Half miljoen extra voor saneren vuile grond Lezing over Standaart(orgels) ANBO-NIEUWS Veel onduidelijkheden over de blauwe envelop Schiedammer avond Sparta COLOFON KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 25 november 2015 3 Een misverstand, zo noemde wethouder Van Steenderen (SP) de tegenvaller die de gemeente een extra 550.000 euro gaat kosten. Een gedeelte van de grond van de oude vuilnisstortplaats op Schieveste moet afgegraven en gesaneerd worden. "Dat valt binnen de risico's", aldus de gemeente, anders gaat de mega-bioscoop niet door. Door Frank Willemse SCHIEDAM - "Een misver stand over wie de vervuilde grond moet opruimen tus sen de gemeente, de ontwik kelaar en bouwer", zo oor deelt de wethouder. Daarom vraagt hij aan de gemeente raad ruim een half miljoen euro. Nog vorig jaar deelde het Schiedamse college ver heugd mee dat op Schieves te een mega-bioscoop zou komen. De Argosgroep had de grond tussen station en 's Gravelandseweg gekocht en die wilde er een bioscoop met zeven zalen en dubbele pareergarage bouwen. Eindelijk succes voor Schie veste maar wel op een plek die jarenlang als stortplaats voor vuilnis werd gebruikt. Volgens velen een toploca tie, zo vlakbij de trein, tram, bus, metro en met de rijks weg voor de deur. Maar wel een locatie met problemen. Zo kwam blijkens brieven vorig jaar aan het licht dat bij het bestek, de verbin dingsweg tussen rijksweg A20 en Schieveste ook schoongemaakt moest wor den. Het grootste gedeelte van de stortplaats wordt voor de bouw afgedekt met folie zodat er bovenop ge bouwd kan worden. De schade blijft beperkt en valt binnen de risico's, zijn de sussende woorden van het college op vragen uit de gemeenteraad. De extra kos ten worden gedeeld met de bouwer/ ontwikkelaar maar Schiedam moet wel ruim een half miljoen euro extra betalen. De grond aan de andere kant van dit station gaat een half miljoen extra kosten, voordat de gemeente ervan af kan. Veel mensen die een toeslag ontvan gen, hebben afgelopen week een brief van de Belastingdienst gekre gen. Een brief waarin veel onduidelijkhe den stonden en geloof mij, onze tajpfoons stonden niet stil! Wij zijn een belangenvereniging voor seni oren en juist deze groep mensen, heeft nu eenmaal niet allemaal een computer en dat is nu net wat de belastingdienst wil: alles per computer. Vanaf volgend jaar krijgen mensen die toe slagen ontvangen hierover alleen bericht in hun zogenaamde mailbox. Naar aanleiding van de vele telefoontjes die ik kreeg ben ik het ook eens gaan pro beren en ik moet u zeggen: ook ik kwam er niet echt uit. Weet niet of dat te maken heeft met het feit dat ik geen toeslagen ontvang, maar echt duidelijk was het niet. Waarschijnlijk dachten ze: "vroeger" kun nen wij het niet voor u maken. Er is op dit moment druk overleg met de belastingdienst/de ouderenbonden/de belastinginvullers, maar echt veel is er nog niet bekend over hoe men dit gaat oplossen voor deze mensen en mijn advies is dan ook: bewaar voorlopig alles goed, ook uw machtigingscodes, digit en uw kopieën van uw aangiftes. Wilt u hulp met uw aangiftes en bent u nog geen lid? dan is het nu tijd om lid te worden, bel mij op nummer 06-22724227 of geef uw gegevens per mail aan mij door jokeballijns@hotmail.com en ik maak het voor u in orde. De rest van het jaar nog gra tis, in 2016 wordt het 40,- per jaar en heeft u een partner die ook aan alle activiteiten mee wilt doen dan kost dit 33,80 per jaar. Geloof mij, samen komen wij er wel uit. Joke Ballijns SCHIEDAM - Sparta Rotter dam organiseert vrijdag 27 november weer een 'Schie dammer avond'. Het is het derde jaar op rij dat ze deze succesvolle avond organiseren waarbij het sportieve met het zake lijke wordt gecombineerd en de band met Schiedam cen traal staat. Eerst speelt het eerste team een wedstrijd tegen Hel mond Sport. Namens het college van B&W is een afvaardiging onder leiding van burgemeester Lamers aanwezig bij deze wedstrijd. Daarnaast neemt Schiedam mer en ex-topvoetballer Dan ny Koevermans na afloop van de wedstrijd zitting in een voetbalcafé waarbij hij samen met de burgemeester en spreekstalmeester Jack Kriek de wedstrijd en het voetbalwereldje bespreekt. Voor de bedrijven uit Schie dam is dit een ideale moge lijkheid om hun netwerk uit te breiden met de relaties van de Sparta Rotterdam Businessclub. Voorafgaand aan de wed strijd worden ze ontvangen met een glas prosecco en wordt er koffie en thee aan geboden. Overige consump ties gedurende de Schie dammer Avond zijn voor eigen rekening. Het is mogelijk om naast het bijwonen van de wedstrijd voorafgaand een hapje te eten in restaurant 'Het Wa pen van Sparta'. Voor slechts 25,- p.p. kun je hier genie ten van een Chefs Plate (in clusief consumpties). Aanwezig zijn? Neem dan een kijkje op www.sparta- rotterdam.nl en meld je aan. SCHIEDAM - Organist Aart de Kort vertelt zaterdag 28 no vember om 14.00 uur over de orgelfabriek en de orgels van de familie Standaart in Schiedam. Na zijn verhaal wordt er naar de Westvest90 kerk gewan deld waar Aart kort speelt op het Standaart-orgel. In 1923 kreeg Schiedam een primeur. De Rotterdamse bouwer van kerkorgels Stan daart kreeg de beschikking over 1000 vierkante meter fabrieksruimte aan de Nieu we Haven 83 en verhuisde naar Schiedam. De komst van theaters en bioscopen bood nieuwe kansen. Standaart speelde daarop in maar hij bleef De lezing vindt plaats op de Hoogstraat 74A, om 14.00 uur, toegang gratis. daarnaast ook kerkorgels bouwen en renoveren. In Schiedam startte de fabriek met veertig man. Standaart bouwde veel beroemde or gels. In Schiedam stonden die in de Grote Kerk en het Theater aan de Schie. Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager, bel met (088) 013 99 85 of mail: adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Commercieel Directeur Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Redactie Nieuwe Stadsblad Rob Kokkelink Karin Moerman Emile van de Velde Chef regioredactie Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl WGGGNGR Media Verspreidklachten T(0900)424 5726 Familieberichten Efamilieberichten@wegenermedia.nl T (088) 013 72 68 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E: telesales@wegenermedia.nl T (0900) 674 38 36 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. ©Wegener Media BV Lezing bij Post Scriptum SCHIEDAM - Vrijdag 27 no vember is biografe en ver taalster Anne Folkertsma bij boekhandel Post Scriptum om haar deze maand verschenen bio grafie over Hans Fallada te presenteren. De onlangs wereldwijd herontdekte Duitse auteur Hans Fallada (1893-1947) leidde een dramatisch le ven, waarop de geschiede nis een duidelijk stempel drukte. Hij vertelde voor en over 'de kleine man', wiens gevoelens en ge dachten hij als geen ander verwoordde. Anne Folk ertsma geeft op basis van Fallada's briefwisselin gen, memoires en dagboe ken een intrigerend beeld van een publiekslieveling. Aanvang: 20.00 uur, en tree is 2,50. Erkertjes zoeken hulp SCHIEDAM - Muziekgroep De Erkertjes is een gezelli ge muziekgroep voor men sen met een beperking. Ze oefenen op donderdag van 19.15-20.30 uur in het St. Jozefgebouw aan de Lan ge Nieuwstraat. Voor de opbouw en het klaarzet ten van de instrumenten zijn ze op zoek naar een of twee enthousiaste vrij willigers om dit samen met andere vrijwilligers te doen. Ben je geïnteres seerd in muziek en vind je het leuk om deze groep mensen een helpende hand toe te steken dan ben je welkom. Bel voor info: M. Verweijen 06-420 84 415 of P. Boere 06- 390 23 555. Schrijf je in voor de Santa Run SCHIEDAM - De Schiedamse Rotaryclubs organiseren 19 december weer de Ro tary Santa Run. Wie zich inschrijft ontvangt een kerstmannenpak waarin een sponsorloop van drie kilometer gewandeld/ge rend kan worden. Vanaf 12.00 uur is het al gezellig op het Land van Belofte en de Broersvest. De start is daar om 13.00 uur en de route loopt langs de Koe markt om via de Nieuwe Haven, Dam, Grote Markt, Hoogstraat en Broersveld weer te finishen. Rotary Club Schiedam en Schie- dam-De Veste ondersteu nen met deze actie ver schillende goede doelen. Deelname: 15,- (volw.) en 10,- (kinderen t/m 14 jaar). Sportarts 1 januari in basisverzekering Sporten is helemaal 'in'. Meer dan 7,5 miljoen men sen doen aan sport. Verder worden er nog ruim 6 mil joen mensen gerekend tot 'bewegers'. De keerzijde daarvan is het aantal bles sures. Maar voor al deze geblesseerden is er goed nieuws! Behandeling door de sportarts wordt miv 1 januari vergoed uit de basisverzekering.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3