WORD NU LID! Surf snel naar Kameraadjes.nl 'Een platform waar jongeren zich kunnen uiten' Bridgeclub 'de Werf viert eerste lustrum Jubilarissen bij Harpe Davids Nieuwe reeks Stolpersteine eyenocr» van Aap, Koe avonturen en zeira O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 januari 2016 22 SCHIEDAM - Tijdens het druk bezochte nieuwjaarsconcert van de muziekvereniging Harpe Davids op 16 janu ari in de Dorpskerk werden vier leden gehuldigd voor hun jarenlange trouwe in zet: tenorsaxofonist Leo van Leeuwen vanwege zijn 12,5- jarig lidmaatschap, fluitiste Sylvia Groeneweg en alt saxofoniste Anja Labots- Loendersloot vanwege hun 25-jarig lidmaatschap en trompettist André Leer voor zijn 40-jarig lidmaatschap. Voor hen maar ook voor alle andere leden een mooi be gin van 2016; het jaar dat de vereniging ook het 95-jarig bestaan zal vieren. Belangstellende muzikan ten die dit bij een gezellige vereniging mee willen ma ken zijn van harte welkom op de repetities op de maan dagavonden onder leiding van dirigent Bram Soen- tjens. Voor meer informatie: www.harpedavids.nl SCHIEDAM - Op 24 februari wordt er weer een nieuwe reeks Stolpersteine geplaatst in Schiedam. Om 13.00 uur begint een herdenkinsgbij- eenkomst, waarna de reeks stenen wordt geplaatst, te beginnen op de Rotterdam- sedijk 160a. Stolpersteine zijn gedenkstenen met hier op de namen van slachtof fers van het naziregime. Bridgeclub De Werf vierde haar ie lustrum. Meer informatie? Neem contact op met Astrid Poot, tel. 4702750. Foto: M. Schinkel Door Bart van der Linden begonnen, had niemand kunnen bedenken dat we zo'n hechte club zouden worden. Daar zijn we met elkaar heel erg trots op. Het is geweldig als er spontaan veel mensen de vinger in de lucht steken als er hulp wordt gevraagd bij het or ganiseren van ons eerste jubileum. Met als resultaat een uitermate geslaagd lus trum. Bovendien verdient onze contactpersoon Astrid Poot een compliment en we hebben Hennie Wichers als stuwende kracht achter de bar." De Werf telt inmiddels 56 leden, liefhebbers die mee willen bridgen staan op een wachtlijst. Bridgen wordt in Schiedam steeds populairder waardoor de stad uitgroeit tot een echte bridgestad. In De Werf wordt ook nog bridgeles gegeven en op vrijdagavond is er een bridgeinstuif. SCHIEDAM - Het nieuwe jaar is uitstekend begonnen voor Stichting Mooi Werk. Vers is het winnen van de Rooie Molen, afgelopen vrijdag. Ook wordt dit jaar stilge staan bij de viering van het 10-jarig bestaan en schie ten nieuwe projecten uit de grond voor jongeren in de stad. Het Schreihuisje in Schie- dam-Zuid is van binnen nu vies en donkey maar het wordt regelmatig ingezet door de cultuurscouts van Stichting Mooi Werk om kunstenaars er hun creatie ve ideeën op los te kunnen laten. Het zal niet anders zijn als jongeren straks de binnenkant van het huisje gaan bewerken tot een groot kunstwerk. Graphic Artist Said Kinos en Femke Wie- ringa, grafisch ontwerpster en freelance werkzaam bij Mooi Werk, zullen de jonge ren in een zes weken duren de Street Art workshop alle skills gaan leren die nodig zijn om kunst te 'creëren' in een combinatie van vorm, structuur, kleur en tekst. Want kunst inspireert, zet aan tot creativiteit en kan worden ingezet in projec ten waar een groep mensen samenwerkt en hetzelfde doel nastreeft. Dat is ook waar Stichting Mooi Werk Op 15 februari is op het Life College de presentatie van Knock Out. Voor Street Art kun je je aanmelden: www.stichtingmooiwerk.nl. voor staat, vertellen Femke Wieringa en communica tiemedewerkster Eveline Lamphen. "We gaan veel de wijk in, om projecten te or ganiseren die te maken heb ben met kunst en cultuur", zegt Eveline. "Dat kan zijn op een school of buiten met een kunstwerk. In de wijken ligt onze kracht. De mensen komen niet naar ons toe, maar wij brengen hun een bezoek. Dat we nu projecten gaan aanbieden voor jonge ren komt niet uit de lucht vallen. Twee succesvolle Pitch Nights in 2014 waren de aanleiding om meer edu catie te ontwikkelen voor jongeren. Door mijn collega Jarle Lourens is vervolgens geïnventariseerd wat er in de stad allemaal te doen is voor jongeren en waar be hoefte aan is. Hij is de wij ken ingegaan en heeft veel met jongerenwerkers en jon geren gesproken." Een ander project is Knock Out, een theaterworkshop waarvoor de repetities nu in volle gang zijn. Eveline legt uit: 'Hierbij werken jongeren, onder leiding van Marvin Gomes, in acht les sen toe naar een presentatie van een script wat zij zelf schrijven. Dat kunnen dus heel persoonlijke verhalen zijn die worden gedeeld." Het doel erachter is om de jongeren uit te laten gaan van hun eigen kracht, vult Femke aan. "Daarbij probe ren we ze hun onzekerheid te laten overwinnen en een stimulans te geven om hun eigen creativiteit te ontdek ken." Door Kathy Huitema SCHIEDAM - Bridgeclub 'de Werf' vierde vrijdag haar eerste lustrum in ontmoe tingscentrum 'De Werf'. Bijna alle leden schoven aan aan de lunchtafel, die gezel lig was gedekt door een aan tal leden, die ook de lekkere gerechten hadden bereid en uitserveerden. Gezellig heid was troef, eerst aan de lunch- later aan de bridge tafels. Bridgeclub 'de Werf' startte in september 2010, met Ton Verdoes als docent en 31 leden. Er wordt op vrijdag middag 13.30 tot 16.00 uur gespeeld van september tot en met april en in de zo mermaanden wordt er met bepaalde regelmaat een zomerdrive georganiseerd. Verdoes: 'Toen we zes jaar geleden de eerste gesprek ken over bridgen in De Werf De actieperiode loopt van 27 januari tot en met 5 februari 2016

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 22