Naar de finale van het NK debatteren WAT IS ER TE DOEN IN SCHIE Model Lugano: Hoekbank in leer kleur antraciet. Van 2769,00 NU voor 1.990,00 Model Bazooka: bank met chaise-longue in stof. NU 999,00 Model Ekris: Bankstel 21/2 2 zitter in stof Van 2.895,00 NU voor 2.250,00 Model Rody: bankstel 21/2 2 zits in stof AKTIE PRIJS 1.295,00 MEIER Gerard Burgerlaan 16 3131 KZ Vlaardingen inginrichting Telefoon: 010 426 01 93 i 1 O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag20januari 2016-7 Expositie Frankeland De Outsider Art Salon van Galerie Atelier Herenplaats is een groepstentoonstel ling in Frankeland die door de kunstenaars zelf is sa mengesteld met hun meest waardevolle werken. Meerdere kunstenaars heb ben inmiddels furore ge maakt en werken van hen zijn opgenomen in de col lecties van toonaangevende musea en verzamelaars. Galerie Atelier Herenplaats is al sinds 1991 een Rot terdamse galerie, atelier en kunstuitleen met beeldend werk van kunstenaars met eeii verstandelijke beper king of een psychiatrische achtergrond en maakt on derdeel uit van stichting Pameijer. Te zien tot en met half februari. Vrijwilligerswerk: een goed voornemen! Januari is alweer aardig op weg, maar hoe staat het eigenlijk met jouw goede voornemens? Meer bewe gen, vaker naar buiten, iets voor anderen betekenen. Dat valt allemaal heel goed te combineren met vrijwilli gerswerk bij de OproepCen- trale. Ben je enthousiast? Werk dan vandaag nog aan die goede voornemens en neem contact op met de coördina toren via nummer 427 81 77 of mail oproepcentrale@ar- goszorggroep.nl. 'Leven met dementie' Jong of oud, we vergeten al lemaal wel eens iets. Maar is er sprake van gewone ver geetachtigheid of is er meer aan de hand? Dementie is het onderwerp van gesprek tijdens de Argos l'Entrée themabijeenkomst 'Leven met dementie' op donder dag 21 januari in Frangois HaverSchmidt. De bijeenkomst is gratis bij te wonen in Frangois Haver Schmidt aan de Willem de Zwijgerlaan vanaf 9.30 uur. Repair Café weer open Het thema van Schiedam in 2016 is zeker ook van toe passing op de Schiedamse vrijwilligers die kosteloos uw spullen repareren die anders zouden worden weg gegooid: 'Schiedammers maken 't'. Koffiezetapparaten, radio's en andere elektronica, maar ook fietsen, verlichting, kle ding en meubels kunnen mogelijk een nieuw leven krijgen. Het Repair Café is zaterdag 16 januari open van 09.30 tot 12.00 uur in 'De 5 Molens' Nieuwe Dam- laan 818. Expositie aquarellen in De Wissel Op 21 januari om 16.30 uur vindt in inloophuis De Wis sel op het Broersveld 123b de opening plaats van de ex positie 'Couleur Locale 2.0' met aquarellen van kun stenares Violijn die, soms zijdelings, met Frankrijk te maken hebben. De opening wordt gedaan door Paul van Mansum, voorzitter van De Wissel. Deze expositie hangt in De Wissel tot 17 maart. Inloophuis De Wissel is een initiatief van de kerken in Schiedam en is voor be zoekers open op woensdag, donderdag- en vrijdagmid dag van 14.00 tot 16.00 uur. AED-en reanimatiecursus Het Rode Kruis organiseert op 19 en 26 januari een AED- en reanimatiecursus van 19.30 tot 22.00 uur. Wat is belangrijk, wie moet je waarschuwen en wat mag je niet doen? De cursus wordt gegeven door een ervaren Rode Kruisdocent aan de Floris de Vijfdelaan 136. Minimumleeftijd is 16 jaar en de onkosten bedragen 50,- inclusief cursus, boek en certificaat. Opgave via: informatie-rodekruisnwn® xs4all.nl Er zijn voor een ander? VPTZ-NWN is op zoek naar gemotiveerde vrijwilligers, mensen die ondersteuning kunnen bieden aan mensen in hun naaste levensfase en hun naasten. Kijk voor meer info: www.vptz-nwn.nl óf bel: 06-51175006. Over hun winstkansen in de finale van het NK debatteren voor scholieren zijn Tom Janssen, Roshni Nanhkoesingh, Yvonne Koelewijn, Daniël Tacken en Nikky Hamerslag hélder. "Die kans is klein." SCHIEDAM - Reden is volgens hen dat debatteren op het Stedelijk Gymnasium geen officieel vak is. "Op andere scholen is dat wel zo. Je ziet elk jaar dezelfde scholen hoog eindigen. Deze week is het ook nog toetsweek waar door er niet veel tijd is om ons voor te bereiden." Tom Janssen en Daniël Tacken houden toch hoop. "Voor de voorronde hadden we ook toetsweek en we zijn toch in de finale gekomen. Je moet ook geluk hebben. Datje bij voorbeeld voor een stelling mag pleiten waar je ook echt achter staat. Dat is eenvou diger dan tegen een stelling moeten zijn waar je eigenlijk voor bent." Net als Nikky Hamerslag deden zij eerder mee aan de landelijke de batwedstrijd. Samen leggen zij uit dat komende zaterdag per team van vier scholieren wordt gestreden. "In de fina le debatteren wij over twee Van links af: Tom Janssen, Roshni Nanhkoesingh, Yvonne Koelewijn, Daniël Tacken en Nikky Hamerslag. Foto: Persgroep van drie nu al bekende stel lingen. Drie teamleden voe ren elk een ander argument aan en de vierde vat deze sa men om onze mening kracht bij te zetten. Tegenstanders mogen interrumperen. Daar kun je door van slag raken maar het kan je net zo goed helpen, jouw punt beter te maken. Pas bij het debat we ten wij of we voor of tegen de stelling moeten zijn. Tot slot zijn er twee improvisatie- ronden waarbij wordt gede batteerd over stellingen die ter plaatse bekend worden." De jury kiest de winnaar op basis van argumentatie en debattechniek. Roshni Nan hkoesingh debuteerde in de voorronde. "Ik vond het heel spannend voor zo'n groep mensen te spreken. Nu ben ik extra zenuwachtig omdat wij nauwelijks tijd hebben ons goed voor te bereiden." Vrijdag na de toetsweek gaan zij daar toch nog even voor zitten. Yvonne Koele wijn (voor de finale aan het team toegevoegd), geeft een voorbeeld van de voorberei ding. "Voor de stelling dat de overheid religieuze in stellingen moet sluiten waar extremistisch gedachtegoed openlijk wordt gepredikt, hebben wij als tegenargu ment bedacht dat deze in stellingen dan ondergronds doorgaan. Een argument voor is dat met sluiten voor komen wordt dat mensen anders denken dat deze me ningen normaal zijn." OPRUIMING info@veringmeierwoninginrichting .nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 7