Steeds beter in het scheiden van afval Maak een afspraak! Iemand spreken bij Woonplus? www.woonplus.nl Hoe maakt u een afspraak? Van leeg waterflesje tot warme fleecetrui O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 30 december 2015 20 Irado staat samen met de gemeente voor de taak de hoeveelheid restafval in Schiedam te verminderen. Vergeleken met andere stedelijke gebieden scheiden Schiedammers hun afval al goed. Maar het kan altijd nog beter, vinden directeur André Hertog en manager Klantrelaties en Advies, Jeffrey van Steenes. SCHIEDAM - Door onder meer voorlichtingscampagnes en educatie slaagt Irado erin bewoners bewust te maken van het voorkomen van af val. "Producten en materi alen worden gemaakt van grondstoffen die de aarde uitputten. Wat wij dagelijks weggooien aan afval is ei genlijk geen afval. Door af val te scheiden kunnen we het hergebruiken als grond stof voor het produceren van nieuwe producten en mate rialen. Irado staat als maat schappelijk en duurzaam bedrijf voor deze uitdaging", legt directeur Hertog uit. "Wij blijven zoeken naar manieren om afval scheiden te stimuleren en de waarde van afval als grondstof te to nen. Het plan is om produc ten te gaan gebruiken die gemaakt zijn van afval dat is ingezameld in Schiedam. Het zou toch mooi zijn als in Schiedam bijvoorbeeld bankjes worden geplaatst die uit eigen afval zijn ge produceerd. Beter kun je niet aantonen dat afval als grondstof bruikbaar is. Ook zijn wij drukdoende om het organische materiaal dat nog uit het restafval te GEBRUIKMAKEN VAN PRODUCTEN DIE GEMAAKT ZIJN VAN EIGEN AFVAL halen is, te gaan gebruiken als brandstof voor onze wa gens. In onze ogen bestaat er eigenlijk geen afval meer. Zelfs van afval dat overblijft bij het nascheiden van rest afval en dat wordt verbrand, wordt de warmte gebruikt." Als een van de laatste ge meenten ging Schiedam eind 2013 over van het we kelijks ophalen van gft en restafval naar om de week. Van Steenes: "Dat zorgde eerst voor klachten maar uiteindelijk is het resultaat dat in wijken waar afval met minicontainers wordt ingezameld, de hoeveelheid restafval sterk is vermin derd. Bewoners scheiden afval daar nu veel beter." Irado en de gemeente Schie dam hebben door het aantal ondergrondse Afval Apart Punten te vergroten en sa men met scholen en vereni gingen het inzamelen van oud papier te stimuleren, de Directeur André Hertog en manager Klantrelaties en Advies, Jeffrey van Steenes. "Als maatschappelijk en duurzaam bedrijf blijft Irado zoeken naar manieren om afval scheiden te stimuleren en de waarde van afval als grondstoffe tonen." Foto PR mogelijkheden om afval te scheiden vergemakkelijkt. Gebieden met hoogbouw Hertog en Van Steenes ver tellen dat de grootste uitda ging op het gebied van nog meer scheiden van afval, zit in de gebieden met hoog bouw waar met ondergrond se afvalcontainers wordt gewerkt. "Bij bewoners in deze wijken ontbreekt de noodzaak tot afval schei den, waardoor verhoudings gewijs veel meer restafval wordt aangeboden. Met voorlichting en campagnes zoals Reken af met Afval en Afval the Game Xtra, pro beren wij ook daar betere resultaten te halen." Maatschappelijke rol: meer werkervaringsplekken Irado neemt haar maatschappelijke rol ook op een ander gebied., "Wij zijn een echt mensenbedrijf en willen een sociale en stimulerende werkplek bieden. Ook voor mensen met een achterstand tot de arbeidsmarkt. Als partner van de gemeente Schiedam werken wij samen met Stroomopwaarts (voorheen BGS) Wij bieden werk ervaringsplekken aan langdurig werkelozen en zorgen zelfs voor taallessen. Daarin zijn wij een voorbeeld. An dere gemeenten komen kijken hoe wij dat aanpakken." Valeriusstraat 3 3122 AM Schiedam E. wp: T. (010) 204 51 0 Wilt u persoonlijk met een medewerker van Woonplus spreken? Dan kunt u voortaan een afspraak maken. Per 1 januari 2016 vervalt ons inloopspreekuur. Door een afspraak te maken kunnen we u nog beter van dienst zijn. Geen wachttijden meer in de hal, maar langskomen op een tijd die u schikt. Meteen de juiste medewerker aan tafel én een beter antwoord op uw vraag: dat zijn de voordelen als u een afspraak maakt. Via internet: 24 uur per dag, 7 dagen per week via www.woonplus.nl Telefonisch: maandag tot en met vrijdag van 8.00 - 11.00 uur tijdens het telefonisch spreekuur

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 20