Cadeaus zijn dichterbij dan ooit. I Oudste inwoonster van Schiedam 103 jaar extras.. WAT IS ER TE DOEN IN SCHI B Nu 30% korting op een Bart Smit cadeaucard. Energy lives here" O www.nieuwestadsbiad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 25 november 2015 9 In de agenda van burgemeester Lamers stond maandag 23 november een bijzondere aantekening: oudste inwoonster van Schiedam, Helena (Lenie) Gerda Anna Paauwe- Groenewoud 103 jaar. Door Kathy Huitema SCHIEDAM - Reden genoeg om bij de eeuwelinge aan te bellen en haar namens het gemeentebestuur in de bloemen te zetten. Mevrouw Paauwe: 'Oh, ben ik de oud ste inwoonster van Schie dam? Ik ben geen 'echte Schiedamse'! Ik woon hier pas sinds februari, maar ik zeg er meteen bij: ik heb mijn plekje gevonden.' Helena Gerda Anna Groene- woud werd op 22 november 1912 geboren, samen met haar tweelingbroer Jaap. "Op tweejarige leeftijd ver huisde ik met mijn ouders en 5 broers naar Tuindorp Vreewijk. Ik kom uit een sterk geslacht, mijn ouders zijn ook heel oud geworden. Ik werkte vroeger op de Ga lak melkfabriek. Daar heb ik mijn man Jaap leren ken nen. Wij waren een sportief stel, Jaap voetbalde, ik turn de. Mijn man heeft bij Fey- Burgemeester Lamers feliciteert Schiedams oudste inwoonster mevrouw Lenie Paauwe-Groenewoud. Foto: Marius Schinkel enoord gespeeld en kwam acht keer uit voor het Neder lands elftal. Ook zijn broer Bas Paauwe was een geta lenteerd voetballer. Ik hou nog steeds van voetbal, volg Feyenoord op de voet. Na dat wij getrouwd zijn, heb ben we een aantal jaren in Afrika gewoond. Mijn man werd gevraagd daar te ko men werken en voordat hij kon antwoorden zei ik: Oh ja, Jaap, dat doen we. Maar Jaap kreeg heimwee en we zijn teruggekomen naar Ne derland." Het echtpaar Paauwe kreeg een zoon: Aad, die naar Amerika is geëmigreerd. Kleindochter Kitty woont wel in de buurt. "Ik ben sa men met oma opgegroeid. Wij deden de leukste dingen. Oma haalde mij vroeger van school op haar brommer, dan mocht ik achterop en gingen we naar haar tuin huisje, dat ook 'Kitty' heette. We winkelden vroeger veel en dat doen we nog. Vorige week gingen we het winkel centrum in en kocht oma voor haar verjaardag een nieuwe blouse en jas. Ze ziet er graag goed verzorgd uit.' Gelukkig Mevrouw Paauwe: "Ik ben een gelukkig mens, ik ben gezond, klaverjas iedere week, volg het nieuws op de voet en puzzel graag. Alle slechte dingen vergeet ik, de mooie dingen blijven me bij." Dance for Serious City Op 4 december vindt de tweede editie plaats van Dance for Serious City Schiedam in de Foyer van Theater aan de Schie. Na een succesvolle editie vorig jaar in de Korenbeurs, wordt het dit keer nog groot ser. VIP-tickets: 25,-, regu lar: 17,50,-. De goede doelen in 2015 zijn: Serious Request (2015: jongeren in oorlogsgebie den), Stichting Net Niet Genoeg, Stichting 1-2-3, Stichting Elivia en Stichting Jarige Job. Sinterklaasbraderie Fresh Events organiseert zaterdag 5 december een ge zellige Sinterklaasbraderie op de Mgr. Nolenslaan. Hier staan dan verschillende at tracties en er worden veel spullen voor leuke prijzen te koop aangeboden. De markt is vanaf 10.00 uur. The New Life Singers Op zaterdag 28 november geeft gospelkoor The New Life Singers een concert ter ere van haar 30-jarig bestaan in de Dorpskerk, Noordeinde 10. Aanvang: 19.30 uur. Kaarten kosten 7,50 (incl. consumptie) en zijn ver krijgbaar bij de koorleden of bij de penningmeester Marianne Meijer, tel. 426 40 69/jmdt@kabelfoon.nl Aerial Tissue bij Alliantie Kélly de Vos (bekend van Hollands Got Talent) geeft lessen Aerial Tissue bij gym nastiekvereniging Alliantie. Ze is misschien bekend van haar optredens bij Hollands Got Talent met haar doeken. Aerial Tissue is een rede lijke nieuwe sport waarbij je in hangende doeken allerlei verschillende oefeningen en trucjes kunt doen.Bij cgv Alliantie kan iedereen van af 7 jaar op maandagavond van 18.00-19.00 uur trai ning volgen in deze sport. In de lessen leer je omgaan met de doeken en natuurlijk ook steeds meer oefeningen. Heb je interesse? Kom dan eens langs in de zaal of kijk op www.cgv-alliantie.nl. Digitaal spreekuur Vragen over het gebruik van mobieltje, laptop, tablet of e-reader? Kom dan op don derdag 26 november van 13.00 - 16.00 uur naar het gratis Digitale spreekuur in de Bibliotheek Schiedam in de Korenbeurs. Deskundige vrijwilligers van het Leer centrum Seniorweb Biblio theek Schiedam zitten klaar om advies te geven. Het spreekuur heeft een open inloop. Bezoekers nemen hun eigen apparaat mee. Het advies is gratis. Inloophuis De Wissel In De Wissel is 26 november weer een bijeenkomst van de soepgroep. Je kunt van af 17.00 uur terecht op het Broersveld 123b. De maal tijd start rond 17.00 uur met vers bereide soep met brood, aansluitend koffie/thee en geleid gesprek (tot ongeveer 19.30 uur). Om de onkosten te dekken wordt er een vrij willige vergoeding (indica tie 3,-) gevraagd. Aanmelden kan bij me vrouw Van der Haagen, tel. 470 34 02. Tot eind decembertrouwens te zien in De Wissel: een vrolijke schilderijenexposi tie van Ria Kers. Rommelmarkt in Oost In wijkcentrum Oost wordt op 29 november voor de laatste maal dit jaar een rommelmarktgeorganiseerd van 10.00 -15.00 uur. Wie nog een tafel wil kan zich aanmelden bij Wijk centrum Oost, dagelijks van 09.00 - 17.00 uur. Kosten tafel: 9,00, twee tafels voor 15,00. Opbouwen van 09.00 - 10.00. Parkeren rondom het wijkcentrum is op zon dag altijd gratis. Cadeautjesmarkt in HaverSchmidt In de aanloop naar de feestdagen organiseert Zorgcentrum Frangois Ha verSchmidt donderdag 26 november een gezellige ca deautjesmarkt van 14.00 tot 16.00 uur. Toegang gratis. Wissel je Esso Extrafpunten nü nóg sneller in voor cadeaubonnen. Bijvoorbeeld van Bart Smit. Daarmee is een leuk cadeautje voor de kleine dichterbij dan ooit. Een speelgoedauto bijvoorbeeld: een perfect cadeau voor de feestdagen. Dus registreer vandaag nog je Esso Extras kaart en wissel je punten in voor cadeaubonnen van Bart Smit, HEMA, BCC, Douglas, wehkampöf GAMMA. Kijk voor meer informatie op essoextras.com Algemene voorweerden van toepassing. 2We$£0e*traa.com vroor moor details. Aankleding is alleen geldig voor geregistreerde Ease Èxtras-teden. Esso Nederland B.V., Postkus t. 4803AABreda 6SSÖ, het Esao-togoen energy Bye© here zijn handelsmerken var» ëxxon Mek»Corporation oféen van haardodhtërondememingen. An E^pnMobil Brand ik#

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 9