mei CORRECT Koeien terug naar Koemarkt Hommage aan David Bowie in Schiedam van 22-24 januari 03 SPORTPRliZEN VAN SCHIEDAM Stoer TW Steel Coronel Dakar horloge! Oproep aan Bowie liefhebbers Annuïteiten? GL wil eigen klimaattop Zetje nieuws op de site! Stadsblad Woensdag 13 januari 2016 3 www.nieuwestadsblad.nl PROFITEER VAN DE BIG BUSINESS IN SPAANSE POLDER Chinese gigant in electrisch vervoer kiest voor hoofdkantoor in Schiedam Schiedamse sportvrouw, -ploeg en -talent weer geko zen. Weinig verrassingen. »10 KLIK WIN ACTIE M wiik&WinJElte^ ffi :-W-_ /Hjjfr .Mr, 3 Ga naar de sité van uw lokale krant Negatieve reacties op verhuizing naar Kethel Veel Schiedammers zijn het met Henk van der Velden eens dat de koeienkoppen die momenteel in de Kethelse 'wei' staan terug moeten naar de Koemarkt. Zij reageerden massaal op ons Facebookbericht waarin de verhuizing van het kunstwerk naar Noord centraal stond. 'Belachelijk' en 'afblijven' waren veelgehoorde kreten naar aanleiding van dat be richt. Aanleiding was de foto die Van der Velden de redactie stuurde over de verhuizing van het kunst werk. Jaren geleden moest dat plaatsmaken op de Koe markt toen het pleintje op nieuw werd ingericht. De koeienkoppen waren een cadeau van de bouwer van winkelcentrum Nieuwe Passage aan de stad. Toen de Koemarkt opnieuw werd ingericht moesten de koeienkoppen plaatsma ken en werden ze (tijdelijk) opgeslagen bij ONS. Omdat ze hier maar stonden te ver- SCHIEDAM - Theater aan de Schie en het Wennekerpand roepen alle Bowie-liefheb- bers en -verzamelaars op om bij te dragen aan een mooi eerbetoon aan deze kunstenaar. Bent u in het bezit van bijvoorbeeld een platenverzameling, foto's of beelden en wilt u dat delen met anderen, meldt u zich dan aan bij Theater aan de Schie via (010) 246 25 55 of via publiciteit@theateraan- deschie.nl. stoffen schonk wethouder Houtkamp (die zelf in Noord woont) ze aan wijkvereni- ging Noord en kwamen ze op het Kethelse gras terecht. Een heel toepasselijke plek, zou je denken. Niet iedereen is overigens negatief. Zo reageert An- nemieke Visser (uit Noord): "Bij het lezen van de reac tie van dhr. Van der Velden moest ik denken aan mijn kinderen toen zij nog in de kleuterleeftijd waren. Een stuk speelgoed kon uren lang ergens liggen zonder dat beiden er naar om keken. Op het moment dat toch één het pakte begon de ander er ook om te zeuren." Op basisschool De Klinker werd afgelopen vrijdag de huwelijksvoltrekking van twee leerkrachten, juffrouw Wendy van der Bijl en meester Erwin van Deventer, nog een keer dunnetjes over gedaan. Beiden zijn namelijk getrouwd in de kerstvakantie. De twee leerkrachten en de leerlingen en hun groepen 8 dachten vrijdag aanvankelijk dat er een ontruimingsoefening plaatsvond op school, dus was hun verbazing groot toen ze eenmaal op het plein alle andere leerkrachten en leerlingen van de school zagen staan om hen luidkeels toe te zingen. Na die muzikale ontvangst werden beide leerkrachten opnieuw in de echt verbonden. Op De Klinker houden ze wel van verrassingen blijkbaar, want een maand eerder werd directeur Hans Loendersloot nog bij de neus genomen toen hij met een limousine thuis werd opgehaald om het 25-jarig jubileum van de school te vieren terwijl hij dacht in een Sinterklaascomplot te zitten. Foto: Rob Komminga Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 473«50 www.hypotheker.nl SCHIEDAM - Naar aanleiding van het overlijden van het Britse popicoon David Bo wie, zondag 10 januari, or ganiseert Theater aan de Schie in samenwerking met Wenneker Cinema, een Da vid Bowie fan weekend. Van vrijdag 22 tot en met zondag 24 januari staan Theater aan de Schie en Wenneker Cine ma in het teken van muziek, film en theater, ter nage dachtenis aan David Bowie. Het werk dat de Britse pop icoon achterlaat heeft voor velen een kleine of grotere betekenis. Daarom organi seert Theater aan de Schie, in samenwerking met Wen neker Cinema, voor alle fans van de persoon David Bowie en zijn gehele oeuvre, een weekend om van gedachten te wisselen en van zijn werk te genieten. Van 22 tot en met 24 januari staan Theater aan de Schie en Wenneker Cinema in het teken van muziek, film en theater. Bovendien krij gen Bowie-liefhebbers, in een sfeervolle ambiance, de kans om hun eigen verzame ling of liefde voor Bowie te tonen. SCHIEDAM - Na de positieve .afloop van de klimaattop in Parijs is de urgentie helder: ook in Schiedam moeten we aan de slag om de opwar ming van de aarde binnen de perken te houden. Dat vindt GroenLinks Schiedam. De partij zal zondag 17 januari, tijdens de nieuwjaarsrecep tie in Lucas Drinkwinkel, alle partijen oproepen om samen met burgers, bedrij ven, deskundigen en orga nisaties werk te maken van hernieuwbare energie en klimaatneutrale woningen. "Het duurzaamheidspro- Sven Ratzke speelt de voorstelling Starman, daarnaast is er veel muziek en beeldmateriaal. Kom ook! Foto-.pr Theater Vrijdag 22 januari om 20.15 uur neemt de theatrale alles- kunner Sven Ratzke, samen met zijn driekoppige band (waaronder de in Schiedam woonachtige bassist Flo- rian Friedrich), het publiek mee op reis langs de high lights van Bowies leven in de jaren '70. De voorstelling Starman van Sven Ratzke is vrijdag 22 januari om 20.15 uur te zien in Theater aan de Schie. Toegang: 22,00. Film Zaterdag 23 en zondagmid dag 24 januari is het publiek welkom in het Wenneker pand. Wenneker Cinema draait een aantal films en/ of documentaires ter nage dachtenis aan Bowie. Het programma wordt nader bekend gemaakt via www. wennekercinema.nl. Muziek Dit weekend is het publiek ook welkom om te genieten van Bowies muziek. Een programma volgt via www. theateraandeschie.nl. SCHIEDAM - Op onze website www.nieuwestadsblad.nl kun je eenvoudig en snel ook je eigen nieuws plaatsen. gramma van de gemeente is nog niet concreet genoeg en toont weinig daadkracht. GroenLinks Schiedam trapt graag het jaar af met frisse ambitie en een nieuwe start. Daarom zal Krispijn Beek, voorzitter van Groen Links Schiedam, tijdens de nieuwjaarsreceptie oproe pen tot de organisatie van een Schiedamse klimaattop in 2016. Tijdens deze top kan met alle betrokkenen gezamenlijk een concreet aantal speerpunten vast worden gesteld", zo stelt de partij. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 1