Joost Hoppstein maakt... sporters weer fit REfTOIElÜEI O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 januari 2016 18 Jazeker. De Hypotheker. We vergelijken alle banken en vinden voor jou de beste deal. Schiedam, Broersvest 64 (010) 4731150 Al 21 jaar maakt sportfysiotherapeut Joost Hoppstein (49) sporters weer fit en Schiedammers weer beter. Zijn droom was profvoetballer, maar hij belandde 'aan de andere kant van de bal'. Zijn doel is nu om mensen weer fit te krijgen én te houden zodat ze weer alles uit hun sport en het leven kunnen halen. Door Janet van Huisstede SCHIEDAM - In Fysiotherapie- praktijk De Nieuwe Dam in Schiewaegh aan de Nieuwe Damlaan ondersteunt Joost veertig uur per week jong en oud met fysieke problemen. Als sportfysiotherapeut be geleidt hij bij Fit4Free en Basic-fit sporters met een oefenschema op maat. Bij de voetbalverenigingen Excelsior'20, Hermes DVS en Hockeyclub HC Spirit verzorgt Joost veldrevali- datie: een belangrijke over gang tussen blessure en het hervatten van de sportacti viteiten. Extreme sporten "Het is een tendens om ex treme sporten te doen", stelt Joost bezorgd. "Maar daar door krijg je ook andersoor tige blessures. Zo komen ze bij mij terecht. En mensen worden steeds ongedul diger. Ze verwachten van zichzelf dat ze na jarenlang 'bankzitten' en twee maan den wat hardlopen een complete marathon kunnen lopen. Dat kan niet! Je moet langzaam en verantwoord opbouwen." HET MOTTO VAN JOOST: 'BEWEEG... EN JE VOELT JE BETER' Meer bewegen Terugkijkend op twee de cennia sportbegeleiding valt het Joost op dat kinderen steeds minder fit zijn. "Ja, dat is zorgelijk! Je ziet het ook aan de testen bij schoolkinderen. De kinde ren die vijftien jaar geleden als slechtsten presteerden, zouden nu tot de besten be horen. We moeten echt van jongst af aan meer gaan be wegen!" 'Exercise is medicine' Elke dag probeert Joost zijn cliënten enthousiast te krij gen om meer te gaan bewe gen: "Dat kan al door in je pauze te gaan wandelen, te fietsen naar je werk of weer eens een keer te gaan zwem men. Ook zijn er bij veel sportverenigingen moge lijkheden om een keer gratis mee te doen om te kijken of die sport iets voor je is. Exer cise is medicine. Beweeg en je voelt je beter." Trailrunnen Joost is zelf een fervent spor ter. Via zijn opleidingen tot looptrainer en hockeytrai- ner ontwikkelde hij een voorliefde voor survivalruns en trailrunnen. "Komende zomer ga ik de Eiger trail lo- pen.van 51 km door de Zwit serse bergen. Ook bij survi valruns wordt het optimale van al je spieren verlangd. Ik verwacht dat trailrunnen heel populair gaat worden in Nederland: superzwaar rennen door de duinen en het zand. Ook dat vergt een grondige voorbereiding! Dus begin gewoon met een rondje Beatrixpark." SCHIEDAMMERS MAKEN Het stadsthema in 2016 is 'Schiedammers Maken'. En ze maken veel! Van bijzondere schroeven voor de wereldwijde mari tieme industrie, tot prachtige kunst die internationaal wordt gewaardeerd. Jan van der Ploeg maakte van deze Schiedamse Makets een prachtige serie foto's die u dit jaar op tal van plek ken in Schiedam zult terugvinden. Joost Hoppstein geeft een instructie veldrevalidatie bij Excelsior20 zodat sporters na een blessure weer verantwoord volop aan het spel kunnen deelnemen. Foto: Jan van der Ploeg

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 16