casïL .Ai Alle basisscholen hebben straks een bieb op school Nog makkelijk zoeken in het gemeentearchief KNNV-lezing over wilde bijen in De Boshoek Schiedam derde in Grote Digitale Steden Competitie VMG zoekt oud-leden Carnaval bij Rolantino's RUIM 125 CARAVAN- EN CAMPEROCCASIONS OOK INRUIL MOGELIiKl GRATIS STALLING —<S)— Campolife TOP Q) OCCASIONS www.campolife.nl ■MH Win David Bowie's laatste album Blackstar Supercompieet naar het Sauerland O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 20 januari 2016 31 Je kunt nu nog beter en specifieker zoeken naar je stamboom bij het archief. SCHIEDAM - Wie Schiedam mers in zijn of haar stam boom heeft, en hier meer van wil weten, komt vanzelf uit bij het Gemeentearchief Schiedam. Archieven bewaren immers (persoons)gegevens van de Burgerlijke Stand. Je kunt SchiedamGen® vinden op Sgen.schiedam.nl of via Ar- chief.Schiedam.nl. Door filters op jaar, plaats, soort en rol akte in te stel len, kun je nu nog specifie ker zoeken. SCHIEDAM - In natuurcen- trum De Boshoek wordt donderdag 21 januari van 20.00 tot 22.00 uur een le zing gegeven over de wilde bij in natuurcentrum 'De Boshoek' aan het Bospad 3. Solitaire of wilde bijen vor men tezamen met de hom mels en de honingbijen de superfamilie Apoidea In Nederland komen circa 350 soorten voor, onder ande- - re met de volgende geslach ten: zijdebijen, groefbijen, zandbijen, metselbijen en behangersbijen. Arie Koster, (stads)ecoloog, bioloog, imker en expert op het gebied van bijvriendelij- ke inrichting van het open baar groen, heeft de liefde voor plant en dier al van huis uit meegekregen. Hij is tevens auteur van een aantal vakboeken. SCHIEDAM - Alle 29 Schie- damse basisschoollocaties doen mee met de Biblio theek op school. Wethouder Stam: "Lezen is belangrijk voor de taalontwikkeling van kinderen. De Biblio theek op school brengt het lezen dichterbij en daar zijn we als gemeente erg blij mee." Samen met de Bibliotheek Schiedam werken de Schie- damse scholen structu reel aan taalontwikkeling, leesbevordering en media- wijsheid van meer dan ze venduizend kinderen. Zo kunnen de kinderen beter meekomen in de (digitale) samenleving en daarbij heeft iedereen baat. De Bibliotheek op school is een landelijke aanpak. Het stimuleert kinderen meer te lezen en leert hen verant woord omgaan met infor matie en social media. Elke basisschool in Schiedam heeft straks een bibliotheek met een grote collectie van 4,5 boek per leerling. De Bibliotheek Schiedam on derhoudt in de scholen niet alleen de collectie, maar zet ook specialisten educatie in SCHIEDAM - De gemeente Schiedam heeft de derde plaats behaald in de Grote Digitale Steden Competitie (GDSC) 2015. De winnaar van de competitie -Ge meente Haarlem- werd in Delft bekendgemaakt tijdens het Symposium 'Doorbraak in Dienstverlening'. Al lan ger was bekend dat Schie dam samen met Haarlem, Amersfoort en Enschede in de Top-4 zou eindigen van de 37 deelnemende gemeen ten. De Grote Digitale Steden Competitie is een wedstrijd tussen steden met als doel om de online dienstverle- en leidt leescoördinatoren op. De Bibliotheek op school brengt zo deskundigheid in het onderwijs. In Schiedam doen al 19 lo caties mee en in 2016 wordt ook op de laatste tien lo caties de Bibliotheek op school gerealiseerd. In het eerste kwartaal is het de beurt aan bs Kethel, Regen boog Woudhoek en de St. Bernardusschool. Hierna kunnen De. Vlinder, Het Windas, Sint Jozefschool, de Gelinckschool, de Violier en de Centrale Opvang Nieuw komers volgen. REGIO - Dit jaar bestaat het Vlaardings Musical Gezel schap precies 25 jaar. In de afgelopen jaren, vanaf de oprichting in 1991, zijn er heel veel leden en medewer kers geweest die mee heb ben gespeeld of betrokken zijn geweest met de tech niek, kleding en geluid. Het VMG is nu op zoek naar alle oud-leden die korte of lan gere tijd lid zijn geweest van het VMG. Oud-leden en me dewerkers worden gevraagd zich te melden via de web site www.vmg.nl/reunie. Op deze pagina kun je je aanmelden met naam en adres en emailadres. ning te verbeteren. 'Het gebruikmaken van el- kaars kennis rondom digi tale oplossingen staat hierbij centraal. Schiedam onderscheidde zich in de competitie onder andere met het sportaanbod in kaart, de Omgevingsalert App, het digitaal subsidielo ket en de digitalisering van horeca- en evenementenver gunning. Burgemeester Lamers bena drukt dat de gemeente voor al graag wil dat inwoners, instellingen en onderne mers merken dat zij goed bij de gemeente terecht kunnen als zij iets moeten regelen. Muziekgroep de Rolantino's organiseren zondag 24 januari voor de 6e keer hun carnavalsfeest, natuurlijk samen met de Rietzeilers. Toegang in wijkcentrum De Erker aan de Jan van Avenesstraat is gratis. Het feest is voor jong en oud en barst om 13.30 uur los. Wie zin heeft in een middag vol gezelligheid, is welkom. Binnen in onze verwarmde showroom! Van zowel uw caravan, camper of vouwwagen! Uw occasion wordt tot levering B gratis gestald! Geen aanbetaling! I l CAMPOLIFE Dethlejfs Fendt Knaus Jamet Langeweg 1a 3274 LZ Heinenoord (Bedrijvenpark Heinenoord) T 0186-60 40 00 A jt A V Klik&Win A y-r A Ar Ga snel naar de Klik&Win op de site van jé lokale krant Profiteer van voordeel tot 105,- per persoon bij 5 dagen! Maritim Hotel Schnitterhof**** Dit unieke 4-sterren-plus hotel is gevestigd in traditionele vakwerk huizen en beschikt o.a. over gratis wifi, een lift, bar, restaurant, binnenzwembad en mooie kamers. Kras-klantbeoordeling8,l. Inbegrepen: 3/4/5 dagen verblijf in Maritim Hotel Schnitterhof Welkomstdrankje en fles water bij aankomst Ontbijtbuffet 2 x diner (op le en 2e avond) Gratis gebruik zwembad, sauna en fitness Aankomst van 27 januari t/m 31 oktober 2016 Voor informatie en/of boeken ga naarwww.kras.nl/LR51801 of bel 0900-9697 (70 cpg) o.v.v. LR51801 Deze aanbieding is geldig t/m 3 februari 2016. Prijzen zijn p.p. o.b.v. 2 personen. Exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds deweekkrant.nl/webwinkel categorie reizen autovakanties

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 27