'Stijlvol met eenheid en diversiteit Kerstdiner met Rudolph ft ADVERTORIAL Oranjeburgh bijna "UITVERKOCHT" Binnenkort in het theater Theaterbewerking van Louis Couperus-klassieker O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 2 december 2015 23 Nagenoeg alle kavels in de buitenring zijn inmid dels verkocht. Ook voor Mari samen met dochter Priscilla voor de bijzondere trap. Foto: Misja Nobel. Begin volgend jaar verhui zen Mari Vogelezang, zijn echtgenote Miranda en hun twee kinderen naar Oranjeburgh, waar ze op een hoekkavel een ruime en lichte woning aan het bouwen zijn. 'Eigenlijk wilden we niet echt verhuizen,' vertelt Mari, die een koopwoning in de Schiedamse wijk Sveaparken had. 'Toevallig kwamen we uit op een vrijstaande kavel die te koop stond tegen een aantrekkelijke prijs. Je kon er echter moeilijk bouwen vanwege vervuilde grond. We besloten er niet mee door te gaan, maar het vuurtje om zelf een huis te bouwen was aangewakkerd!' Mooie stijl Aan Oranjeburgh had de fa milie op dat moment nog niet gedacht. Ze gingen er van uit dat alle kavels al ver kocht waren. 'Toen we langs de weg een reclamebord za gen staan, hebben we ons in Oranjeburgh verdiept. We vonden een hoekkavel die ons erg aansprak. Ook de stijl van de woningen bevalt ons. We vinden het mooi dat je in Oranjeburgh niet helemaal vrij mag bouwen, maar reke ning moet houden met een aantal randvoorwaarden. Dit schept diversiteit maar ook eenheid in het straatbeeld.' Verbijzondering In een weekend tijd nam het gezin het besluit de kavel te kopen. Omdat ze al bezig wa ren geweest met' een andere kavel, wisten ze ongeveer wat de mogelijkheden waren. Een architect ontwierp hun vrijstaande huis in traditio nele dertiger jaren-stijl. 'Wij waren van mening dat een ar chitect onze wensen het best zou kunnen vertalen naar ons huis', legt Vogelezang uit. 'Je zit immers vast aan een bouwoppervlakte en de spe cificaties van de gemeente. Zo moeten wij op de hoek van ons huis een verbijzon dering realiseren. We hebben voor een serre met een fijne dakrand gekozen, die uit het huis steekt en voornamelijk uit glas bestaat.' ZIE VOORALLE INFORMATIE OVER ORANJEBURGH DE WEBSITE www.oranjeburgh.nl Ruimte en licht De familie besloot wat min der kamers te nemen, maar een grote benedenverdie ping. De ruime woonkamer en woonkeuken hebben grote ramen en openslaande deu ren naar de tuin. De lichtin val op de benedenverdieping is hierdoor optimaal. Het huis heeft een aanbouw met schuur en een hal met vide. In de hal komt prominent een kale betonnen trap te staan. De eerste verdieping telt twee slaapkamers, een werk kamer en een badkamer. Op de zolder heeft het gezin een tweede slaapkamer en een wasruimte. 'Genoeg plaats voor ons en de kinderen! We hopen dat onze zoon en dochter nog lang bij ons blij ven wonen.' Fraai lijnenspel Het huis wordt opgetrokken uit een steen met Hilversums formaat, die in combinatie met de verdiepte voegen een fraai lijnenspel op de gevel creëert. De tuinarchi tect heeft een groene maar onderhoudsvriendelijke tuin ontworpen. 'We hebben geen vrij uitzicht maar kijken uit op andere woningen. Aan de voorkant van ons huis staat het oude administratie kantoor van het ziekenhuis. We hopen dat dit op termijn wordt afgebroken.' Leuk project De bouw vordert gestaag. Begin december wordt het huis opgeleverd. De familie hoopt eind januari te ver huizen. Aangezien ze hun vorige huis vrij snel ver kocht hadden, wonen Mari en zijn gezin tijdelijk in een huurwoning in Vlaardingen. Mari verheugt er zich al op om binnenkort terug te ke ren naar Schiedam, de plaats waar hij geboren is. 'Oranje burgh is echt een leuk project dat je voor een groot gedeelte zelf kunt invullen. Het is een spannend traject want we hebben nooit eerder zelf ge bouwd. Je merkt dat het ook voor de gemeente geen ge sneden koek is, maar alles is in goed overleg verlopen en de gemeente heeft prima met ons meegedacht.' Rudolph van Veen en kerst... Een betere combinatie is nauwelijks denkbaar! Door het theater SCHIEDAM - Zijn show Ru dolph's Christmas is een kerstbeleving voor de hele familie met anekdotes, heer lijke recepten, enthousias merende kookdemo's, prak tische tips, filmbeelden en muziek. In deze show staat maar één ding centraal: wat eten we met Kerst? Op het mooiste moment van het jaar staat Rudolph met zijn culinaire avonturen in het theater met een sfeervolle, swingende, romantische en bovenal culinaire kerst show. Kerst zal nooit meer hetzelfde zijn. Tijdens deze show krijgen de bezoekers een exclusief kijkje in de keuken van Rudolph van Veen. Het gaat over koken en overkoken, borrelen en sud deren, voor hete vuren staan of even in de ijskast afkoe len. Hij praat over het vak, over zijn dromen en laat hij zien dat we allemaal gezond en lekker kunnen koken. Moderator van deze éénma lige avond is Harry Starren. Tijdens de presentatie van de theatershow en het kook boek Rudolph's Christmas, maakte Rudolph van Veen bekend dat Barbara Straat hof (halve finalist The Voice of Holland en bekend van het terugkerende muzieki- tem bij Life4You) en Bianca Janssen (tv-kok bij 24Kit- chen in de programma's De Makkelijke Maaltijd en de Verstip) te gast zijn tijdens de kerstshow. Rudolph's Christmas is maandag 7 december 2015, om 20.15 uur, te zien in The ater aan de Schie. Toegang: 29,50. Reserveren kan via www. theateraandeschie.nl. Musical Carry Slee Spijt! is een van de belang rijkste romans uit de jon- gerenreeks van schrijfster Carry Slee. Het verhaal gaat over Jochem; hij wordt ge-' treiterd en gepest. Op het grote schoolfeest gaat het mis; Jochem wordt dron ken gevoerd. Die nacht lijkt Jochem spoorloos verdwe nen. De musical Spijt! is donderdag 10 december, om 19.00 uur, in Theater aan de Schie. Toegang: 21,50, 19,50 CJP/65+. Laatste kaarten Kuipers André Kuipers, recordhou der van de langste Europese ruimtevlucht (193 dagen in de ruimte!) nodigt het publiek uit samen zijn reis nog een keer te beleven. Een theatercollege vol humor, verbazing en opmerkelijke feiten, die menigeen aan het denken zullen zetten. Ruim tevaartcollege is vrijdag 11 december te zien in Thea ter aan de Schie. Toegang: 27,50. Taalanalyses Wim Daniëls Nederland kent Wim Dani els vooral van zijn columns bij Spijkers met Koppen en zijn taalbeschouwingen bij Pauw Witteman, waaron der de roemruchte bespre king van het Koningslied. In zijn cabaretprogramma As sociëren zijn er taalanalyses en kun je genieten van zijn droge humor en gedachten- kronkels. Vrijdag 11 decem ber, 20.15 uur, 18,00 euro. SCHIEDAM - Na 125 jaar is één van Nederlands meest bekende romanpersonages Eline Vere nog springle vend! Woensdag 9 december 2015, om 20.15 uur, kunnen toneelliefhebbers in The ater aan de Schie genieten van een groots opgezette theaterbewerking van deze Louis Couperus-klassieker. Ger Thijs regisseert deze be werking, met onder andere topacteurs als Mare Klein Essink, Nettie Blanken en Oda Spelbos. Toegang: 29,00. Reserveren via www. theateraandeschie.nl Het verhaal De temperamentvolle en fijngevoelige Eline groeit op in de betere kringen van Den Haag. Ze maakt deel uit van een hechte groep vriendep die zich één voor één gaan settelen. Voor de buitenwereld leeft ze vol gens de regels van haar tijd, maar van binnen snakt ze naar avontuur en roman tiek. Wanhopig doet ze haar best in het keurslijf van haar milieu te passen. Na een on beantwoorde liefde voor een artiest, een mislukte verlo ving met een keurige baron en de zoveelste aanvaring met haar familie, vlucht ze weg uit Den Haag naar het woelige Brussel. Maar de levensvervulling, waarnaar ze zo verlangt, vindt ze ook niet in dit frivole milieu en de roesmiddelen die daar voorhanden zijn. Langzaam verliest ze de grip op de wer kelijkheid en zichzelf. Inleiding De inleiding gaat dieper in op de keuze voor het stuk, de bewerking, regie en de acteurs. De inleiding begint om 19.15 uur, toegang tot de inleiding is: 3,00. Het prachtige verhaal van Louis Couperus wordt schitterend op toneel gebracht door Ger Thijs in Eline Vere. Foto-.Piek het binnengebied is de belangstelling groot. Van de uitgegeven kavels zijn er nog slechts zeven be schikbaar. Bij het 'samen bouwen' aan de Anna van Saksenstraat kan voor één hoekwoning nog een geïnteresseerde inhaken. Actuele informatie? www.oranjeburgh.nl Foto: Sam Walravens Kerst zal na deze show nooit meer hetzelfde zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 23