RTHA-directeur heeft pionierswerk verricht Nieuwe Stadsblad maken we samen! We hebben een groter huis nodig. Maar is een verbouwing financieel mogelijk? Nieuwe Stadsblad De Hypotheker adviseert je over jouw mogelijkheden. Nieuwe Stadsblad staat midden in de samenleving en is 24 uur per dag betrokken www.nieuwestadsblad.nl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 30 december 2015 24 "Ik heb de mooiste baan van Nederland." Het zal even wennen voor hem worden dat die baan straks van iemand anders is. Na ruim dertig jaar geeft directeur Roland Wondolleck het stokje van 'zijn vliegveld', Rotterdam The Hague Airport (RTHA), over. Door Tara Lewis hoven', zoals het toen nog heette, feitelijk gesproken op meerdere gebieden failliet. "Ik heb hier pionierswerk verricht. De luchthaven is nu een constante factor in Zuid-Holland geworden. Er ligt een goed fundament om verder op te bouwen." De nalatenschap van de ha- "DE LUCHTHAVEN IS NU EEN CONSTANTE FACTOR IN DE REGIO GEWORDEN" REGIO - Vanuit het kantoor van directeur en haven meester Roland Wondolleck kun je het komen en gaan van vliegtuigen uitstekend volgen. Zijn verrekijker staat in de vensterbank, zijn pilotenjasje hangt aan de kapstok. Vanaf 1 februari zal Ron Louwerse, nu nog werkzaam bij Schiphol, de veeleisende taak van hem overnemen. Wat Roland betreft is de luchthaven bij hem in uitstekende handen. "Ik denk dat hij hier letter lijk en figuurlijk goed zal landen." Het zal voor Louwers nog geen makkelijke klus wor den om de schoenen van de huidige directeur te vullen. Wondolleck, geboren en ge togen Rotterdammer met Duitse achtergrond, heeft in de drie decennia zijn stem pel op de luchthaven ge drukt. Toen hij begin jaren tachtig begon, was 'Zestien- venmeester is niet alleen zakelijk. Wie met hem door de luchthaven wandelt, wordt vanzelf aangestoken door zijn onvermoeibare enthousiasme. Een effect wat hij ook op zijn perso neel lijkt te hebben. Vanuit die gedachte heeft hij van RTHA een leerwerkbedrijf gemaakt waarbij jongeren op de luchthaven en bij een aantal (luchthaven) partners trainingen volgen. "Je hebt jongeren tussen de 17 en 25 die niet makkelijk 'aan de bak' komen. Tegenwoordig heb je voor bijna alles een papiertje nodig. Eeuwen lang was het voldoende om een ambacht te beheersen en daar goed en gemotiveerd in te zijn. Nu is een diploma het hoogste goed." Die 'bureaucratisering' van de maatschappij is de di recteur een doorn in het oog. "Door' alleen naar 'het papiertje' te kijken zijn som- Directeur Roland Wondolleck is trots op zijn 'pionierswerk' op Rotterdam The Hague Airport. Begin volgend jaar geert hij, na ruim dertig jaar, het directeursstokje over aan Ron Louwerse. mige mensen veroordeeld om te mislukken in hun car rière, omdat het ze om wat voor reden dan ook niet lukt om een opleiding af te ron den." Wat kan er nu leuker zijn dan op de luchthaven te starten met werken, dacht Wondolleck. "De belang rijkste les die ze hier leren, is dat werken ook leuk kan zijn. Het blijkt een uitste kende motivatie te zijn." Van de vele jongeren die het tra ject hebben afgerond is een meerderheid doorgestroomd naar een baan. Voor sectoren die moeite hebben met het vinden van personeel, zoals de bouw en de haven heeft hij één advies: "Geef ze een kijkje in de keuken." Roland Wondolleck (62) werd geboren in het centrum van Rotterdam. ("Ik ben geboren in een dorp dat Rot terdam heet maar woon nu in een stad met diezelfde naam. Ik heb samen met mijn ouders en broer Alfred een geweldige jeugd gehad!") Naast zijn opleiding tot piloot studeerde hij rechten en specialiseerde zich in luchtvaartrecht. Samen met zijn tweede vrouw Nicolien geniet hij van een "patchwork" gezin, bestaande uit zes kinderen die inmiddels allemaal uit huis zijn. Wondol leck is onder andere voorzitter van het Doelenensemble. Meer informatie op hypotheker.nl Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473 11 50 Ook voor jou zoeken we, volstrekt onafhankelijk, de optimale financiële oplossing. En alles is goed geregeld.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 24