r 1 1 1 1 IIRWIH'IÏH 1 i Oost bij vijf slechtste buurten van Nederland Wie mogen wij 3 januari in de bloemen zetten? Minst leefbare buurt Een 9,5 voor oliebol van Sterrenburg COLOFON W T .J>efaa|fen ANBO-NIEUWS De grote vraag bij de aanschaf van een nieuw mobieltje blijft altijd: doet ie het? Zeker nummerbehoud is in mijn geval heel erg belangrijk. Jammer ge noeg heeft de mijne het nu net één dag niet gedaan, schakelde over naar Voicemail, terwijl ik dit niet had ingesteld. Zodoende heb ik een aantal telefoontjes gemist. Was dit nu net UW telefoontje? Bel mij dan nog even op 06-22724227, want ik heb de nummers niet kunnen achterhalen en wil u graag als lid noteren. Wij zijn bijna bij ons doel van 2015: het realiseren van de 1000 leden, waarbij de winnaar een diner voor twee krijgt aange boden. De stand is nu 994 en om alles zo eerlijk mogelijk te laten verlopen maak ik de winnaar pas bekend na uw aanmelding. Zondag 3 januari is de Nieuwjaarsborrel Voor onze leden in de sociëteit van 12.00 tot 14.00 uur, zaal gaat open om 11.00 uur. Om klokslag 12.00 uur wordt u een drankje aangeboden en proosten wij op een gezond en gelukkig 2016. Het zou heel erg leuk zijn om op die dag ook het 1000e lid in de bloemen en bonnen te zetten, zodat deze gelijk kan zien hoe gezellig het bij ons is, u weet mijn telefoon nummer, bellen dus. Het zal de komende dagen wel ontzettend knallen in Nederland, iets wat niet echt mijn favoriet is. Ben eigenlijk een beetje bang voor vuur werk, wat tegenwoordig steeds harder moet, nee niet iets voor mij. Hoop dat u ook echt voorzichtig zult zijn. Vanaf deze plaats wil ik dan ook namens de ANBO vrijwilligers u een heel gezond en gezellig 2016 toewensen en tot het vol gende jaar! Joke Ballijns Schiedam Oost lijkt daar mee op erkende probleem wijken in Rotterdam-Zuid als Vreewijk, Pendrecht of Feijenoord. En die krijgen al jaren aandacht en extra geld van de overheid. Zo zijn wijken als Spangen of Over- schie de laatste jaren flink opgekrabbeld, maar Schie- dam-Oost niet. In de Top-vijf van minst leefbare buurten staat de Wetenschapsbuurt rond het station zelfs op de eerste plaats met de hoogste score van 92% en dus zwaar onvoldoende. Nog voor er kende probleemwijken als de Schilderwijk (Den Haag) of Kanaleneiland in Utrecht. Het uitgebreide onderzoek verdeelt de wijk volgens postcode in buurten waar mee de wijk tussen Horva- thweg, Station Centrum tot aan de Hogebanweg valt in deze dubieuze klasse. In vergelijking met de regio is Schiedam Oost een soort Rotterdamse probleemwijk met relatief veel MOE-lan- ders, veel onveiligheid en een oude, goedkope hui- zenvoorraad. Een wijk met zorgen die alleen met forse aanpak, als sloop en nieuw bouw, er weer bovenop kan komen. Zoals met de Rot- terdamwet waardoor geen mensen onder de armoede grens naar de wijk kunnen instromen. Opvallend in de regio is dat de Vlaardingse wijk Bab- berspolder opkrabbelt maar er in Vlaardingen West en Maassluis ook problemen dreigen met leefbaarheid. In Schiedam zijn naast Oost de grootste problemen in Groenoord en in mindere mate West en Zuid. WGGGNGR Media Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 Verspreid klachten E redactie.ns@wegenermedia.nl T(0900)424 5726 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@wegenermedia.nl en advertentieverkoop T (088) 01372 68 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail: E: telesales@wegenermedia.nl adverteren.zuidholland@ 1(0900)6743836 wegenermedia.nl Druk Commercieel Directeur Wegener Nieuwsdruk Bas Stikkelorum B.Stikkelorum@wegenermedia.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.wegenermedia.nl Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van Wegener Media BV. Emile van de Velde Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van Wegener Media BV. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@wegenermedia.nl Wegener Media BV 9 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 30 december 2015 3 Nieuwjaarsconcert Grote Kerk SCHIEDAM - Op 1 januari geeft Arjen Leistra zijn traditionele nieuwjaars concert in de Grote Kerk. Hij speelt werken van Bach en Reger. De aanvang is 15.30 uur, de toegang is vrij en na afloop wordt er met elkaar geproost op het nieuwe jaar. Nieuwjaarsconcert met León Victor Lissitza SCHIEDAM - Zaterdagavond 9 januari is het jaarlijkse Nieuwjaarsconcert van Orkestvereniging Wilton. Er wordt een gevarieerd programma gepresenteerd waarbij ze voor de pauze León Victor Lissitza (win naar Holland's got Talent 2014) begeleiden. Daarnaast korte muzikale sprookjes van HC Ander son en Farandole van Bi- zet. Na de pauze verzorgt León een intiem mini-concert. Het concert start om 20.00 uur in De Ark aan het Hargplein. De toegang be draagt: 5,-. Zieners Zondag in Nieuwe Passage SCHIEDAM - Tijdens de eer ste zondag van het nieuwe jaar, 3 januari, zijn de win kels in de Schiedamse Nieuwe Passage van 12.00 tot 17.00 uur geopend voor het winkelend publiek. En om de bezoekers van dit gezellige overdekte winkelcentrum een idee te geven wat hen in het komende jaar te wachten staat, hebben de onder nemers van de Nieuwe Passage diverse helder zienden, handlezers en tarotkaartleggers uitgeno digd om de toekomst te voorspellen. Iedereen krijgt de gelegen heid om aan één van de tafels plaats te nemen, al waar een tipje van de slui er die over de toekomst hangt wordt opgelicht. Als extraatje worden op deze koopzondag heerlij ke oliebollen uitgedeeld, aangeboden door de win keliers. Parkeren is deze zondag gratis. Kerst 2015 warmste ooit SCHIEDAM - De kans is heel groot dat de Kerst van 2015 de warmste ooit is, denkt MeteoGroup. Het vorige record dateert van 1997. De temperaturen in het zuiden en zuidoosten van het land kwamen dit jaar uit op rond de 15 graden, het oude record bedroeg voor eerste kerstdag 12,8 graden, voor tweede kerst dag stond het op 12,1 gra den. De zachte lucht werd met een sterke zuidwes telijke wind aangevoerd. Verder scheen de zon ge regeld. De gemiddelde december- temperatuur was dit jaar vergelijkbaar met Barce lona. Oost hoort bij de vijf slechtst scorende wijken van Nederland. Hoewel Schiedam als grote stad gemiddeld scoort op 'Leefbaarheid' valt de wijk Oost, samen met de aangrenzende Rotterdamse wijk Mathenesse op, als 'zeer slecht'. De te slopen Wetenschapsbuurt scoort zelfs slechter dan erkende (probleemwijken' als Schilderswijk (Den Haag), Kanaleneiland in Utrecht of de Oostwei, Gouda. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Schiedam kent al jaren zwakke wijken als Nieuwland en de Gorzen. Toch vallen de problemen daar volgens de leefbaar heidmonitor in het niet bij die van Schiedam-Oost. Al jaren eerder kreeg Nieuw land de status van 'kracht- wijk', lees probleemwijk, waarna er miljoenen in wer den gepompt door de Rijks overheid. Toen al maakte de lokale politiek duidelijk dat naast Nieuwland ook Oost hard extra geld nodig heeft om de leefbaarheid op te De politie tijdens een controle in Schiedam-Oost. Je kunt je bijna niet aan de indruk onttrekken dat er vanuit politie en gemeente toch aardig wat aandacht wordt gegeven aan deze (probleem)wijk. Foto: archief krikken. Sindsdien gaat het volgens de leefbaarheidmo nitor van het Ministerie van Binnenlandse Zaken beter met Nieuwland maar slech ter in Oost. Om de twee jaar wordt lan delijk een groot onderzoek gehouden naar leefbaarheid van wijken en buurten in Nederland. Daar wordt ge keken hoeveel woningen, winkels, wegen en groen de wijk kent. Daarnaast speelt de bevolking een rol met op leiding en inkomen. Een andere belangrijke indi cator is veiligheid zoals het aantal overvallen, geweld en inbraken voor het eind oordeel. Volgens de laatste, harde cij fers van de twee-jaarlijkse monitor is heel de wijk Oost in Schièdam samen met het aangrenzende Mathenesse (Rotterdam) een zeer slechte buurt. SCHIEDAM - Gebakkraam Nico Sterrenberg op de Nieuwe Haven, waarover verslaggever Kor Kegel on langs nog een mooie repor tage schreef in deze krant, is als vijfde geëindigd in de AD Oliebollentest met een 9,5. Een fantastische presta tie, zeker gezien het feit dat de nummer 3 tot en met 7 in de test allemaal met een 9,5 werden beoordeeld. In het juryrapport staat dat Nico Sterrenberg zich de laatste jaren verrassend snel heeft ontwikkeld en nu op een constant hoog niveau bakt. "Ook hij gaat het onge twijfeld erg druk krijgen. En terecht", meldt het rapport. De lekkerste oliebol kwam Hard werken betaalt zich bij Nico Sterrenberg uit in een zeer hoge waardering dit jaar: een 9,5 Foto: R. Kamminga volgens het AD, dat afge lopen maandag de special in de krant had, uit Spijke- nisse. Bakker Voskamp kreeg een 10 voor een 'topbol' die van buiten knapperig is en luch tig van binnen.

Het Nieuwe Stadsblad | 2015 | | pagina 3