Opvang in oude mavo CORRECT WINTER OPRUIMING ViA Schiedam-Oost wordt een groene tuinstad Hommage aan David Bowie PROFITEER VAN DE STEDELIJK NAAR NK-DEBATTEREN 07 Blackstar, het laatste album van David Bowie SCHIEDAMS GLORIE 03 David Bowie popquiz Einde Rentevaste Periode? Schiedam Broersvest 64 (010) 4731150 't Sterretje in andere handen Zet je nieuws op onze site KLIK WIN ACTIE Stadsblad Woensdag 20 januari 2016 O www.nieuwestadsblad.nl Leerlingen Stedelijk Gymna sium Schiedam meten hun krachten in het debat KlIk&Win A k De voormalige Willem Alexandermavo in Nieuwland wordt in het voorjaar geschikt gemaakt voor de opvang van vijftig vluchtelingen met een verblijfsvergunning. De omwonenden zijn vorige week op de hoogte gesteld door middel van een brief. Vrijdag waren er informatiebijeenkomsten. SCHIEDAM - Niet iedereen stellen en alleenstaanden, was even enthousiast over "Deze vergunninghouders de opvang van de vijftig sta- zijn mensen die Schiedam tushouders, die in Schiedam toch al zou opvangen; ze ko onmiddellijk aan een goede men nu eerder, in een sobe- integratie kunnen gaan wer- re huisvesting. Zo ontstaat ken. Vooral bewoners van er ruimte in de bestaande het nieuwbouwproject Over AZC's in andere gemeenten het Water, dat grenst aan de voor vluchtelingen zonder opvang, lieten weten 'zich status en kan er een eind bekocht te voelen' en vrezen komen aan het telkens ver voor waardedaling van hun plaatsen van mensen." splinternieuwe woning. Tijdens het onderzoek in We hebben er even op moeten wachten, maar het lijkt nu Schiedam voldoet met de Schiedam zijn niet alleen toch echt winter te worden. De een vindt het leuker dan de opvang van de vluchtelingen raadsleden bijgepraat en ander, maarfeit is wel dat juist dit weertype de prachtigste aan een door het Rijk gesteld geconsulteerd. Ook maat- foto's oplevert. Zoals bijvoorbeeld dit plaatje van Paul quotum om 91 vluchtelingen schappelijke organisaties en Meuldijk, genomen op maandagmorgen aan de Harreweg. op te vangen in het eerste de bewonersverenigingen "Ook al is het winterweer nog maar kort aanwezig, voor half jaar van 2016. Burge- zijn gevraagd mee te denken de vogels zijn het toch vaak barre tijden. De sloten vriezen meester Lamers benadrukt over de opvang van vluchte- dicht waardoor reigers, ooievaars en ijsvogels geen vis meer dat het gaat om gezinnen, lingen. kunnen vangen. Gelukkig vinden ze dan vaak wel op andere plekken nog voedsel, zoals hier op de hoek van de Woudweg en de Harreweg in Schiedam", schrijft hij. De komende week blijft het winters, al wordt het in het weekend een stuk zachter. Het is meest droog en het vriest op de meeste plaatsen licht. Er is grote kans op mist. Zondag en begin volgende week wordt het nog zachter met maxima rond g graden. Heb je ook een mooie foto? Mail hem naar: redactie.ns@persgroep.nl Foto: Paul Meuldijk Vijftig vluchtelingen, negatieve reacties Schiedamse kunstenaar Diet Wiegman viert jubileum in Boijmans van Beuningen 3 Ga naar de site van uw lokale krant SCHIEDAM - Zondag 24 ja nuari om 13.00 uur kan ie dereen deelnemen aan de David Bowie popquiz onder leiding van Richard Veld hoven, beter bekend als The Man in Black. De quiz start om 13.00 uur in het Wen- nekerpand. "In 30 vragen doorlopen wij met u het per soonlijke en muzikale leven van David Bowie. Er wor den fragmenten, filmpjes, foto's en vragen getoond, de antwoorden zijn multiple choice." De winnaar gaat naar huis met een prijs. www. hypotheker. ril Jazeker. De Hypotheker. Door Frank Willemse SCHIEDAM - Schiedam-Oost dreigt het afvoerputje van de regio te worden. In de leefbarometer Nederlandse wijken eindigde de Weten- schapsbuurt als slecht ste buurt van Nederland. Hoog tijd voor Schiedam en .Woonplus om de wijk drastisch aan te pakken met sloop en nieuwbouw. Van versteende buurt naar groene oase. Er moet snel einde komen aan de verloedering van de wetenschapsbuurt in Schiedam-Oost. Daarom wil de gemeente samen met Woonplus de klei ne wijk opknappen met nieuwbouw van 148 een gezinswoningen. Daar naast worden portiekflats rond de Horvathweg en Lorentzlaan gerenoveerd. Buurt 15 wordt door bouw bedrijf Era Contour omge toverd tot een tuinstad met in plaats van steen, overbe- woning en auto's plek voor groene nieuwbouw met een voortuin en singels en parkjes in de buurt. Van de in totaal 550 woningen gaan er 293 gesloopt wor den. Hier keren er dus 148 voor terug. De helft van de nieuwbouw wordt koop van rond de twee ton, de andere helft sociale huur vanaf 700,-per maand. Het upgraden kost zowel Woonplus als Schiedam flink wat geld: beide zo'n 5 miljoen euro. "Maar erna", zo verwacht wethouder Van Steenderen (SP), "Zal de groene wijk veiligheid uitstralen." De wethouder Bouwen Wonen woont overigens zelf ook in Schie dam-Oost. Winst is er ook omdat er op deze manier minder instroom van Rot terdammers en uitkerings trekkers verwacht wordt, mensen met weinig geld die op zoek zijn naar goed kope huur bij de buurman. De sloop en nieuwbouw gaat, in fases, zo'n zes jaar duren. Inmiddels zijn de eerste bewoners al uitver- huisd, zodat dit voorjaar de sloop van een groot aantal huizen start. De eerste op levering zal in 2017 plaats vinden. Veel mensen heb ben aangegeven in de buurt te willen blijven wonen. SCHIEDAM - Naar aanleiding van het overlijden van het Britse popicoon David Bo wie organiseert Theater aan de Schie, in samenwerking met onder andere Wenne- ker Cinema en Stadsomroep Schiedam, een hommage aan David Bowie. Liefheb bers van Bowie kunnen van 22 tot en met 24 januari genieten van onder andere films, theater, een talkshow, exposities, muziek en de live onthulling van de nooit eerder vertoonde concert foto, gemaakt door Govert de Roos. Bijna alle activi- SCHIEDAM - Na bemiddeling van Klaassen Horecamake- laardij hebben Cocky en Pe ter Heeren hun proeflokaal 't Sterrötje verkocht. De nieu we eigenaar is de Dennen- borgh Group uit Bilthoven. Deze beleggingsmaatschap pij is overal in Nederland op zoek naar 'pareltjes' en het pand op de hoek van de Buitenhavenweg en de Rot- terdamsedijk is zo'n parel tje, aldus Bastiaan Nieme- ijer, vastgoedmanager van de Dennenborgh Group. Lees verder op pagina 25 teiten zijn gratis. Het totale programma is te vinden op www.theateraandeschie.nl. Theater aan de Schie, 2"2 ja nuari Om 18.45 uur start in Thea ter aan de Schie een lezing door Ellen van der Vecht, voorafgegaan door een live onthulling door popfoto graaf Govert de Roos van de nog nooit eerder vertoonde concertfoto. Deze is na deze wereldprimeur het gehele weekend te zien in het Wen- nekerpand. Om 20.15 uur begint in Theater aan de Schie de voorstelling Star- SCHIEDAM - Weet je dat je zelf heel eenvoudig nieuws kunt plaatsen op onze website: www.nieuwestadsblad.nl man van Sven Ratzke. Wennekerpand, 23 en 24 ja nuari Het Wennekerpand is 23 en 24 januari geopend vanaf 11.00 uur voor het publiek waar bezoekers verhalen en ervaringen met elkaar kunnen delen. Wenneker Cinema draait op 23 januari om 11.30 uur de film The man who fell to earth en om 15.30 uur de documentaire David Bowie is. Zondag 24 januari is om 11.30 uur La byrinth zien en om 15.30 uur de concertregistratie A Reality Tour. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 1