Diet Wiegman schildert met licht Mooi Werk wint Rooie Molen 2016 HHB1 KORT NIEUWS COLOFON ANB0-NIEUWS Bent u soms ook een verzamelaar? 50-jarig kunstenaarschap O www.nieuwestadsblad.nl "et Nieuwe Stadsblad woensdag20 januari 2016-3 JjA DE PERSGROEP Wnede*land Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 1 www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131010 Verspreidklachten E redactie.ns@persgroep.nl T(0900)4245726 1 www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@persgroep.nl en advertentieverkoop 1(088)0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail naar het E: advertising.sales@persgroep.nl volgende adres: 1(0900)6743836 advertisingwest@persgroep.nl Druk Commercieel Directeur De Persgroep Nederland Dirk Renders Dirk.Renders@pergroep.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad 1 www.dppersgrcep.nl/adverteren Rob Kokkeünk Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van De Persgroep Nederland. Tara Lewis Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van de Persgroep Nederland. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@persgroep.nl De Persgroep Nederland Inschrijving De Kuyper's 'Bar Fight 2016' open SCHIEDAM - Middels het in zenden van een creatieve short-film melden binnen- en buitenlandse teams zich aan voor de wed strijd waarbij teamspirit en amusement de belang rijkste pijlers zijn. Op 24 mei nodigt 's werelds grootste cocktaillikeuren producent de zes beste inzendingen uit voor de grote finale in Schiedam. De winnaars gaan naar huis met de prestigieuze titel 'Best Bar Team' en een geldbedrag van maar liefst 10.000 euro. In de distilleerderij in Schiedam produceert De Kuyper een grote varië teit aan eocktailHkeuren die in meer dan 100 lan den als basis dienen voor cocktails. De Kuyper's Bar Fight is een cocktailcom petitie waarbij nationale en internationale barten ders de kans krijgen om in teamverband te laten zien welke techniek zij in huis hebben. Sluiting inschrij ving: 29 februari, interna tionale finale: 24 mei. Johan den Herder op RTL 4 SCHIEDAM - Schiedammer Johan den Herder en zijn vrouw zijn woensdag 20 januari te zien in het nieu we RTL-4-programma 'Ik zorg voor jou'. Hierin aan dacht voor mantelzorgers. Het programma wordt gepresenteerd door Peter van der Vorst en begint om 20.30 uur. Buren tegen sloop Singelschooi SCHIEDAM - Als het goed is wordt maandag 25 januari een begin gemaakt met de sloop van basisschool De Singel. Deze week is het sloopbedrijf al begonnen met het verwijderen van asbest. Stichting De Buren van Oost hopen echter als nog iets tegen de sloop te kunnen doen. Niet alleen vanwege het historische karakter van het gebouw, maar ook omdat omwo nenden schade aan hun huizen verwachten als er straks flink gesloopt wordt. De Buren van Oost be slissen deze week of ze een kort geding aan gaan spannen tegen stichting Primo, het schoolbestuur waaronder De Singel valt. Geluid uit Zuid zingt 'Ik denk me blij' SCHIEDAM - Geluid uit Zuid brengt woensdag 20 janu ari een voorstelling over het kleine lief en leed, in clusief korte verhaaltjes en gedichten van koorle den. Over tante Alie, de meiden uit de Geervliet- sestraat, drie Gorzene- zen op een brommer, een hond die de trein naar Leeuwarden pakte en hoe zingen de zorgen opzij zet. Het optreden is in de Ko renbeurs, 20.00 uur. In een ver verleden verzamelde ik echt alles wat een mens kon verzamelen; koffiezegels, winkelzegels, het kon niet op. Ik heb wat afgeplakt! Alleen postzegels heb ik nooit verzameld. Waarom niet, zult u denken. Zelf denk ik dat ik dat te duur vond, er werd veel gekocht en verkocht in die tijd en daar had ik geen geld voor over. Maar nu kunt u uw verzameling ruilen en/of aanvullen want elke maandagmid dag vanaf 13.00 uur is in de sociëteit de Filatelistenvereniging aanwezig. De tijd is nu gekomen om uw oude hobby af te stoffen en verder te gaan waarmee u bezig was, tenslotte heeft u er nu de tijd voor. De toegang is gratis en zij rekenen op een grote opkomst. Kom eens gezellig kijken hoe het eraan toe gaat. Terwijl ik dit schrijf bedenk ik mij dat de ANBO-afdeling Schiedam toch lekker actief bezig is voor de leden. Elke dag is er iets te doen, alles is laag drempelig. Sterker nog: wij hebben geen drempel. Druk op de rode knop en u staat in een hele grote gezellige huiskamer waar u tegen lage prijzen een drankje en hapje kunt krijgen. Donderdag 28 januari is weer zo'n middag: elke laatste donderdag van de maand is er bingo, vanaf 13.00 uur bent u welkom. Denk bij Bingo nu niet aan grote prijzen en veel gokken, nee voor weinig geld krijgt u een plankje waarmee u een aantal rondes mee kan doen en leuke prijsjes kunt win nen. De andere donderdagmiddagen kunt u ook creatief bezig zijn. Tot ziens in de sociëteit of anders tot vol gende week! Joke Ballijns Vervolg van boven Diet zelf studeerde in 1965 af in Toegepaste Kunst aan de Rotterdamse kunstacade mie met keramiek en glas- in-lood. Bewust geen schil derkunst hoewel hij naast beeldhouwen ook goed met penseel overweg kan. De jeugdig-ogende Schiedam mer werd in de jaren 70 bekend met zijn keramiek. Zoals industriële voorwer pen die hij bedrieglijk echt namaakt van klei. Bijvoor beeld zware tandraderen en roestige grote schroeven. Objecten die hij soms weer terugbrengt tot een homp klei. 'Van iets bekends weer iets anders maken', is Diets credo. Zo laat hij zien in de prijzenwinnende film Ana gram van zijn zoon Mike Redman. Daar zie je hoe Diet ritmisch een houten ta fel tot mootjes hakt om van die brokstukken weer het woord TAFEL te maken. De tentoonstelling Gro wing Icon in Boijmans laat een schaduwbeeld zien van Anne Frank. Haar ge zicht wordt gevormd door een bonsaiboompje met een lichtbron erachter. Diet maakte dit werk naar aanlei ding van de kastanjeboom waar Anne in de oorlog op uitkeek en die in 2014 we gens ouderdom werd om gehakt. Naast dit schaduw beeld zijn foto's van Diets werk te zien en een docu die zoon Mike maakte over zijn vader. Een film met louter ritmische muziek zonder dat een woord wordt gespro ken. De beelden tonen alles, volgens Diet die zijn 50-jarig kunstenaarschap met deze expositie viert. 'Schilderen met licht' noemt kunstenaar Diet Wiegman zijn beeldend werk. Hij maakt schaduwbeelden van afval, meestal een icoon uit de kunstgeschiedenis zoals David van Michelangelo, de Venus van Milo of Rembrandt. Tot 14 februari is zijn werk te zien in het Rotterdamse museum Boijmans van Beuningen. Door Frank Willemse SCHIEDAM - "Ik loop niet te leuren met mijn werk en de beelden berusten vaak op toeval", merkt de 71-jarige kunstenaar achteloos op. En dat terwijl zijn werk inmid dels de hele wereld over gaat en bekend is via tijdschrif ten en exposities in binnen- en buitenland. Zijn schaduwbeelden zijn verrassend en origineel. Van scherven, afval of stukjes rommel maakt hij een schaduwbeeld dat met een lichtbron op de wand wordt geprojecteerd. Vooral internationale beelden of iconen die iedereen met een herkent als symbool. Zo maakt hij van afval een SCHIEDAM - De SP Schiedam heeft afgelopen vrijdag tij dens de nieuwjaarsborrel in café de Beurs de Rooie Molen Prijs 2016 uitgereikt aan stichting Mooi Werk. De prijs is bedoeld om een per soon, instelling of vereni ging, die zich het afgelopen jaar in Schiedam bijzonder heeft ingezet op sociaal of cultureel gebied, eens goed in het zonnetje te zetten. Oprichter en directeur van Mooi Werk Ineke Hagen mocht de prijs in ontvangst nemen uit handen van Frank van der Donk, voor zitter van SP Schiedam. Hij eerde Mooi Werk voor de projecten in alle Schiedam- se wijken de afgelopen jaren Diet Wiegman met zoon Mike Redman, die niet geheel toevallig ook in het kunstenaarsvak terecht is gekomen en een film over zijn vader maakte. Foto: Rob «omminga Michael Jackson die op zijn tenen dansend onmiddel lijk herkenbaar is. Of met wat ijzerdraad, houtjes en gaas het klassieke Griekse beeld David van Michelan gelo. Dat iconische plaatje uit 1976 gaat inmiddels de hele (kunst-)wereld over en maakte de Schiedammer internationaal bekend als 'shadow artist'. Eerst in mu seale kringen en later ook in populaire kranten en maga zines. Kunstenaarsgeslacht Schiedammer Diet Wieg man (1944) stamt uit een kunstenaarsgeslacht. De naam Wiegman doet een belletje rinkelen omdat zijn vader Doop (Overschie), grootvader Gerard (Delfs- haven), en neven als Piet, Jan en Mathieu Wiegman (Bergen) landelijk bekende schilders zijn. Mooi Werk werd bedankt voor alle mooie projecten die ze ontwikkeld hebben. Foto: Femke Wieringa en noemde daarbij projecten als de Hollandse Huiska mers, Westerhavenbrug, 1Ö0 jaar Volkspark, scootmobiel- routes, kunstgeschiedenis- cursussen, kunstfietsroutes en het verfraaien van trafo huisjes.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3