I! I! Weinig winkels open op zon- en feestdagen Elfde Schoolpleini4 geopend ANBO-NIEUWS Gelukkig, Sinterklaas is weer in het land Winkeliers op een lijn krijgen COLOFON KORT NIEUWS www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 18 november 2015 3 EPl Slechts een derde van de Schiedamse winkeliers gaat elke zondag open. Dat is de conclusie uit een CDA-onderzoek onder 70 kleine ondernemers in de Schiedamse winkelcentra. Toch is de zondagopenstelling ingeburgerd, concludeert het college. Alleen op de Mgr. Nolenslaan floreren winkels die elke zondag open zijn. De rest blijft dicht, omdat het niet rendabel is open te gaan en vanwege de zondagsrust. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Drie jaar na het besluit om elke zondag open te mogen, concludeert een CDA-enquête dat de kleine Schiedamse ondernemer geen brood ziet in deze ver ruiming van de winkeltij den. Sinds twee jaar mag iedere winkelier zelf beslis sen om de winkel op zondag te openen. Maar slechts een klein aantal winkeliers voelt daarvoor. In een reactie op dit onder zoek stelt het college van wethouders dat de zondag juist dé winkeldag is ge worden. Waren het eerst alleen supermarkten, wa renhuizen en winkelketens die elke dag open gaan, nu moeten de kleintjes wel mee omdat zij anders weggecon curreerd worden. Niet rendabel Het CDA ageert als chris telijke partij al jarenlang tegen deze verruiming die volgens deze enquete niet Terwijl ik dit schrijf is ondanks de laffe daad in Frankrijk, ook gelukkig de Sint weer in het land aangekomen. Laten wij het niet moeilijker maken voor onze kinde ren en hen het geloof in een leuke wereld niet ontnemen, zeker met al die discussies over Zwarte Piet. Volgende week zondag 29 november brengt hij met zijn Zwarte Piet weer een bezoek aan de ANBO-sociëteit, iets waar ikzelf altijd heel erg naar uit kijk. Hoef niet bang te zijn dat ik mee naar Spanje moet, zou wel willen hoor, maar ik ben braaf geweest. De zaal gaat open om 11.00 uur voor koffie/ thee met iets lekkers en rond het middag uur gaan wij eerst genieten van een Chi nese maaltijd, daarna begint de beroemde modeshow met prachtige kleding, weer gepresenteerd door onze eigen manne quins en na een kleine pauze komen dan Sint en Pief. Voor deze dag is altijd heel veel belangstel ling en vol is helaas vol, maar geef u eerst snel op bij Nel Lowes op nummer 010- 4262808, de eigen bijdrage van tien euro. kun je aan de zaal betalen. Geen geld eigenlijk* hiervoor krijgt u koffie/thee, 2 consumptiebonnen, een Chinese maaltijd en misschien heeft de Sint nog een kleinigheid in de zak zitten. Voor dit geld bent u wel weer een hele zon dag onder de pannen. Gelukkig wordt dit mogelijk gemaakt door al die vrijwilligers die voor u klaar staan. Bent u nog geen lid? Wanneer u zich nu aanmeld, bent u de rest van het jaar gratis lid, na 1 januari gaat u 40,- per jaar betalen, wilt u partner ook lid worden? hij/zij betaald dan maar 33.80. Tot volgende week! Joke Ballijns SCHIEDAM - Wethouder Gou weleeuw opende afgelo pen week alweer het elfde Schoolpleinl4, dit keer bij basisschool De Peperklip. In het voorjaar volgen nog schoolplein nummer 12 en 13 bij de St. Jan en Polder- vaartschool. De schoolplei- nenl4 zijn een samenwer king tussen de gemeente en de Cruyff Foundation. Op de pleinen zijn lijnen en kleurvakken (coatings) aangebracht die kineren uitdagen om samen te spor ten en te spelen. Wethouder Gouweleeuw: "Schiedam is een echte beweeg -en sportstad. Door bestaande schoolpleinen om te vormen tot Schoolpleinl4, rendabel is. Elke dag open jaagt de kleine middenstand op kosten, want personeel moet worden doorbetaald en de klant kan zijn euro maar één keer uitgeven. Achtergrond is tevens de zondagsrust die heilig is voor christelijke partijen. De enquête onder 70 winkeliers heeft als uitkomst dat een derde zondag open gaat. En dan nog meest op de maan delijkse koopzondag. Vervolg van boven SCHIEDAM - Alleen in winkel- Straat de Nolenslaan gaan de winkels, groot en klein, elke zondag open. Geen belangstelling voor zondagsopening hebben winkelgebieden als de Groenelaan (Gorzen), Ru bensplein (West) of het Geuzenplein (Noord) waar een enkeling zondag open is. Wel doet de helft van de (kleine) winkeliers van het centrum mee aan de maan delijkse koopzondag. Volgens de gemeente Schie dam, die na 6 maanden met een reactie komt, is de ver ruiming van de winkeltij denwet wel een goede zaak. In een brief aan de gemeen teraad noemen de bestuur ders het vrije weekend hét winkelmoment en dat de zondag de rol van zaterdag als winkelmoment over neemt. Wel hoopt het college dat winkeliersverenigingen en het centrummanagement de kleine ondernemers op één lijn krijgen, bijvoorbeeld door aan te bieden om bij zondagsopening op maan dag of dinsdag de winkel te sluiten. Andere maatre gelen die B &W nemen om de kleintjes te steunen zijn kwijtschelding van OZB en afvalstoffenheffing. Ook kondigt dit college een vi- taliseringbijdrage aan die winkeliersverenigingen fi nancieel gaat steunen. Wet houder binnenstad Marcel Houtkamp wil tevens win kels die nu verspreid in het centrum liggen gaan cluste ren om zo meer bezoek naar het Schiedamse winkelhart te krijgen. Wethouder Gouweleeuw opende bij De Peperklip het elfde Schoolpleini4. Foto-.pr kunnen kinderen in hun ei gen buurt met elkaar buiten spelen." Thema's als respect voor elkaar, gezondheid, integra tie, ontwikkeling en samen spelen staan centraal op Schoolpleinl4. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreidklachten E redactie.ns@wegenermedia.nl 1(0900)4245726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 013 72 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ T (0900) 674 38 36 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV SP: ervarings deskundige bij bestrijding armoede SCHIEDAM - Wethouder Stam heeft tijdens de be grotingsbehandeling de SP toegezegd te onder zoeken of ook Schiedam ervaringsdeskundigen in armoede en sociale uit sluiting kan inzetten. In België zijn hier al lan ger goede ervaringen mee: Mensen die zelf diep in de armoede hebben gezeten in te zetten bij de Sociale Dienst en Schuldhulpver lening. Deze ervarings deskundigen begrijpen hoe het is om diep in de armoede te zitten. Spreken dezelfde taal waardoor er wederzijds begrip is. Hierdoor be reiken ze de hulpvrager beter, die daardoor mak kelijker meewerkt. In verschillende gemeenten in Nederland zijn inmid dels proeven begonnen met deze ervarings des kundigen. Wat de SP be treft begint ook Schiedam hiermee. Actie 'adopteer een tafel' weer van start SCHIEDAM - Er wordt ach ter de schernien alweer hard gewerkt aan de orga nisatie van een kerstdiner voor ongeveer 300 klanten van de Voedselbank. Het diner zal net als andere jaren weer plaatsvinden in de Grote Kerk. Het be stuur heeft de kerk weer gratis ter beschikking ge steld. De actie 'adopteer een ta fel' was vorig jaar een groot succes. Vele Schiedamse organisaties, bedrijven en particulieren hebben het toen mogelijk gemaakt het kerstdiner te organiseren. Er kunnen nog tafels ge adopteerd worden door organisaties en bedrijven voor 100 euro (50 voor een halve tafel, 25 voor een kwart). Wie helpt de 80 vrijwilligers die deze avond mogelijk maken het kerstdiner ook financieel rond krijgen? Voor meer informatie: info@voed- selbankschiedam of 06- 34553840. Crowdfunding boekhuis niet gelukt SCHIEDAM - De crowdfun- dingcampagne, waar mee een streefbedrag van 40.000 euro gehoopt werd op te halen voor de opening van Schiedams Boekhuis, is mislukt. An nette Jongen geeft degenen die al geïnvesteerd hebben hun geld terug. "Volgende week ga ik met mijn coach in overleg op welke wijze we de haalbaarheid van een definitieve start kun nen aanvliegen. Middels een beperkte (nieuwe) crowdfundingsactie door het gesprek met eerdere investeerders aan te gaan of middels een externe bedrijfsfinanciering of in vesteerder. Kortom, ik geef het boekhuis niet op! '«"«IK, In de binnenstad gaan maar een handjevol winkels open op zondag. Alleen op de Mgr. Nolenslaan slaat de zondag als vaste winkeldag aan. Foto: archief

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3