Wethouder trots op Schiedamse sporters Sporthelden maken indruk Tuid Holland Monsterzeges Dat was even slikken Vers kunstgras Indoorsoftbal Of";r° Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 januari 2016 10 Vier van de zes individueel genomineerden ontbraken bij de huldiging van de sporters van het jaar. De plicht riep. door Gerard S. Verver SCHIEDAM - Nouchka Fontijn bokste in Servie, Luke Ver burg was op het NK veldrij den in Hellendoorn, Süheyl Umar judode op een toer nooi in Eindhoven en Rens van Troost was met de A-ju- nioren van Excelsior'20 op trainingskamp. Zij hoorden dus via-via wie tot sportvrouw, sportploeg en sporttalent waren geko zen. De prijzen gingen naar de winnaar van Europees goud en OS-kandidaat Nou chka Fontijn, de verrassende promovendus KethelSpa- land en nieuweling Luke Verburg. "In deze stad be- De toppers van 2015 (vlnr): sportvrouw Nouchka Fontijn, sportploeg KethelSpaland/za en talent Luke Verburg. reiken de prestaties in bijna alle sportdisciplines een hoog niveau", formuleerde wethouder Nathalie Gou weleeuw trots. Met voor de winnaars en genomineerden het compliment dat ze "een rolmodel vormen voor al die andere Schiedamse spor ters". De aanmoedingsprijs ging naar het G-team van HBSS, dat kampioen werd en het bekertoernooi won. Namens de stichting De Betrokken Spartaan, in het leven geroepen door Sparta Rotterdam, kreeg de totaal verraste Jeffrey Pijnenburg te horen, dat zijn elftal voor een door Sparta-spelers te geven voetbalclinic naar het Kasteel mag. SCHIEDAM - De sportvrouw en het talent van het jaar ont braken zaterdag bij de hul diging. Nouchka Fontijn liet in het Servische Ruma op de 5.Nations Cup de vuisten spreken en haalde de finale na winst op de Aziatische kampioene Dariga Shaki- mova en de Servische Sanja Ostojic. Luke Verburg debu teerde op het NK veldrijden bij de nieuwelingen. In een veld van 72 deelnemers reed hij op bijna 50 seconden na winnaar Ryan Kamp naar de 7e plaats. De als talent genomineerde judoka Süheyl Uyar nam in Eindhoven deel aan de Matsura Dutch Open voor beloften, waar hij na twee overwinningen werd uitge schakeld. SCHIEDAM - Dankzij 10-18 winst op hekkensluiter Esdo heeft Nexus zich naast Dijk- vogels aan de kop van de 3e klas I genesteld. De Schie dammers gingen lang mee in het langzame tempo van de thuisclub en speelden één de mindere wedstrijden. De Utrechtse thuisploeg bakte er echter nog minder van. Handbal De dames van Ventura lie ten zich in de beginfase door WHC verrassen, kwa men met 5-8 achter, maar herstelden zich en legden de Haagse laagvlieger daarna over de knie. Via snel opge bouwde aanvallen werd het uiteindelijk 42-17. Ventura blijft lijstaanvoerder. SCHIEDAM - Tennistalent Je rome Biesheuvel mag van ITF (Internationale Ten nis Federatie) niet naar het eindtoernooi van de OLJATT Kids Cup in Frankrijk. De 8-jarige Schiedammer had, nadat hij in Amsterdam in het kwalificatietoernooi de eindstrijd had bereikt, bij wijze van spreken de koffers al gepakt. Tot 11 jaar Daags voor de finale kreeg hij echter te horen, dat de mondiale bond had bepaald, dat jongeren tot 11 jaar van af 1 januari 2016 geen inter nationale toernooien meer mogen spelen. Met als argument, dat dat in In Harga mogen dan twee kunstgrasvelden geruimd zijn, in Thurlede werden er twee gerenoveerd. Aan wethouder Gouweleeuw de eer om het gras in te wijden. Eerst deed ze dat met de pupillen van PPSC (foto), later was ze bij Excelsior'20 om daar de bal aan het rollen te brengen. het belang van de gezond heid van deze spelers is. Voor de jonge Biesheuvel, die vorig jaar wel mocht deelnemen aan het toernooi in het Franse La Baule, was het even slikken. Hoge ballen Vervolgens zette hij zijn zin nen op het winnen van de finale, waarin hij een tegen stander trof, die uitblonk in het zo hoog mogelijk terug spelen van de bal. Het zorgde voor lange rally's. Na 6-4 en 4-6 viel het muntje in de tiebreak verkeerd. Het leverde naast een beker een training op een playsight- baan op, waar de slagen worden geanalyseerd. SCHIEDAM - In de Margriet en Groenoordhal start vrij dag 15 januari om 19.00 uur de 16e editie van de Cup Ne therlands, een indoor soft- baltoernooi met teams uit Nederland, Amerika, Tsje chië, Engeland en Frank rijk. De Franse dames zijn titelverdediger. Uit Tsjechië komt Joudrs Praha, terwijl Engeland in Schiedam aan wezig is met een mixed team van senioren en U-19 speel sters. Nederland zet onder andere Talent Team Holland in. Uit de regio komen Euro Stars en Birds en uit de Sta tes zes High-School teams. Op zaterdag wordt gespeeld tussen 9.00 en 18.00 uur en zondag tussen 9.00 en 16.00 uur. TER INZAGE: ONTWERP-BESLUIT TOT WIJZIGING VAN DE WATERVERORDENING ZUID-HOLLAND Het ontwerp-besluit tot wijziging van de Waterverordening Zuid-Holland ligt van 18 januari 2016 tot en met 29 februari 2016 ter inzage. Bij de Waterverordening Zuid-Holland behoren kaarten met regionale waterkeringen. Hierop worden vier droge dijken met een compartimenterende functie (compartimenterende waterkeringen) als regionale kering opgenomen. Op de kaart met regionale waterkeringen voor het Hoogheemraadschap van Delfland worden toegevoegd: de compartimenterende waterkering in Schiedam-Centrum de compartimenterende waterkering in Rotterdam-Delfshaven Op de kaart met regionale keringen voor het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard worden toegevoegd: de compartimenterende waterkering in Rotterdam centrum en Kralingen de compartimenterende waterkering in Capelle West en 's-Gravenland Waarom worden deze waterkeringen opgenomen op de kaarten bij de Waterverordening Zuid-Holland? De provincie Zuid-Holland heeft laten onderzoeken wat de impact is van de droge dijken met een compartimenterende functie bij een doorbraak van de primaire kering. Uit dit onderzoek blijkt dat de aanwezigheid van de vier waterkeringen leidt tot minder slachtoffers, getroffenen en economische schade. Handhaving van deze waterkeringen is noodzakelijk en daarom worden deze waterkeringen opgenomen op de kaart bij de Waterverordening Zuid-Holland. Waar en wanneer kunt u de ontwerpbesluiten inzien? Van 18 januari 2016 tot en met 29 februari 2016 liggen de ontwerpbesluiten, met de daarbij behorende toelichting, tijdens kantooruren ter inzage op het kantoor van: de provincie Zuid-Holland, Zuid-Hollandplein 1, Den Haag, (het loket); het hoogheemraadschap van Delfland (Brassersplein 2, Delft); het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard (Maasboulevard 123, Rotterdam). U kunt de ontwerpbesluiten ook downloaden via de website van de provincie Zuid-Holland (www.zuidholland.nl/terinzage). Hoe dient u een zienswijze in? Gedurende de inzagetermijn kunt u uw zienswijze op het ontwerp-besluit schriftelijk of mondeling indienen. Schriftelijk: U kunt uw reactie onder vermelding van zienswijze reglement/ verordening Rijnland sturen naar onderstaand adres: Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, Directie Leefomgeving en Bestuur Afdeling Water en Groen, mw L. de Vrueh, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag e-mailadres lj.de.vrueh@pzh.nl Mondeling: Voor het mondeling inbrengen van een zienswijze kunt u een afspraak maken met mw. L. de Vrueh, tel: 070 - 441 6591 of 06 - 5544 9056. Hoe verloopt de besluitvorming? ledereen die een zienswijze heeft ingediend ontvangt de Nota van Beantwoording met alle zienswijzen, voorzien van een reactie. De zienswijzen kunnen leiden tot aanpassing van het ontwerp besluit. Provinciale Staten van Zuid-Holland stellen uiteindelijk de wijziging van de Waterverordening Zuid-Holland vast. Mëer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij mw L. de Vrueh van de provincie Zuid-Holland en de website van de provincie Zuid-Holland.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 10