rA G1000 organiseert burgertop: Schiedammers maken de stad Vrijwilligers gezocht Koor in Zuid zingt de sterren van de hemel Lezing over Hans Fallada bij Post Scriptum Complimententaart voor speel-o-theek Ikkie Karin en Silvia in de prijzen Feyenoord nog ongeslagen in eigen huis Nieuw: Feyenoord Kidsbox in Brasserie De Kuip Word nu Kameraadje en ontvang de coole SuperSint CD! www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 18 november 2015 31 In 2016 is Groenoord aan de beurt. Wil je hier meer informatie over, kijk dan op www.cultuurscouts.stichtingmooiwerk.nl SCHIEDAM - De cultuurscouts waren in Zuid op zoek naar enthousiaste amateurzan gers en -zangeressen voor de vorming van een gemengd koor. Nou, die zijn gevon den! Het eerste 'Koren onder de Molens-koor' is in okto- SCHIEDAM - Vrijdag 27 no vember is biografe en ver taalster Anne Folkertsma bij boekhandel Post Scriptum om haar deze maand verschenen biografie over Hans Fallada te presen teren. De onlangs wereldwijd herontdekte Duitse auteur Hans Fallada (1893-1947) leidde een dramatisch le ven, waarop de geschiede- ber van start gegaan. Onder leiding van de jonge dirigent Bernard Hoving wordt door 38 zangers en zangeressen toegewerkt naar een bijzon dere presentatie op zondag middag 17 januari in Hof in Zuid. nis een duidelijk stempel drukte. Hij vertelde voor en over 'de kleine man', wiens gevpelens en gedachten hij als geen ander verwoordde. Anne Folkertsma geeft op basis van Fallada's brief wisselingen, memoires en dagboeken een intrigerend beeld van een publiekslie veling en zijn literaire werk. De lezing begint om 20.00 uur en de entree is 2,50. Door Kor Kegel SCHIEDAM - Tien weken lang kunnen Schiedammers op woensdagavond een live-uit zending volgen over G1000, een initiatief om inwoners meer invloed te doen krijgen op wat er in de stad nodig is. Van 20.00 tot 21.00 uur verzorgt Pop Up TV de live opnames op Winterland, de sfeervolle ontmoetingsplek op het Stadserf. Hier, tegenover de ingang van het stadskantoor, ko men Schiedammers aan het woord over wat in hun ogen SCHIEDAM - Een afvaardiging van groenLinks Schiedam heeft vrijdag Speel-o-theek 'Ikkie' aan het Bospad bezocht om een compli mententaart te bezorgen. Aangevoerd door de fractie voorzitter in de gemeente raad, Jeroen Ooijevaar, werd de GroenLinks afvaardiging warm ontvangen door een groot gezelschap van be stuur en vrijwilligers. 'Ik kie' bestaat 35 jaar. Na vele tijdelijke vestigingspunten heeft de stichting een vaste, mooie plek gevonden aan het Bospad tegenover na- tuurcentrum De Boshoek. Schiedamse gezinnen heb- belangrijk is voor Schiedam. Ook geven de vrijwilligers achter G1000 uitleg over de bedoeling. Op zaterdag 27 februari houdt GlOOO een evenement dat een volle dag duurt en waar duizend in woners van Schiedam met elkaar in gesprek gaan over wat er in de stad anders en beter moet. Die duizend Schiedammers worden uitgeloot uit de bur gerlijkestand en persoonlijk uitgenodigd. Dat moet een goede afspiegeling van de Schiedamse samenleving opleveren. De dag wordt ben de weg naar 'Ikkie' in de loop der jaren goed ge vonden; er zijn honderden leden. Na het overhandigen van de traditionele compli mententaart gaf Ooijevaar aan waarom GroenLinks maandelijks zo'n bezoek brengt. De partij vindt het belangrijk om groene en sociale initiatieven in de samenleving te ondersteu nen. Bij 'Ikkie' draait het om samen delen. Speelgoed is duur, blijft ongebruikt of wordt snel weggegooid. Bij 'Ikkie' kunnen kinderen allerlei soorten speelgoed leren kennen en verspilling wordt zo voorkomen. goed voorbereid, zodat er aan het eind van die dag tien concrete actiepunten op tafel liggen. GlOOO houdt zo'n burgertop ook in andere steden, waar onder Groningen, Amers foort en Uden. Deze manier van inbreng van burgers gaat een stap verder dan de gebruikelijke burgerparti cipatie, waarbij de overheid met een plan komt en de betrokken burgers mogen meepraten. Het is nu niet de gemeente Schiedam die met een plan komt, want het ini tiatief ligt nu bij de burgers. SCHIEDAM - Make-A-Wish Nederland is op zoek naar nieuwe, enthousiaste vrij willigers. Mensen die in hun regio een rol willen spelen bij het vervullen van de liefste wensen van kin deren tussen de 3 en 18 jaar met een levensbedreigende ziekte. Er worden professionals gezocht die werken vanuit het hart en met de mouwen opgestroopt. Er zijn veel mo gelijkheden om je kennis en kunde in te zetten. Wil jij een steentje bijdra gen? Kijk dan snel op www. makeawishnederland.org/ vacatures. De Schiedamse vriendinnen Silvia de Kaper en Karin de Kort zijn door het publiek met 53 procent van de stemmen verkozen tot hét Margriet vriendinnenkoppel van het jaar. Zij zijn uit alle inzendingen aan de Margriet-redactie als een van de drie vriendschappen gekozen door de jury, tijdens de Winterfair bleek dat ze ook publieksfavoriet waren. Surf snel naar kameraadies.nl en word lid! Brasserie De Kuip biedt vanaf heden een nieuwe Feyenoord Kidsbox op de menukaart aan. In de vrolijke Kidsbox zijn, naast frietjes en een warme snack, ook mooie Feyenoord-cadeautjes te vinden. Dus kom na de training of een rondleiding langs in Brasserie De Kuip op de eerste etage van het Maasgebouw. De Feyenoord Kidsbox maakt ook onderdeel uit van het Feyenoord Kids Feestje. Welke Feyenoord-fan wil zijn verjaardagsfeestje nou niet in het mooiste stadion van Nederland vieren? Een verjaardagsfeestje in De Kuip is een onvergetelijke belevenis. Tijdens het 2,5 durende programma krijg je een rondleiding en speurtocht door het hele stadion en kun je daarna lunchen in Brasserie De Kuip. Meer informatie is te vinden op www.brassseriedekuip.nl. enoord ontvangt aanstaande zondag FC Twente it» De Kuip. De ploeg van Giovanni van Bronekhorst wil dat duel aangrijpen om de ongeslagen reeks in eigen buis te verlengen. Sinds de start van dit seizoen verloor Feyenoord nog geen enkele thuiswedstrijd, Alleen de afgelopen thuiswedstrijd tegen Ajax eindigde in een gelijkspel (1-1verder boekte Feyenoord in thuisduels enkel overwinningen. Ben je Feyenoord-supporter en niet ouder dan 14 jaar? Sluit je dan aan bij Kameraadjes via www. kameraadjes.nl en ontvang gratis de SuperSint CD! Alle leden van Feyenoords Juniorclub Kameraadjes krijgen aanstaande zaterdag de SuperSint CD vol Sinterklaas-liedjes gratis thuisgestuurd! Voor het nummer SuperSint is een speciale videoclip gemaakt, die voor een deel is opgenomen in De Kuip. Deze clip zal onder meer te zien zijn via www.kameraadjes.nl. Via deze site zijn ook alle nummers van de cd te beluisteren. loopt Wj Ajax en PSV, de clubs die respectievelijk eerste en tweede staan. 1 'eyenoord kan vertrouwen putten uit de recente vorm van de komende tegenstander, want FC Twente verloor -de afgelopen drie wedstrijden op rij. In de competitie won Feyenoord tot aan hel duel met Ajax vijf thuiswedstrijden op rij. Bovendien wob de ploeg in eigen huis in het bekertoernooi ook twee keer. Feyenoord bezet na het gelijkspel met Ajax de derde plaats in de competitie. Dat betekent dat tegen FC Twente winst is geboden om aansluiting te behouden

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 31