Nu in de winkel! The Lobster in Wenneker Cinema Kenau Gedichtendag in de bibliotheek Lezing over kunst in de bibliotheek >3 Activiteiten voor de agenda ACTIVITEITEN jenau tkomt je halen! J^enau komt je halenl WEEKKRANT.NL/HH O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 januari 2016 21 SCHIEDAM - Kunstdocent Ju les van der Vuurst de Vries van het Stedelijk Museum Schiedam geeft donderdag 21 januari een lezing waar in hij vertelt of een idee ook kunst is. Inloop met koffie en thee start om 19.30 uur. De lezing begint om 20.00 uur. Wilt u het verschil weten tussen Conceptual Art, Per formance, Body Art en Land Art? Kom dan naar deze lezing met aantrekkelijke voorbeelden van kunste naars uit deze verschillende stromingen uit binnen- en buitenland. Kunst is niet langer een schilderij op lin nen. Het idee, of het concept, is belangrijker dan de esthe tische of materiaal-techni sche afwegingen Deze lezing is onderdeel van de reeks 'Nederlandse Kunst na 1945' die iedere derde donderdag van de maand wordt georganiseerd door de Bibliotheek Schiedam in samenwerking met het Ste delijk Museum Schiedam. Kaarten kosten vijf euro en zijn verkrijgbaar in de Bi bliotheek in de Korenbeurs en bij het museum. Op de avond zelf is er ook verkoop van toegangskaartjes. Aanmelden kan via 714 6330 of per mail: program mer ing@debibliot heek- schiedam.nl SCHIEDAM - In Wenneker Ci nema is 14,15 en 16 januari de film The Lobster te zien. Hier is het niet toegestaan om alleenstaand door het le ven te gaan. Singles worden opgepakt en vervoerd naar een hotel, waar ze 45 dagen krijgen om een partner te vinden. Single David heeft moeite om als nieuwko mer binnen de termijn een partner te vinden die door het management is goedge keurd. Als hij faalt, wordt hij veranderd in een dier naar keuze en losgelaten in het bos. Daar verschuilen zich ook de Loners. Als Da vid dreigt te falen, sluit hij zich bij hen aan. Dit zwart- komisch. liefdesverhaal is een bijzondere absurdisti sche film van de maker van Dogtooth. The Lobster is te zien op donderdag 14, vrijdag 15 en zaterdag 16 januari om 20.30 in de k SCHIEDAM - De Poëzieweek wordt zaterdag 30 janu ari van 13.45 tot 16.00 uur gevierd in de Bibliotheek Schiedam in de Koren beurs. Vluchtelingenwerk Maas delta (Schiedam), stichting Zona Franca en de Biblio theek Schiedam hebben hun krachten gebundeld in het programma "Ode aan een mooie herinnering". Een kleurrijke poëziemid- dag waarin Schiedammers met verschillende culturele achtergronden, hun dier bare herinneringen aan hun moederland presenteren, zowel in eigen taal als in het Nederlands. Het programma bestaat uit voordrachten van gedich ten van vluchtelingen en migranten uit Schiedam en omgeving en de spranke lende Flamenco muziek van Primos del Norte. Met hun explosieve ritmische ex pressiviteit en het prachtige ontroerende stemgeluid van Erminia Fernandez Córdoba vullen zij het programma op sfeervolle wijze aan. De toegang is gratis. Aan melden via info@zonafran- ca.nl is wenselijk, gezien het beperkte aantal plaatsen. Aanvang programma om 13.45 uur. Meer informatie: www.debibliotheekschie- dam.nl. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.nl. Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te nemen in de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. Literair en muzikaal vuurwerk SCHIEDAM - "Van Mizees zinnen mag je gewoon genieten" was de kop in De Volkskrant boven de recensie van De Half broer, de laatste roman van Nicolien Mizee. Dezelfde krant beloonde de recente cd van ac- cordeoniste Marieke Grotenhuis met vier sterren. De ontmoeting tussen deze twee vrou wen luidt het nieuwe jaar in met literair én muzi kaal vuurwerk op vrijdag 15 januari in 't Huis te Poort op de Dam. Mizee en Grotenhuis verzorgen voor het eerst samen een optreden. Kaarten kosten 12,50 in de voorverkoop, 15,00 in de zaal (CJP 2,50 kor ting), aanvang is 20.15 uur. Reserveren via advanderkouwe@gmail. com of 06-511 721 00. Reünie VA/IG SCHIEDAM - Dit jaar bestaat het Vlaardings Musical Gezelschap precies 25 jaar. Ze zijn op zoek naar alle oud-leden die korte of langere tijd lid zijn ge weest in verband met een reünie. Graag melden via www.vmg.nl/reünie. HOLLANDSE I5 E HHLDcjfjj Verzamel ze allemaal bij o.a.: bruna B2333 'Ga het varken voeren, Joris,' zegt papa. 'Maar er is niets meer te eten,' zegt Joris. Niet voor varkens en niet f voor mensen. Want het is oorlog. Joris durft niet te zeggen dat hij niet durft. 'Ik wil niet,' zegt hij. 'Pas jij maar op!' zegt papa. 'Anders komt Kenau je halen!' Maar wie is Kenau? De verhalen die van mond tot mond gaan, geven een steeds duidelijker beeld, of toch niet? KIJK OOK OP AFHAALBON Kenau Kenau Knip deze bon uit en lever hem in bij Bruna, Plus of Primera. Geldig t/hr p januari 20ns. 4

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 21