waarop Schiedammers zich kunnen aanmelden met hun specifieke kennis. Door Janet van Huisstede SCHIEDAM - Inmiddels is de website www.burgerkennis- netwerkschiedam.nl actief en worden diverse projecten met de aangemelde deskun digen opgepakt. Wil je als wijkbewoner of ambtenaar kennis inzetten voor je wijk of een project, dan kun je via de website met deze Schie dammers in contact komen. Wethouder Houtkamp, die het voorstel vanuit het colle ge adopteerde, is blij met de betrokken burger-deskun digen en trots op het unieke platform. Huib Sneep hoopt dat nu veel meer Schiedam mers zich aanmelden via de website. De kennisnetwerkers en ambtenaren zijn druk be zig. Het participatieprotocol is bijna klaar: dit omvang rijke en moeilijk leesbare protocol werd van 40 pagi na's teruggebracht naar een paar heldere A4-tjes. Amb tenaar Bart Heinz maakt al dankbaar gebruik van de beschikbare kennis, o.a. bij maken van plannen voor het vernieuwen van de ha venplannen. Vraaggericht We werken vraaggericht", legt 'Ptuib Sneep uit. "Waar heeft de gemeente behoefte aan? Zoekt een afdeling een specifiek soort technicus? Dan zoeken we als netwerk in onze eigen kringen naar iemand die vrijwillig zijn kennis wil delen met de ge meente voor dat doel." Het gaat om kennis delen én om een andere samenwer king tussen ambtenaren en wijkbewoners. Huib Sneep vertelt over de kastanjes in de Warande die aan de besmettelijke kas- tanjebloedingsziekte lijden. Kappen ligt emotioneel, want iedereen houdt van deze bomen. De projectlei der en Huib hebben samen een brief geschreven, en zijn bewoners persoonlijk gaan aanspreken. "Op de voor lichtingsavond hebben we aandacht geschonken aan technische en biologische informatie, maar vooral aan de emotie. Daarna heb ben we vier boomsoorten voorgesteld die je kunt te rugplaatsen. Iedereen in de buurt mocht stemmen en de Zilverlinde is gekozen." SCHIEDAM - Minister Stef Blok (Wonen en Rijksdienst) bracht op woensdag 11 no vember een informeel werk bezoek aan Schiedam en Vlaardingen. Centraal daar bij stond de gecombineerde projectmatige aanpak van de particuliere woningver betering in combinatie met funderingsherstel en ener giebesparing. Schiedam en Vlaardingen werken al enkele jaren samen om de particuliere woningvoor raad in kwetsbare wijken op orde te houden. In het pro gramma vervulden bewo ners een belangrijke rol: zij toonden de minister en zijn gevolg woensdag de resul taten die dankzij hechte sa menwerking van gemeente en eigenaren zijn behaald. Het werkbezoek begon met een rondleiding in de noordkant van de Vlaar- dingse Westwijk. Daar zijn negen flats met behulp van het project particuliere wo ningverbetering aan de slag gegaan. Vervolgens ging het gezelschap naar Schie dam waar het gezamenlijke Servicepunt Woningverbe tering werd bezocht. Deze vernieuwde vraagbaak voor Schiedam en Vlaardingen heeft een vraaggestuurde aanpak en richt zich meer dan voorheen op het active ren van verenigingen van ei genaren. In Schiedam werd een rondleiding door de wijk Oost gevolgd. Hierbij ging een afvaardiging van bewonersvererïigingen, ver tegenwoordigd in de werk groep PWV (Particuliere Woningverbetering) mee. In Schiedam lag tijdens het werkbezoek de nadruk op de funderingsproblematiek die hier speelt. Minister Blok vertelde zeer onder de indruk te zijn. Een wandeling door Schiedam-Oost stond op het programma. Foto: Jan van der Ploeg Initiatiefnemer Huib Sneep in gesprek met projectleider Sandra van Riemsdijk over de aanpassing van het participatieprotocol.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 29