li II I Binnen driejaar twee keer zoveel bezoekers Help, krokodil in het zwembad! Wij willen echt heel graag groeien in 2016 Grote namen en lokaal werk S1 8 KORT NIEUWS O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 16 december 2015 3 Binnen driejaar moet het Stedelijk Museum twee keer zoveel betalende bezoekers krijgen. Het noodlijdende museum krijgt voor de doorstart 1,2 miljoen extra subsidie, directrice Wind keert niet terug en krijgt een vertrekpremie van bijna een ton. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Sinds vorig jaar verkeert het museum op de Hoogstraat in financiële problemen. Alleen met een noodlening kon de gemeen teraad het noodlijdende mu seum redden. De politiek en wethouder Houtkamp reageerden geschokt en boos omdat directrice Diana Wind het zover had laten komen. 'Feitelijk failliet', luidde het harde oordeel. Want zonder bijspringen kon geen huur en personeel betaald worden. Nu ruim een half jaar later komt het museum, bij monde van tijdelijk veranderings manager Gert-Jan van der Vossen, met een herstelplan om het museum overeind te houden. Centraal daarbij de analyse dat het museum slechts matig door vooral ANBO-NIEUWS De nieuwe entree slokte zoveel geld op, dat het Stedelijk Museum archief Schiedam mede daardoor financieel in zwaar weer kwam. Foto: de intellectuele en oudere kunstliefhebber wordt be zocht. "Het museum moet weer van en vóór de gewo ne Schiedammer worden", aldus de tijdelijk manager. "Een plek worden waar de Schiedammer naar toe gaat en trots op wordt." Aan het einde van de zomer stemde de gemeenteraad in met de noodlening maar eiste wel een degelijk nood plan. Vooral vanwege het tekort aan betalende bezoe kers, de dure verbouwing van de entree en de finan ciële wanorde die aan het licht kwam. Directrice Di ana Wind meldde zich ziek en keert niet meer terug. Wel moet het Stedelijk haar meer dan 90.000 euro vertrekpre mie betalen. Per 1 februari wordt een nieuwe directeur aange zocht die de doorstart moet uitvoeren. Vorige week heb ik u uitgebreid ver teld over ons Sinterklaasbezoek en de modeshow. Denkt u nu: daar wil ik ook bij horen... wij feesten niet alleen maar, wij zijn ook een belangenvereniging voor senioren met toevallig in deze stad veel activiteiten. Wanneer u mij belt op 06-22724227 maak ik alles voor u in orde. Dat wij nodig zijn is een ding wat zeker is, denk aan de hulp bij uw belastingaangifte, hulp bij het afschaffen van de blauwe enveloppe en hulp bij uw zorg- en huurtoe- slag, want juist daarvoor moet u lid zijn of worden van een van de ouderenbonden en dan het liefste bij ons, denk ik dan. In 2016 willen wij heel graag groeien naar de 1000 leden en daar heb ik toch uw hulp voor nodig. Natuurlijk gaan wij het 1000e lid in het zonnetje zetten en belonen met een diner bon voor 2 personen. Bij een belangenvereniging voor senioren is helaas het natuurlijke verloop van leden iets meer dan bij een jeugdvereniging, ge lukkig maar voor de jeugd, daarom hebben wij meer aanmeldingen nodig. Ik ga u de komende weken op de hoogte houden van de stand, maar misschien kan ik volgende week de winnaar al hekend maken. Bellen dus, laat mijn telefoon maar overuren maken. Komende vrijdag gaan wij in twee sessies genieten van een uitgebreide Kerstlünch en Kerstdiner. Twee keer een volle hak, weer mogelijk gemaakt door alle vrijwilligers, ik heb er veel zin in. Tot volgende week! Joke Ballijns (Joke is verbonden aan ANBO Schiedam) SCHIEDAM - In dit herstel plan moet het museum nauw gaan samenwerken met andere Schiedamse ge subsidieerde instellingen als Jenevermuseum, Biblio theek en Archief. En samen zorgen voor een stroom van historische op de stad ge richte activiteiten. Niet per se in het museum maar wel permanent zodat de gewone Schiedammer zicht krijgt op de geschiedenis van de stad. "Het museum moet daarin de drijvende kracht worden en daarmee een cul turele hotspot. Niet alleen voor de regionale bezoeker maar ook voor de 'gewone' Schiedammer." Nu trekt het museum lande lijk vooral de aandacht met 5 sterren bekroonde tentoon stellingen over Jan Schoon hoven of Herman de Vries. Maar volgens het rapport mist het juist 'aanhaking' bij het Schiedams publiek. Om financieel gezond te worden moeten er twee maal zoveel bezoekers binnen ko men en de administratie en uitgaven strak in de hand worden gehouden door een 'zware' controller. Per jaar moeten twee grote publiekstrekkers zorgen dat het museum op de Hoog straat weer levensvatbaar wordt. Naast landelijke publiek- trekkers moet er ook aan dacht zijn voor lokale ge schiedenis waar de 'gewone' Schiedammer op af komt. Het noodlijdende museum krijgt voor de doorstart een extra 1,2 miljoen subsidie. Directrice Wind keert niet terug en krijgt een vertrek premie van bijna 1 ton mee. SCHIEDAM Zwembad Groenoord is de gehele kerst vakantie, van 19 december tot en met zondag 3 januari, geopend. Ook op le en 2e kerstdag en nieuwjaarsdag kan er worden gezwommen. Op de doordeweekse dagen is het zwembad al open van af 11.00 uur. In het recreatie- bad kan er uiteraard gebruik gemaakt worden van de glij baan en de stroomversnel ling. In de middagen zal ook het aangrenzende wedstrijd- bad opengesteld worden. In het water komt een grote loopmat te liggen. Wie haalt er in één keer de overkant? Daarnaast zal er een grote krokodilbaan in het bad lig gen van wel 12 meter lang. Natuurlijk vinden er nog genoeg andere activiteiten plaats. Kijk even op: www.optisport.nl/zwembadgroenoord Combideal Speciaal voor in de kerstva kantie bestaat er de mogelijk om een combideal te sluiten. In deze combideal zit het entreekaartje, een friet met saus naar keuze, een snack naar keuze en een drankje. COLOFON WeGeNGR Media Contactgegevens redactie Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 E redactie.ns@wegenermedia.nl I www.nieuwestadsblad.nl Contactgegevens media-advies en advertentieverkoop Voor informatie over de advertentiemogelijkheden neemt u contact op met uw accountmanager, bel met (088) 013 99 85 of mail: adverteren.zuidholland@ wegenermedia.nl Commercieel Directeur Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenemnedia.nl Redactie Nieuwe Stadsblad Rob Kokkelink Karin Moerman Emile van de Velde Chef regioredactie Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Verspreidklachten T(0900)424 5726 Familieberichten E familieberichten@wegenermedia.nl 1(088)0137268 Zelf een familiebericht opgeven kan via www.familieberichtenonline.nl Rubrieksadvertenties E: telesales@wegenermedia.nl 1(0900)6743836 Druk Wegener Nieuwsdruk Algemene voorwaarden en overige informatie I www.wegenermedia.nl Nieuwe Stadsblad is een uitgave van Wegener Media BV. Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale uitgaven van Wegener Media BV. Wegener Media BV Hof van Spaland zondag open SCHIEDAM - Komend week end zetten de winkeliers van het Hof van Spaland hun beste beentje voor en bieden zij extra gezel ligheid in het overdekte winkelcentrum. Zaterdag 19 december wandelt tussen 11.00 en 16.00 uur een drie meter lange dame aan de hand van Meneer Stuk door het centrum. In de vele zakken van haar kerst- jurk heeft zij cadeautjes verstopt. Winkelende be zoekers nodigt zij uit een geschenkje te grabbelen. Maar er wordt meer ge boden: de muziekgroep Christmas Carols zingt traditionele kerstliederen. Zondag 20 december ope nen de winkels hun deu ren van 12.00 tot 17.00 uur. Op deze dag tuft de Wonderland Express door het winkelcentrum. Daar bij trakteren de kerstman en zijn kerstvrouwtjes het publiek op lekkere versna peringen. Zowel zaterdag als zondag wordt er gratis glühwein en warme cho- comelk geschonken. Lever boom en vuurwerkafval in SCHIEDAM - Breng na de feestdagen zoveel moge lijk kerstbomen en vuur- werkresten naar één van de brenglocaties en ont vang voor elke afgedankte kerstboom 0,50 en voor elke vuilniszak met vuur werkafval 1,00. Bij de lo caties worden de bomen ter plekke versnipperd. Let op: Om brandgevaar te voorkomen is het niet toe gestaan om meer dan vijf kerstbomen te bewaren in je eigen tuin of kelderbox en mag je alleen meedoen aan deze acties als je 16 jaar of jonger bent. Woensdag 30 december van 09.00 - 15.00 uur: kerstbomen brengen, don derdag 31 december 09.00 - 15.00 uur: kerstbomen brengen en zaterdag 2 ja nuari 09.00 15.00 uur: kerstbomen en vuurwerk- afval brengen. Brenglocaties: Westerhavenbrug Aleidastraat: hoek Jan van Avennesstraat Van 't Hoffplein Vlaardingerdijk/Troel- stralaan Geuzenplein Parkeerplaats Krona Koekoekslaan Jacques Urlusplein Hugo Borst signeert SCHIEDAM - Met zijn boek over zijn moeder die aan alzheimer lijdt, schreef Hugo Borst zijn meest suc cesvolle boek tot nu toe: Ma. Zijn boek is gebaseerd op de ontroerende en lief devolle verhalen die hij schreef voor de weekend bijlage van het Rotterdams Dagblad. Zaterdag 19 december signeert Hugo Borst zijn boek tussen 12 en 13 uur bij boekhandel Post Scriptum in het Hof van Spaland.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3