troostautos.nl Bob van Vliets boek vol opvallende verhalen Helpt de ontlasting zachter te maken Jazeker 500 AUTO'S LEASE V.A 99,- 5 VESTIGINGEN HELLEVOETSLUIS-SPIJKENISSE-SCHIEDAM Inruil alles mogelijk, a.s. zondag geopend jV. 3ror hn.nr,i rr gebznanyv bsld'bM? 9WU«»fl* ♦«»H w www.meuwestadsblad.nl IfLbBldabgfe^wudin.tivww C Het Nieuwe Stadsblad woensdag 13 januari 2016 7 Schiedammer Bob van Vliet, bekend als 'Bob Mustang', heeft een boek geschreven: 'Avonturen van een mazzelpik'. Hierin geeft hij op zijn geheel eigen manier uitleg over de dingen die hij als artiest en als mens zoal meemaakte. Frans Assenberg SCHIEDAM - Het boek dat Bob van Vliet schreef staat bol van de prachtige anekdotes. Hij zegt erover: "Ik liep er al heel lang mee rond mijn be levenissen op papier te zet ten. Het kwam er maar niet van. Ik schreef al wel eerder gedichten. Die gelegenheid deed zich voor en met pen en papier heb ik het alle maal opgeschreven. Ja, ik vind dat het goed gelukt is." Huwelijk Het is inderdaad een grappig en beeldend boek geworden, waarbij gesproken taal een huwelijk is aangegaan met het geschreven woord en dat levert uniek proza op. Van Vliet is een Schiedamse held. Van jongs af aan was hij met de muziek vertrouwd en had ooit een nummer-l-hit met het lied 'Naar de cara van'. Bovendien was hij een veelgevraagd tekstschrijver, componist en presentator. De boektitel 'Avonturen van een mazzelpik' gaat terug naar zijn diensttijd in 1961 toen hij tot zijn geluk (in diensttijd) gevraagd werd een bandje op te richten. Hij kon daardoor genieten van privileges die zijn verplich te militaire periode veraan- BOB HAD OOIT EEN NUMMER-EEN HIT MET HET LIED 'NAAR DE CARAVAN' Sam the Sham Een sappig voorbeeld van zijn ervaringen als lid van een band ervoer hij later tij dens een optreden in Rozen burg op een zaterdagavond. Het was de tijd van de hit 'Wooly Bully' van Sam the Sham and the Pharaohs. Een plaatselijke boer, hij had een halve fles jenever in zijn hand, gaf om de 20 minuten luidkeels te kennen dat hij dat nummer wilde horen en betaalde met een biljet van 25 gulden. Het plaatsje Rozenburg was toen nogal christelijk en klokslag 12 uur moest het dan ook stil zijn. Om 3 minuten voor 12 diende de boer weer het verzoeknum mer in, maar om precies 12 uur trok de zaaleigenaar de stekker eruit, bang voor re presailles. Hoge poten Bob: "Toen kwam de boer Frontier Productions frontier@mail.be Bob van Vliet beschrijft in zijn nieuwste boek op geheel eigen wijze de dingen die hij als artiest en mens meemaakte: Avonturen van een mazzelpik'. Foto-.pr op hoge poten vertellen dat hij 12,50 terug wilde heb ben omdat we het nummer, zoals hij zei, half gespeeld hadden. Toch mooi 150 gul dentjes extra verdiend die avond." Duo Mustang Naast solo-optredens en als 'Duo Mustang', samen met Fred Snel, is Bob van Vliet onder andere ook voorzitter van 'Frontier and Friends' een vereniging van vrijwil ligers die zich inzet om aan komend talent optimaal te begeleiden. Hiermee maken ze shows en video-opnames waarmee het talent vervol gens weer de boer mee op kan. 'Frontier and Friends' Met één lid van Trio Mustang had men nogal wat pro blemen. Hij, Ed Raket, de casanova van Schiedam, ging wel eens met andermans vrouw aan de haal. Bob: "Toen we weer eens tijdens een kermistoer op straat stonden omdat hij er vandoor was met de vrouw van een zaalei genaar, was de maat vol. Doodleuk kwam hij veertien dagen later boven water met de vraag: 'Waar spelen we vanavond?" Voor een regelmatige stoel gang is het van belang om de darmen in beweging te houden. Te weinig groente en fruit op het menu, periodes van stress of een gebrek aan beweging kan allemaal zo zijn uitwerking hebben op de werking van onze darmen en onze ontlasting. Uit onderzoek blijkt dat 46% van de Nederlandse vrouwen ondersteuning voor de spijsver tering zou kunnen gebruiken. A.Vogel Linoforce is een zuiver natuurlijk middel dat de natuur lijke stoelgang bevordert* en de ontlasting zachter helpt te maken*. Een regelmatige stoelgang De inname van voldoende voe dingsvezels, samen met genoeg vocht, is uiterst belangrijk voor een regelmatige stoelgang. Met name de vezels uit groente en fruit zijn essentieel voor het goed functioneren van de darmen. Toch redt slechts een kwart van alle Nederlanders het om dagelijks 200 gram groente en 2 stuks fruit te nuttigen. Daar naast beweegt ruim 30% van de mensen te weinig en hebben 7 op de 10 vrouwen regelmatig gevoelens van stress. Ook een reis naar het buitenland - waar de voedingsgewoonten vaak an ders zijn - is soms van invloed op de werking van onze darmen. Dan kan onze stoelgang wel wat ondersteuning gebruiken. 'Bevordert een natuurlijke stoelgang' Natuurlijke ondersteuning Linoforce van A.Vogel is een zuiver natuurlijk middel met Lijnzaad en Sennablad. Het bevorderd de natuurlijke stoel gang* en het ondersteunt een goede darmpassage en helpt zo de ontlasting zachter te maken*. Verkrij gbaarheid A.Vogel Linoforce is ver krijgbaar bij drogist, gezond heidswinkel en apotheek in een verpakking van 200 gram voor een adviesprijs van €8,49. Mn regelmatige sloelg®>9 de Column van Margriet Bol Heeft u vragen over uw spijs vertering of gezondheid? Bel de A.Vogel gezondheidslijn 0900-2464646 of kijk op avogel.nl. Op basis van Sennablad Schiedam (010) 473 11 50 www. hypotheken ril KEURMERK Nou, we zijn het nieuwe jaar goed begonnen, dat is wel duidelijk. Een nieuw jaar met nieuwe kansen. Maar wat lees je vervolgens? Onrust en rellen in Keulen. Chaos in Noord Nederland door ijzel. Regen tijdens de trainingskam pen van veel voetballers in zuid Spanje en Portugal. Het valt allemaal niet mee. Gelukkig ziet het ernaar uit dat we op onze salarisstrook een hoger net to inkomen zien. Dat is wel leuk natuurlijk. Nu maar hopen dat het geen si gaar uit eigen doos is en dat we straks geconfronteerd worden met stijgende gemeentelijke heffingen of andere hoger geworden kosten. Ook een opval lend bericht; we zien in Nederland door de keurmerkbomen het keurmerkbos niet meer. Voor ons geen nieuws natuurlijk maar blijkbaar heeft "de markt" er toch behoorlijk moeite mee. Anders gezegd, we worden voortdurend be duveld. Toen tientallen jaren geleden het 1e "keurmerk" werd afgegeven NWH, "goedgekeurd door de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen werd hier nog wel waarde en geloof aan gehecht. Toen wij in de financiële dienstverlening het Keurmerk invoerden gaf dat ook een kwaliteitsnorm aan met strenge eisen. Maar sinds de voedingsbranche er tientallen heeft inge voerd ebt het vertrouwen weg. Het voelt als de slager die zijn eigen vlees keurt, of, om het met een bekende TV-commercial te zeggen: "wij van WC- eend adviseren WC-eend!De laatste jaren blijkt uit onderzoek dat veel con sumenten bereid zijn om meer te betalen als de kwaliteit beter, of een product duurzaam is. Sinds die tijd regent het keurmerken. Biologisch, biodynamisch, puur en eerlijk, milieubewust, groene stroom, geen plofkip, vrije uitloopei eren, het kan allemaal niet op. Het ene product is nog beter en duurzamer dan het andere. En uiteraard leven alle dieren die het product leveren, of zelf zijn, als God in Frankrijk. Jajanou, mooi niet dus! Neemt u van ons aan, verreweg de meeste van al deze producten zijn net zo min biologisch of duur zaam als de betrouwbaarheid van de FIFA. De overheid zou er goed aan doen om veel strakkere richtlijnen in te voeren waaraan een keurmerk moet vol doen. Het moet duidelijk onderscheidend zijn in kwaliteit en/of herkomst. Op deze manier doorgaan heeft geen zin, het is niets meer waard. De financiële dienstverlening heeft de afgelopen jaren een behoorlijke metamorfose onder gaan en heeft zichzelf vernieuwd. Kwaliteit was hierbij de richtlijn en het kaf heeft zich van het koren gescheiden. Nu de voedingsmiddelenbranche nog! Mail uw reactie naar: margriet.bol@hypotheker.nl w

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7