Ben je toe aan een andere fiets? Complex probleem: Hoe eenzaamheid aan te pakken? BUSJE It Je vindt hem op ons prikbord Kijk 'ns hoe mooi! Schip aan het Doeleplein KertstWandelTheater door binnenstad Schiedam In kerstlicht gehuld Kerstconcert De Erkertjes in De 5 Molens MILIEUZONE MAG MIJN ER NOG IN? Nieuwe Stadsblad MILIEUZONE MAG JOUW AUTO ER NOG IN? GEZONDERE LUCHT.nl Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken www.nieuwestadsblad.nl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 december 2015 34 Theo van Giezen pakte meteen zijn camera toen hij dit fraaie beeld zag. SCHIEDAM - Theo van Giezen stuurde ons schitterende foto op van twee gapavoi- seerde schepen die waren aangemeerd aan het Doele plein (en de Schie). Wij ko zen dit fraaie plaatje uit voor de krant. SCHIEDAM - Muziekgroep De Erkertjes (muziekgroep voor mensen met een beperking] houdt op donderdag 17 de cember een sfeervol kerst concert. Het concert wordt gehouden in Ontmoetings centrum De 5 Molens aan de Nieuwe Damlaan 818. De toegang is gratis! Tijdens het concert worden traditionele kerstliedjes ge zongen als 'Stille Nacht Hei- Heeft u ook een mooie foto van Schiedam? Stuur deze dan ook eens op naar: redac- tie.ns@wegenermedia.nl Indien gewenst kunt er ook een stukje tekst bij doen. Heel lang hoeft dat nooit te zijn. lige Nacht' en 'Jingle Bells'. Het concert begint om 19.00 uur, de zaal gaat een kwar tiertje eerder open. Toegang is gratis. Als extra attractie zal zange res Marscha een paar liedjes zingen waarbij De Erkertjes voor de muzikale begelei ding zorgen. Ook zanger Javi treedt op. Naar verwachting duurt het concert tot 21.00 uur. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Bijna de helft van de Schiedammers is wel eens eenzaam, blijkt uit de gezondheidsenquête van de GGD. Wethouder Patri cia van Aaken (gezondheid) wil die hoge score van een zaamheid aan gaan pakken. Maar: hoe doe je dat? En is dat een gemeentelijke taak? "We willen het aantal 'een zamen' terugbrengen naar het landelijk gemiddelde. Dus van bijna 50 naar 40 procent." Met die voorzich tige doelstelling wil wet- SCHIEDAM - Het kerstwandel- theater is een wandeling vaq ongeveer 2 kilometer langs muziek, toneel en dans. Dit jaar in het centrum van Schiedam. De route wordt afgezet met zelfgeverfde en beplakte vlaggen. Het wordt een schitterende wandeling door het cen trum van Schiedam die eindigt in de basiliek. Hier kunnen wensen in de wens- boom worden opgehangen. De organisatie heeft dit jaar een mooie verbinding met Liduina gevonden. Liduina troostte en inspireerde men sen vanaf haar ziekbed. Het houder Van Aaken (CDA) het eenzaamheidsprobleem in Schiedam aanpakken. Een moeilijke taak omdat op eenzaamheid een taboe rust. Een probleem, volgens enquêtes, vooral omdat nie mand graag eenzaam ge noemd wil worden Wat maakt dat zoveel Schie dammers zichzelf toch een zaam noemen? De sociaal economische situatie. Een zame mensen lopen meer ri sico omdat zij in een slechte omgeving wonen, gezond heidsklachten hebben of fi nanciële problemen kennen. kerstverhaal roept op om de medemens te helpen en ze het goede -te wensen. Van daar ook de wensboom. Dit jaar zijn er twee routes. Tussen 16.00 en 17.00 kun je inschrijven bij de Haven- kerk, Lange Haven 70. Om 18.45 uur is er samenzang onder leiding van A. Stam in de Plantage, bij het mo nument en om 19.00 uur (tot 20.00 uur) is de start van de avondroute vanaf de Vaste Burg, Lange Nieuwstraat 219. Wie nog wat extra wil kan bellen met: Rita v.d. Eijk-La- mein, stichting Meredia, 06- 30 39 42 89. En het zijn vooral ouderen, na het verlies van partner of verlies van een baan. Of mensen die kwetsbaar zijn zoals oudere mannen en specifiek Turkse mannen in Nieuwland of Groenoord. Maar ook jongeren die ge pest worden. Daarom is eenzaamheid een complex probleem dat moeilijk te herkennen is en niet even op te lossen. Toch probeert de wethouder dat met jaarlijks 2 ton sub sidiegeld die mensen met kleinschalige projecten wil bereiken. Muziek met Gijs van Rij in kerstsferen SCHIEDAM - Zondag 20 de cember dompelt Gijs van Rij je onder in de kerstsfeer. Bekende en minderbekende kerstliederen zijn van 14.00 tot 16.00 uur te horen in de Bibliotheek in de Koren beurs aan de Lange Haven 145. Muziek met soms een heel verrassende orkestratie, of liedjes uitgevoerd door mensen van wie je dat hele maal niet zou'verwachten. Ze komen allemaal aan bod. Schuif lekker dicht tegen de platenspeler aan en laat je op de klanken van Gijs meevoeren door het witte wonderland. De toegang is gratis. Paul Meuldijk ontdekte dat Schiedam alweer in kerstlichtjes gehuld is. "Vooral de Florijnhaven met ook molen De Kameel in het licht is een plaatje. Zeker met windstil weer en weerspiegeling in het water!", schrijft hij. Ook een kerstfoto? Stuur hem naar: redactie.ns@ wegenermedia.nl Rotterdam werkt aan gezondere lucht. Daarom breiden we de milieuzone uit. Vanaf 1 januari 2016 mogen oude, vervuilende auto's in een groot deel van de stad niet meer rijden. Weten of jouw auto er nog in mag? En watje kunt doen als dat niet zo is? Kijk op gezonderelucht.nl. Gemeente Rotterdam

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 34