rm Meer vuurwerk- vrije zones ZONDAG OPEN 40% korting wenst u een gezond 2016 Einde Rentevaste Periode? Vuurwerkregels na 18.00 uur 18 03 JAARR0ND TJ 13 ^■1 Verdien geld met je boom Stimuleringsfonds voor de Pers: grote kans Wat zijn de wij( tijdens de feestdagen? ngen Stadsblad www.nieuwestadsblad.nl Woensdag 30 december 2015 Door Frank Willemse SCHIEDAM - Vuurwerkver bod of -beperking heeft wel degelijk zin. Volgens bur gemeester Lamers die over veiligheid gaat, hebben de vuurwerkvrije zones hun nut bewezen. Het aantal klachten is afgenomen net als het aantal schadegeval len. Toch meent Lamers dat dit vuurwerkverbod moet worden uitgebreid naar nieuwe gebieden. Zoals naar de vijf metro- en treinstati ons waar binnen een straal van 100 meter een verbod op vuurwerk geldt. Al vo rig jaar gold een verbod na bij ziekenhuis Vlietland en Psychiatrische inrichting Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010)47311 50 www,typ0{fwkm De Stadhouder en ook voor dierenkliniek Hargahoeve en kinderboerderij in het Beatrixpark. Toegevoegd dit jaar zijn naast de oude ren- en verzorginghuizen als Frankeland of Drie Maas Stede ook de zones rond de Boshoek (Schiedam Noord), Vijf Molens (Nieuwland), Beethovenflat (Groenoord) en Hof in Zuid (Gorzen). Hoewel Lamers verklaart te gen vuurwerk te zijn, vindt hij het niet nodig heel Schie dam of het centrum (net als in Vlaardingen) vuurwerk- vrij te maken. Ook kerstboomverbrandin gen zijn niet (meer) toege staan. SCHIEDAM - De (nieuwe) vuurwerkregels, zie artikel hierboven, gelden op Ou dejaarsavond van 6 uur 's avonds tot aan Oudejaars nacht 2 uur. Alleen dan kan legaal con sumentenvuurwerk afgesto ken worden. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten door Kor Kegel SCHIEDAM - De samenwer king tussen het Nieuwe Stadsblad en Pop Up TV kan in aanmerking komen voor een honorering van het Stimuleringsfonds voor de Pers. Dat blijkt uit de objec tieve criteria van het fonds. Het is bijzondér, dat twee onafhankelijk van elkaar opererende media de han den ineenslaan. Zeker om dat er geen noodzaak is: het Nieuwe Stadsblad en Pop Up TV zijn beide succesvol. Dat zij toch tot samenwer king hebben besloten, ge tuigt van gezonde onderne- L00P EENS BINNEN IN 2016 Samen trots op wijkcentrum De Brug, nieuw ontmoetings centrum in de Woudhoek mingszin. Meestal zie je in de Neder landse perswereld, dat een bestaand medium er an dere activiteiten naast gaat doen. Papieren media gaan digitaal, een omroep gaat twitteren of op Facebook, ze proberen allemaal zichzelf uit te vergroten. Dat doen nu juist deze twee Schiedamse media niet. Ze blazen zich zelf niet op, maar ze gaan zelfbewust gebruikmaken van eikaars kwaliteiten. Hierdoor hoeven adverten ties niet duurder te worden, terwijl de adverteerders een veel grotere markt vinden. KliK&Win. ■rriteef KLIK& WIN ACTIE Win de nieuwe thriller van Suzanne Vermeer Ga naar; www.nieu- westadsblad.nl OP EEN IN HET VERKEERDE LIJSTJE Schiedam-Oost een van de vijf slechtste scorende buurten van Nederland Vuurwerkoverlast vaker in de ban In zijn nieuwjaartoespraak stelde burgemeester Lamers dat Oud Nieuw vorig jaar relatief rustig was verlopen, mede omdat er een aantal vuurwerkvrije zones waren ingesteld. Toch meende hij dat uitbreiding naar een groter gebied nut heeft. Daarom nu ook een verbod rond metro- en treinstations. van 12.00 tot 17.00 uur op alle kerst- en diverse sfeerartikelen Intratuin Pijnacker Rijskade la Intratuin Zoetermeer Voorweg 192 intratuin kleurt je leven Het blijft een cliche, maar is daarom niet minder waar: de laatste week van december voelt het toch altijd weer alsof het jaar voorbij is gevlogen! Wat heb je allemaal gedaan de afgelopen weken, maanden? Het trekt ineens allemaal aan je voorbij alsof het gisteren was. De jaarwisseling vorig jaar was rustig verlopen, het wordt afwachten wat dit jaar gaat brengen. In ieder geval zijn er nog meer zones in de stad vuurwerkvrij verklaard en mag er pas vanaf zes uur vuurwerk worden afgestoken. De voorspellingen zijn op dit moment nog niet heel erg goed, maar dat kan natuurlijk allemaal nog veranderen. Wie meer wil weten over de vuurwerkregels moet het artikel hiernaast even lezen. Over de grootste vuurwerkergernissen valt op pagina 5 het een en ander te lezen. Vanaf deze plek wensen we onze lezers in ieder geval een heerlijke jaarwisseling en tot ziens in 2016! Foto: Marianka Peters SCHIEDAM - Zakcentje ver dienen met kerstbomen en vuurwerkafval? Breng na de feestdagen zoveel mo gelijk kerstbomen en vuur- werkresten naar één van de brenglocaties en krijg voor elke afgedankte kerstboom 0,50 en voor elke vuilniszak met vuurwerkafval 1,00. Bij de locaties worden de bo men ter plekke versnipperd. Wanneer en waar inleve ren? Alleen als je 16 jaar of jonger bent op woensdag 30 december 09.00 -15.00 uur, donderdag 31 december 09.00 - 15.00 uur en zater dag 2 januari 09.00 - 15.00 uur.Brenglocaties: Wester- havenbrug, Aleidastraat, Van 't Hoffplein, Vlaardin- gerdijk/Troelstralaan (t.h.v. metrostation), Geuzenplein Parkeerplaats Krona, Koe koekslaan en J. Urlusplein Sinds een maand werken Nieuwe Stadsblad en Pop Up TV 'zelfbewust en zelfstandig' met elkaar samen. Zie voor het antwoord elders in deze krant. www.irado.nl 010262 1000 gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 1