auping plaza auping Schiedamse stemmen hard nodig! LampA°ns™kln Het Boek van de Week: De thigmofilie (8) Wij bezorgen een frisse morgen voor Winterlicht Vragen over kwijtschelding Ook in Schiedam schooljudo Nieuw! O www.nieuwestadsblad.nl SCHIEDAM - De Activiteiten ruimte Van Beethovenplein strijdt met negen andere ontmoetingsruimtes uit de regio om een plek bij de ge nomineerden voor de Appel tjes van Oranje 2016. Het pu bliek kan ieder jaar stemmen op zijn of haar favoriet in de regio. Het Schiedamse initi atief hoopt op veel stemmen van stadsgenoten. Stemmen kan van 7 december 09.00 uur tot en met 13 december op www.oranjefonds.nl/ap- peltjes. De Appeltjes is een prijs voor succesvolle soci ale initiatieven. SCHIEDAM - Kunstenares Ra chel de Boer verzorgt 4 de cember een workshop lam pionnen maken. Kinderen die mee willen lopen in de Lampionnen- optocht voorafgaand aan de opening van Winterlicht, kunnen hier (gratis) terecht om een lichtkunstwerk te maken. Kinderen vanaf 6 jaar kun nen van 15.00 tot .17.30 uur aanschuiven. Onder bege leiding van een echte kun stenares gaan zij aan de slag in wijkcentrum De Erker. Optocht De optocht met de gemaakte lampionnen vindt plaats op 10 december rond 17.00 uur en gaat vanuit de Liduina- straat naar het Julianapark. Daar is dan de feestelijke opening van Winterlicht om 17.45 uur. O Voor meer informatie kun je ook even kijken op: www.winterlicht.nl SCHIEDAM - Hoogheemraad schap Delfland heeft het kwijtscheldingsbeleid af geschaft. Dit gaat in 2016 in en zal in 2018 helemaal zijn afgeschaft. Door deze maatregel zullen de men sen met een kleine beurs nog verder de problemen in geholpen worden, vindt de SR 54.000 huishoudens in de regio zullen worden getroffen door de verhoging van hun lasten. Omdat veel mensen daarvan die 280 euro per jaar simpelweg niet kunnen betalen, moet het Hoogheemraadschap een enorm bedrag aan extra uit voeringskosten uitgeven. De SP heeft hierover vragen ge steld aan het college. SCHIEDAM - Elf jaar geleden is Schooljudo opgericht, een initiatief van oud wereld kampioen en Olympisch medaillewinnaar Ruben Houkes. Niet alleen om zijn sport te promoten, maar om iedereen te overtuigen van de meerwaarde van judo als opvoedkundig middel. Kin deren krijgen bij Schooljudo Het Nieuwe Stadsblad woensdag 2 december 2015 ^25 SCHIEDAM - Elke week lezen Ruud Aret of Gerben de Bruijn van boekhandel Post Scriptum een boek voor het Nieuwe Stadsblad. Deze week is dat De thigmobiel van Midas Dekkers, dat be loond wordt met een 8. Ooit een kat heel knus in een net te kleine doos zien zitten, vol genot? Of een kakkerlak zien wegkruipen in een spleetje in de muur? Dat zijn beide voorbeelden van thigmofilie, een door Midas Dekkers zelf verzon nen woord voor de liefde voor aanraking. In zijn nieu we boek weet Dekkers hier talloze voorbeelden van te geven, op zijn eigen aanste kelijke wijze. Een heel scala van onderwerpen passeert de revue, van schildpadden tot doodskisten. Dekkers weet regelmatig te verrassen met een anekdote of vraag. Waarom hebben naakstslakken bijvoorbeeld geen huisje op hun rug? Ik heb het me vaak afgevraagd, maar hier las ik het ant woord. Ook het gegeven dat mensen na een ramp of ongeluk vaak een deken over zich heen krijgen, is hieruit te verkla ren, het geeft een gevoel van geborgenheid. Eigenlijk is thigmofilie vol gende Dekkers overal, be halve bij de claustrofoben en architecten. Vooral die tweede groep krijgt van hem de volle laag; zij hebben er niets van begrepen met hun neiging naar zoveel mogelijk glas en beton. Nee, dan de naakte molrat. Zijn leven onder de grond zorgt ervoor dat hij tien maal ouder wordt dan een normale rat en dat hij nooit een tumor krijgt. U begrijpt het al lezen in bed. Is er iets heerlijkers? "Skills for Life" aangereikt. Zo ook de kinderen uit Schiedam van de basisscho len het Talent en 't Meester werk. Zes weken lang wordt er onder leiding van een gediplomeerde Schooljudo Entertrainer aan waarden als respect, discipline en samenwerken gewerkt in de gymzaal. De thigmofilie; lezen in bed! Is er iets heerlijkers? Foto: pr In mei 2016 reikt Koningin Maxima voor de veertiende keer de Appeltjes van Oranje uit. Het Schiedamse initiatief hoopt op veel stemmen. De Auping Original boxspring met AVS® Al vanaf €1.975,- (in de maat 180 x 200/21 Ocm) Wie kiest voor de Original boxspring kiest voor Auping perfectie. De perfectie zit in het unieke Actieve Ventilatie en Support Systeem (AVS®) welke in maximale ventilatie en perfecte ondersteuning voorziet. Kom naar onze winkel en laatje adviseren over comfortabel slapen en fris en uitgerust wakker worden. Meer weten? Kijk dan op auping.nl/originalboxspring Auping nights, Better days Escudostraat 9 Barendrecht T. 010 - 820 09 44 Lucebertstraat 34 Spijkenisse T. 0181 - 89 53 30 Parallelweg 4 Sliedrecht T. 0184 - 49 34 99 www.aupingplaza-barendrecht.nl www.aupingplaza-spijkenisse.nl www.aupingplaza-sliedrecht.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 25