CORRECT Meer oplaadpalen voor de e-auto Nieuwe woning? Schiedam Broersvest 64 03 SCHIEDAMMERS MAKEN... l6 Ben Liebrands Grand Mix 2015 op drie cd's Klik&Win Zesdaagse Ahoy Naar het theater voor de helft van de prijs Jaarwisseling goed verlopen Stadsblad Woensdag 6 januari 2016 MEER HUIZEN NODIG VOOR OPVANG Om rondzwervende gezinnen te voorkomen wil gemeente meer woningen gaan huren Door Frank Willemse SCHIEDAM - Elektrisch rijden is niet meer te stoppen. Vo rige maand explodeerden de wagenverkopen -een verdubbeling-- van hybride of plug-in wagens omdat per 1 januari het voordelige bijtellingtarief voor schone wagens afliep. Maar voor elektrisch of hy bride rijden zijn wel vol doende oplaadpalen nodig. Niet alleen thuis in de gara ge maar ook op de openbare weg. Schiedam telt nu zo'n 20 oplaadpalen op de open bare weg. Te weinig en bo vendien ongelijk verdeeld over de wijken. De meeste SCHIEDAM - Begin het nieuwe jaar op de Staatsloterij Zes daagse van Rotterdam! Eén van de eerste grote sport evenementen van het jaar is traditiegetrouw de Zesdaag se van Rotterdam, van 7 tot en met 12 januari in Ahoy. Het is een combinatie van topsport en entertainment met side-events op de eer ste ring van het Sportpaleis van Ahoy, muziek tussen de wedstrijden door en op vrijdag/zaterdag/zondag het nieuwe WielerPlaza - ruim 1.300 vierkante meter met wielren- en fietsgerelateerde Jazakar. De Hypotheker. (010)4731150 BARENORECHT heit» 3 www.nieuwestadsblad.nl PROFITEER VAN DE Jan van der Ploeg legde complete serie Schiedamse Makers vast MIX KLIK WIN ACTIE 3 Ga naar: www.nieu- westadsblad.nl Snel van 20 naar 200 palen in Schiedam g Elektrisch rijden neemt behoorlijk toe. Elke wagenfabrikant heeft er wel een in zijn collectie. Van exclusief als Tesla of Audi tot aan kleintjes als Smart. Ook de gemeente ondersteunt dit e-rijden met oplaadpalen aan de openbare weg. De 20 oplaadpalen die er nu zijn, moeten er over vier jaar zeker 200 zijn. in het centrum en weinig of niks in Kethel, Groenoord of Nieuwland. Haast is geboden wegens aflopende subsidie voor de plaatsing van palen en ook Schiedam wil gaan voor schonere lucht. Dus stelt B&W voor om snel acht pa len met subsidie te plaat sen. Voor 2016 blijft over de vraag of Schiedam die oplaadstations zelf moet gaan beheren en uitbreiden of dat aan de snelgroeiende privémarkt moet overlaten. Ook al omdat de subsidie regelingen hebben gewerkt en autorijdend Nederland langzamerhand overgaat op elektrisch vervoer. Ooit waren de beroemde 'koeienkoppen' beeldbepalers op de Koemarkt. Een geschenk van de bouwer van winkelcentrum Nieuwe Passage aan de stad. "Natuurlijk horen die op de Koemarkt", vindt Schiedammer Henk van der Velden, die ons attent maakte op de recente verhuizing van de beelden. "Nu staan ze compleet gedesoriënteerd ergens totaal in 'nomansland', in een maf weiland aan de Harreweg. Wat een afgang is dat zeg!" Wat is er in de tussentijd eigenlijk met het cadeautje producten, beursaanbiedin- gen en demonstraties. Win kaarten Surf nu snel naar: www. nieuwestadsblad.nl ën maak daar kans op gratis kaarten voor dit top-event. Onder het kopje 'Klik Win' is de volgende vraag te vinden: Met wie won Niki Terpstra vorig jaar de 33e Zesdaagse van Rotterdam? a) Theo Bos b) Iljo Keisse c) Yoeri Havik Klik op de site het goede antwoord aan. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten Jim Bakkum en Roos van Erkel spelen de hoofdrollen in het stuk. Foto: pr SCHIEDAM - De musical 'Het meisje met het rode haar' is zaterdag 9 januari te zien in het Theater aan de Schie. Dit is een nieuwe voorstel ling naar het waargebeurde verhaal over Nederlands be kendste verzetsheldin Han- nie Schaft. Als lezer van Het Nieuwe Stadsblad kun je met - 50 procent korting naar deze bijzondere voorstelling. Normale toegangsprijs: 34,00, actieprijs: 17,00. Maximaal 4 toegangskaar ten per persoon. Reserveren kan onder de code 'Stadsblad'. Niet geldig in combina tie met andere acties, niet geldig op reeds gekochte kaarten, geen restitutie mo gelijk. Het meisje met het rode haar is een nieuwe Nederlandse musical die dankzij de aan grijpende tekst en muziek onder de huid van de toe schouwer kruipt. Zo leverde het overtuigen de lied 'Ik zie jou' uit deze voorstelling Jim Bakkum al een bijzondere populariteit op. Onder andere Jim Bak kum en Roos van Erkel zijn in dit adembenemende ver haal te zien. gebeurd? Het schijnt dat ze jarenlang verloren bij Irado in de schuur stonden te verroesten en uiteindelijk maar door wethouder Houtkamp zijn weggegeven aan wijkvereniging Noord. Tot woede van Bewonersvereniging Centrum, naar het schijnt. Wij zijn benieuwd wat u daarvan vindt. Moeten we niet zeuren om zo'n verhuizing of is dit inderdaad een regelrechte afgang'? Foto: Inge Kerdel moest de brandweer een aantal brandende kerstbo men blussen, die tegen de gevel van een snackbar op de RJ. Troelstralaan waren geplaatst: Een verdeelkastje van Caiway op de hoek van de Beierlandsestraat/Groe- nelaan bleek totaal vernield, waardoor een aantal men sen tijdelijk zonder tv kwam te zitten. Bij een avondwin kel aan de Parkweg was een brandje, dat door de brandweer snel kon worden geblust. Bij de Schaperlaan ging een schommel in vlam men op. Hetzelfde gebeurde op het Vriendschapsplein met een glijbaan. Op de Hoofdstraat sneuvelde een bushokje. Aan het begin van de nacht ontstond brand in een schuur aan de Anthony Muijsstraat. Verspreid over de stad was er een aantal containerhranden. SCHIEDAM - De jaarwisse ling is in Schiedam voor het grootste deel feestelijk verlopen. Het kwam ner gens tot geweld of verstorin gen van de openbare orde. Wel waren er door de hele stad op veel plekken kleine brandjes. Ook werd opval lend veel zwaar vuurwerk afgestoken. Burgemeester Lamers be zocht op oudejaarsdag en tijdens de nieuwjaarsnacht verschillende plaatsen in de stad. Hij prijst de Schie dammers die eraan hebben meegewerkt dat 2016 goed kon beginnen: "Dankzij de inzet van een groot aantal mensen zijn we het nieuwe jaar feestelijk begonnen." Op oudejaarsdag was het tot de avond rustig. Wel werd in de loop van de middag al steeds meer vuurwerk afgestoken. Rond 20.00 uur www.thermenbarendmcht.nl gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 1