U Reinier Eerder thuis na knieoperatie Reinier de Graaf 'Gamen' met patiënten Ga je mee op reis door Reinier? Nieuwe directievoorzitter Pijncentrum nog steeds in Delft www.reinierdegraaf.nl januari 2016 Heeft u een versleten knie en moet deze worden vervangen? Als u wilt, kunt u bij Reinier de Graaf dezelfde dag naar huis. Normaal blijft een patiënt na het plaatsen van een kunstknie 2,5 dag opgenomen in een ziekenhuis. "Dankzij onze nieuwe operatiemethode mogen mensen lekker naar huis om te herstellen," aldus orthopedisch chirurg Hennie Verburg. Komt u bij ons voor een kunstknie-implantatie; dan krijgt u naast de ingreep uitgebreide fysiotherapie, goede voeding en betere pijnbestrijding. Dankzij deze pijnstilling is er geen misselijkheid meer en mag de patiënt eten na de ingreep. Verburg: "Ik heb op mijn poli de afgelopen twintig jaar steeds minder pijn gezien bij mijn patiënten. Binnenkort hopen we zelfs vooraf een pepdrankje aan onze patiënten te kunnen geven. Dat versterkt het herstel." Reinier de Graaf is het eerste ziekenhuis in de regio dat de vernieuwde operatiemethode uitvoert. Afgelopen december was de heer Voskamp de eerste die nog dezelfde dag werd ontslagen na het plaatsen van een knieprothese. En dat kwam hem goed uit. "Ik heb 28 operaties ondergaan en vond dat deze behandeling heel snel ging. Ik was rond etenstijd alweer thuis!" V.ln.r. orthopedisch chirurg Hennie Verburg, de heer Voskamp en fysiotherapeut Erik Righarts Geprojecteerde bloemen groter maken, visjes vangen, bladeren bij elkaar vegen, spreekwoorden van vroeger aanvullen. Het zijn allemaal 'games' die oudere verwarde patiënten sinds kort spelen aan de tovertafel in de huiskamer van verpleegafdeling Vaat- en Traumachirurgie van Reinier de Graaf. Joke de Kok, hoofd van de afdeling: "De spellen op de tovertafel en de begeleiding erbij activeren deze patiënten zowel fysiek als mentaal. Ze bewegen met hun handen en bovenlichaam. Tegelijkertijd worden ze aangespoord om in gesprek te gaan en na te denken. De zorg die wij deze patiënten bieden is dankzij de tovertafel nu nog meer op maat. En, niet onbelangrijk, onze patiënten vinden het 'gamen' ook heel leuk." De tovertafel is onderdeel van het huiskamerproject van de verpleegafdeling Vaat- en Traumachirurgie. Opgenomen oudere (verwarde) patiënten met een heupfractuur brengen hier de dag door. Joke de Kok: "Ze eten samen, spelen onder begeleiding van vrijwilligers spelletjes, lezen een krant of kijken televisie. Het dag- en nachtritme wordt op deze manier in stand gehouden. Dit bevordert het herstel zodat patiënten sneller naar huis kunnen of naar het verpleeghuis om verder te revalideren." Een donatie van Hanos aan de Stichting Vrienden van Reinier de Graaf maakte de aanschaf van de tovertafel mogelijk. Prof. dr. Carina Hilders is de nieuwe directievoorzitter van het Reinier de Graaf ziekenhuis. Zij volgt dr. Jaap van den Heuvel op die per 1 januari directeur geworden is van het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk. De Raad van Bestuur van de Reinier Haga Groep had een sterke voorkeur voor een kandidaat met Reinier-DNA, die is in de persoon van Carina Hilders gevonden. Zij is sinds 2002 aan Reinier de Graaf verbonden als gynaecoloog en combineerde deze functie sinds een jaar met die van directeur Medische Zaken. Daarnaast is zij 6 jaar voorzitter van de medische staf geweest en was in die rol ook nauw betrokken bij de totstandkoming van de fusie met HagaZiekenhuis tot de Reinier Haga Groep. Carina Hilders is naast directie-voorzitter van het Reinier de Graaf ook bijzonder hoogleraar Medisch Management en Leiderschap aan de Erasmus Universiteit Rotterdam en voorzitter van de projectgroep Curatieve Zorg binnen het project Verspilling in de Zorg van het ministerie van VWS. Binnen de beroepsgroep van medisch specialisten heeft ze eveneens een toonaangevende rol. Zo is Carina Hilders voorzitter geweest van de projectgroep Medisch Specialist 2015 van de Orde van Medisch Specialisten. Door berichtgeving in de media is mogelijk het beeld ontstaan dat alle pijnpatiënten van Reinier de Graaf voortaan in het Diaconessenhuis Voorburg hun behandeling krijgen. Het pijncentrum is echter nog steeds gevestigd in het ziekenhuis in Delft. In de Voorburgse locatie worden sinds 18 januari jl. uitsluitend pijnpatiënten behandeld, voor wie klinische opname van een aantal dagen noodzakelijk is voor een optimale pijnbehandeling met ketamine. Deze patiënten zijn hierover persoonlijk geïnformeerd.

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 10