Ben je toe aan een andere fiets? Op elf historische locaties Nieuwe Stadsblad AGENDA ACTIVITEITEN Alleen deze DONDERDAG VRIJDAG ZATERDAG OP=OP Je vindt hem op ons prikbord Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken www.nieuwestadsblad.nl Elfde Suikerzoet Filmfestival komt er aan Filmtalent beleeft première tijdens Suikerzoet vol is vol Kruidvat STEEDS VERRASSEND, ALTIJD VOORDELIgTJ Lavazza koffiebonen - tavAuft «avAruu O www.nieuwestadsbiad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 25 november 2015 38 Het start met een... Gele Loperavond Op donderdagavond start Suikerzoet Filmfestival met een gala tijdens de 'Gele Loper-avond' in de Havenkerk, een nieuwe locatie voor Suikerzoet. Daar wordt voorafgaand aan de film 'Ja, ik wil' de nieuwe Stadsstijl van Schiedam gepresenteerd die op feestelijke wijze door alle partners in de stad zal worden omarmd. Dancenight Zaterdagavond wordt er op de 'Dancenight' gedanst met een verras- sings-DJ in de Havenkerk. Zondag wordt het festival afgesloten in het Wenne- kerpand met de gekozen publieksfilm. Kinderfilms Kinderen kunnen dit jaar in het weekend hun eigen Suikerzoet-programma samenstellen met tal van kinderfilms die voorna melijk in de Korenzaal en de Beurszaal in de Bibliotheek Schiedam in de Korenbeurs draaien. Tal van romantische films voor homo's, lesbo's, travestieten en transgendèrs worden op uiteenlopende locaties in de Schiedamse binnen stad gedraaid. -ra SCHIEDAM - Het Schiedamse Suikerzoet Filmfestival wordt dit jaar voor de elfde keer georganiseerd, van don derdag 26 tot en met zondag 29 november. Het festival trekt elk jaar meer bezoekers en dit jaar worden er in vier dagen tijd minstens 13.000 filmliefhebbers in het his torische centrum verwacht. Op de website www.sui- kerzoetfilmfestival.nl staan alle 117 lange en korte films en de 11 locaties vermeld. Edwin Spek, initiatiefne mer en projectleider van het gratis festival is berentrots op 11 jaar Suikerzoet in 11 bijzondere, historische lo caties: "Met een geweldige ploeg vrijwilligers zijn we al maanden bezig met het voorbereiden van het groot ste gratis filmfestival van Nederland. Ook de horeca is al druk met het uitpuzze- len van snelle, maar lekkere meergangenmenu's voor een betaalbaar prijsje. We mer ken nu dat de hele stad er samen naartoe werkt." Suikerzoet Filmfestival is telkens weer een verlich tend cadeau in de donkere dagen. Niet alleen de vele gratis films zijn een enorme attractie, ook het feit dat ze draaien in al die bijzondere historische Schiedamse panden maakt het een ge weldige ervaring. SCHIEDAM - Suikerzoet Film festival is telkens weer een verlichtend cadeau in de donkere dagen. Niet alleen de vele gratis films zijn een enorme attractie, ook het feit dat ze draaien in al die bijzondere historische Schiedamse panden maakt het een geweldige ervaring. Van de indrukwekkende Grote- of Sint Janskerk tot de romantische Sint Joris Doe- le, van rijke patriciërswo ningen bij Schiedammers thuis, tot de voormalige rauwe Monopole-bioscoop waar jongeren in de zogehe ten 'Berlijn-sfeer' de scepter zwaaien. Ook de horeca is al druk met het uitpuzzelen van snelle, maar lekkere meergangen menu's voor een betaalbaar prijsje. Er is dit jaar ook weer film in 't Huis te Poort bijvoorbeeld. Knus, gezellig en heel bijzonder. Foto: pr SCHIEDAM - Acht ambitieuze Schiedamse filmmakers presenteren op vrijdag 27 november vijf verrassende korte films in het Wenne- kerpand tijdens het Suiker zoet Filmfestival. De films zijn het resultaat van de cursus Filmmaken, een ini tiatief van filmdocenten Eric Goossens en Harm Smit in samenwerking met Wenne- ker Cinema. In de filmcursus hebben de filmmakers gewerkt aan hun scenario's en hebben ze vijf originele en oorspronke lijke Schiedamse films gere aliseerd. Alle films zijn ge baseerd zijn op persoonlijke thema's. "Ondanks dat het hun aller eerste film is, zijn de films echt heel goed gelukt", aldus filmdocent Eric Goossens. "We zijn heel trots op onze cursisten en het resultaat", vult Harm Smit aan. Alle cursisten hebben mee gewerkt aan eikaars film productie. "Ons huis aan de Lange Haven is dagen lang een filmset geweest. Tijdens opname is het een grote fa milie; hard werken, maar zó gezellig", zegt cursist Johan van de Breevaart. De première is vrijdag 27 november om 18.30 uur in filmzaal 2 in het Wenneker- pand. Om 20.00 uur is er een speciale tweede vertoning. SCHIEDAM - Op de website suikerzoetfilmfestival.nl, die dit jaar helemaal ge schikt is voor mobiele tele foons, wordt nu ook tijdig duidelijk aangegeven welke locatie 'Vol' is, zodat film liefhebbers nog snel naar een andere locatie kunnen gaan. Wie de Facebookpagina Sui- kerzoetFilmfestival volgt, krijgt in de loop van de maand filmtrailers als 'ap petizer' toegezonden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 38