ZITMAXX WONEN mi refers Openbare vergadering Schiedam in 't kort WAT IS ER TE DOEN IN SCHIED Misdaad mag niet lonen Wij zijn per direct op zoek naar: Chauffeur Bezorger Content specialist Verkoopadviseur S I METROPOOLREGIO ROTTERDAM DEN HAAG O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 2 december 2015 14 Middaggebed in De Wissel Op maandag 7 december vindt in De Wissel het laat ste middaggebed van dit jaar plaats, om 12.00 uur. De recente gebeurtenissen in Parijs, Brussel en langs de grenzen van Europa ma ken het zeker relevant stil te staan bij dreigingen om ons heen. Drie gasten bij Post Scriptum Boekhandel Post Scriptum ontvangt vrijdag 11 de cember een wereldfietser, een wereldmuzikant en een dichtende burgemees ter. Paul Zuidgeest maakte in 2013 met een Belgische vrouw die hij nog maar twee weken kende een fiets- reis van Rotterdam naar Singapore, een tocht van bijna 15 duizend kilome ter. In zijn boek Oostwaarts doet Zuidgeest verslag van zijn avontuurlijke reis door landen zoals Turkmenistan, Iran en China. Na voltooiing van zijn reis ging hij zich beseffen dat hij een langge koesterde droom had gerea liseerd die zijn leven voor goed veranderd heeft. De muzikant en de burge meester zijn Hans Trom- pert en Bert Blase die het ambtsketen van Vlaardin- gen draagt. Zij presenteren hun CD Als de draak de kop opsteekt, een sfeervolle CD met dertien luisterliedjes. De toegang van deze avond is gratis, maar reserveren wordt op prijs gesteld. De aanvang is 20.00 uur en de boekhandel bevindt zich in het Hof van Spaland. Kom naar het Digitaal spreekuur Heeft u vragen over het ge bruik van uw mobieltje, lap top, tablet of e-reader? Kom op dinsdag 8 december van 14.00 - 16.30 uur naar het gratis Digitale spreekuur in de Bibliotheek in De Brug. Deskundige vrijwilligers van het Leercentrum Seni orweb Bibliotheek Schie dam zitten klaar om advies te geven. Het spreekuur heeft een open inloop. Bezoekers ne men hun eigen apparaat mee. Het advies is gratis. Het Digitaal spreekuur wordt elke tweede dinsdag van de maand gehouden in de Bi bliotheek in de Brug aan het Heijermansplein 35. Rondleiding door Schiedam Gilde Rotterdam geeft don derdag 10 december om 14.00 uur een rondleiding door historisch Schiedam. Schiedam is als stad ouder dan Rotterdam. De wande ling laat iedereen kennis maken met "sterke vrou wen" Aleida en Liduina; met branders en jenever; met Corinthische zuilen en een plantage en natuurlijk de hoogste oude molen ter wereld. De kosten bedragen 4,- per persoon. Belangstellenden dienen zich vooraf telefo nisch of via de website van Gilde Rotterdam aan te mel den: tel. 436 28 44 www. gilderotterdam.nl Meezingen met liedjes van toen Vrijdagmiddag 4 december is er een gezellige meezing- middag. Lekker meebrullen met de liedjes van toen als 'Ik hou van Holland', 'True Love' en nog veel meer. Gezongen door kinderen van toen en kinderen van nu. Aanvang 14.30 uur, toegang is gratis. Mantelzorgcafé Schiedam Bent u mantelzorger? Zorgt u voor een partner, kind, ou der, vriend of goede buur? Dan bént u op dinsdag 15 december van 10.00 tot 12.30 uur welkom in het Mantelzorgcafé Schiedam. Hier kun je andere mantel- zorgers ontmoeten onder het genot van een kop koffie. Vooraf wel even aanmelden via: info@mintersmantel- zorg.nl of antoinette.eilering@min- ters.nl of telefonisch: 435 10 22. Op dinsdag 26 januari ope nen de deuren van het café zich weer. Natuurlijk is ook dit mantelzorg café weer in 'De Wilgenburg', Land van Ris 6. De koffie en thee staan klaar vanaf 10.00 uur. Inzamelen baby artikelen Careyn Kraamzorg gaat ge zinnen, die een kindje ver wachten en een steuntje in de rug goed kunnen gebrui ken, helpen door het samen stellen van babypakketten. In januari verspreiden ze de pakketten via verloskun digenpraktijken. Dus zoe ken ze baby-artikelen. Wie heeft er spullen over uit een kraampakket, kruiken of ba bykleertjes tot en met maat 68, alles is welkom. Wie materialen beschikbaar heeft kan ze langsbrengen bij Careyn Kraamzorg op werkdagen tussen 09.00 en 16.30 uur in Vlaardingen, Over de Dammen 4. Knock out De cultuurscouts presen teren, speciaal voor Schie- damse jongeren: Knock out! een project met thea ter, spoken woord en mu ziek. In acht lessen, onder leiding van Schiedamse theaterdocent/acteur Mar vin Gomes werken aan een performance over persoon lijke thema's. Schrijf zelf het script. Ontdek je talent. Wees de architect van je eigen toekomst. Voor wie: Schiedamse jongeren (14+), hef kost vijf euro voor acht lessen en wordt gegeven op het LentizILife College van af 7 december. Meer info en opgeven via bob@stichting- mooiwerk.nl vuurwerkbriïlen uit Afgelopen Oud Nieuw hebben 210 mensen ooglet sel door vuurwerk opgelo pen. Daarom deelt Pearle Op ticiens Schiedam gratis vuurwerkbriïlen uit. Kijk op www.pearle.nl voor meer informatie over deze actie. BERICHTEN UIT DE KAMER Deze week is de behandeling van de begroting van het ministerie van Veiligheid en Justitie. Een belang rijke begroting waarin veel aandacht wordt besteed aan hoe de overheid zo goed moge lijk waakt over de veiligheid. Hier is veel aandacht voor na de terroristische daden van de afgelopen weken. Het bewaken van de veiligheid, maar ook het feit dat mis daad niet mag lonen, is belangrijk in een rechtstaat. Daarom heb ik in mijn bijdrage aandacht gevraagd voor juist datgene: zor gen dat misdaad niet loont. Dat kan alleen, als wij zorgen dat wij criminelen hun op gebouwde vermogen afpakken. Niemand snapt het als wij er niets aan doen dat zij in grote huizen wonen en in patserige auto's rijden, terwijl we weten dat ze niet eerlijk verdiend zijn. Dus wil ik de prikkel weghalen om die criminele activiteiten te ondernemen. Vorig jaar heeft de over heid zo'n 136 miljoen euro aan crimineel geld binnengehaald. Veel geld, maar niet genoeg. De strafrechtelijke weg duurt vaak lang en dan is het nog maar de vraag hoe veel geld er dan nog over is van de crimi nele winst. Ik heb er daarom voor gepleit dat de overheid het geld gemakkelijker via belastingen binnen kan halen dan via het strafrecht. De Belastingdienst kan dit doen in samenwerking met andere diensten als FIOD, politie en het OM. Wat mij betreft wordt hier snel werk van gemaakt. Foort van Oosten Zitmaxx Wonen is een jong dynamisch en snel groeiend bedrijf. Met meer dan 15000 m2 showroom is het een van de grootste meubelspeciaalzaken van Nederland. Als chauffeur ben je samen met je bijrijder het visitekaartje van Zitmaxx Wonen en verantwoordelijk voor het correct afleveren van onze meubels bij de klanten thuis. Je beschikt over rijbewijs C1 met geldige code 95. Als Content specialist ben je samen met je team verantwoordelijk voor alle content op zitmaxx.nl. Je bent verantwoordelijk voor het accuraat en efficiënt opvoeren en bijhouden van onze producten in de systemen. Voor de afdeling verkoop zijn wij per direct op zoek naar een enthousiast persoon met een ondernemende, klantgerichte en representatieve persoonlijkheid. In deze functie ben je verantwoordelijk voor het adviseren van de klanten. Geïnteresseerd? Stuur vandaag nog je CV en sollicitatiebrief (incl. pasfoto) naar info@zitmaxx.eu Acquisitie naar aanleiding van de advertentie wordt niet op prijs gesteld Op woensdag 9 december 2015 vindt de openbare vergadering van het algemeen bestuur Metropoolregio Rotterdam Den Haag (MRDH) plaats in de raadzaal van de gemeente Midden-Delfland, Anna van Raesfeltstraat 37 in Schipluiden. Aanvang: 14.30 uur. De volledige agenda van de vergadering en de bijbehorende voorstellen zijn te raadplegen op www.mrdh.nl. Belangstellenden kunnen deze openbare vergadering bijwonen. U kunt dat doen als toehoorder. Nadere informatie De besluiten van het algemeen bestuur worden na 9 december a.s. gepubliceerd op www.mrdh.nl. DIENSTVERLENERS IN WELZIJN De stichting Minters biedt diensten aan die een bijdrage leveren aan het sociaal en psychisch welbevinden van mensen en hun omgeving. Minters zoekt een afdelingssecretaresse Een teamspeler die onze organisatie voor 24 uur wil komen versterken We vragen van je dat je, behalve dat je verantwoordelijk bent voor het pro-actief administratief en secretarieel ondersteunen van de manager Sociale Wijkteams en de manager Gezinsspecialisten, goed kunt samenwerken in teamverband en als aanspreekpunt in- en extern kunt fungeren organisatievermogen hebt voor het coördineren en realiseren van de teamwerkzaamheden sociaal vaardig bent in het instrueren, motiveren en stimuleren van medewerkers cijfermatig inzicht hebt in verband met het verzamelen van managementinformatie en rapportages integer bent bij het omgaan met vertrouwelijke informatie Welke eisen stellen we aan je? Minimaal mbo-werk- en denkniveau 5 jaar relevante werkervaring Brede kennis en ervaring in het werken met Outlook, Word, Excel en Powerpoint Wat kan Minters je bieden? Een uitdagende en innoverende werkomgeving, uitstekende ondersteuning en begeleiding, goede secundaire arbeidsvoorwaarden en salariëring conform de cao Welzijn Voor meer informatie over deze vacature raadpleeg onze website: www.minters.nl Enthousiast geworden? Stuur dan voor 16 december je motiverende brief en cv naar: annet.mol@minters.nl De sollicitatiegesprekken zullen in de le week van januari 2016 plaatsvinden.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 14