wel zijn Acties werpen vruchten af STOPTOBER NIET GELUKT? Schiedam in de mist is een sprookjesachtig tafereel Starter? Schiedam tegen uitbreiding Rotterdam The Hague Airport 'DOOR DE STROT GEDUWD' 22e plaats in debatfinale Schiedam Broersvest 64 (010) 4731150 fe WIE JARIG IS, TRAKTEERT Senioreni 03 Spaanse polder en 's-Graveland veiliger 05 iKJp»* f Zet zelf je nieuws online Middaggebed in De Wissel Bert en Birgit weer terug? Win twee kaarten voor de Huishoudbeurs Stadsblad Woensdag 27 januari 2016 Bewoners voelen zich niet serieus genomen in kwestie opvang asielzoekers SCHIEDAM - Burgemeester Lamers trekt de aanpak na mens Schiedam, Rotterdam en de andere partners: "De Spaanse Polder is een eco nomisch belangrijk gebied. Vanwege de centrale ligging en de goede toegang tot het hoofdwegennet is het zeer gewild bij het bedrijfsleven. Bij controles in het verleden kwamen echter bij sommige bedrijven in het gebied straf bare feiten aan het licht. Die variëren van hennepplan tages in verborgen kelders tot handel in onderdelen van gestolen auto's. Daarom heeft een groot aantal part ners de handen ineengesla gen om hier samen tegen SCHIEDAM - Tom Janssen, Roshni Nanhkoesingh, Yvonne Koelewijn, Daniël Tacken en Nikky Hamerslag van het Stedelijk Gymna sium Schiedam zijn tijdens de finale van het NK debat teren in Utrecht als 22e ge ëindigd. In totaal deden 30 schoolteams mee. Vooraf hadden de leerlin gen al aangegeven geen kanshebbers voor de winst te zijn. Veel deelnemende scholen hebben meer erva ring met debatwedstrijden dan het Stedelijk Gymnasi um. Wel hoopten zij op een Hm Jazeker. De Hypotheker. 3 www.nieuwestadsblad.nl Het Fonds j K. R(l PO li H Schiedam vlaar- dingen speelt dit jaar voor Sinterklaas Schiedam en Rotterdam werken nauw samen om verborgen criminaliteit op de bedrijventerreinen Spaanse Polder en 's-Graveland zichtbaar te maken en aan te pakken. De aanpak ging een klein jaar geleden van start en werpt inmiddels zijn vruchten af. -*** - S op te treden." In de eerste periode lag de nadruk op de controle van garage- en auto(verhuur)bedrijven. Bij verschillende bedrijven zijn aanhoudingen verricht en auto's in beslag genomen. Verder werden bij een aantal bedrijven onderdelen gevon den die afkomstig bleken te zijn van gestolen auto's. In een aantal gevallen kon ook een verband worden gelegd met andersoortige crimina liteit of werden werknemers aangetroffen die een uitke ring bleken te hebben. De komende tijd zullen er nog veel vaker grotere of klei nere acties worden gedaan in dit gebied. Fotograaf Paul Meuldijk was afgelopen week weer onderweg in Schiedam en maakte in de vroege ochtend deze werkelijk schitterende foto's in de omgeving van de Schie. Hier is de gemeente inmiddels begonnen met werkzaamheden aan de kade en dat is goed nieuws. Met een laagje mist erover zag de omgeving er werkelijk sprookjesachtig uit. Na de winterse omstandigheden van vorige week en de daaropvolgende 'herfsttaferelen' met onder meer storm, wind en regen, leek het begin deze week wel lente. Wie zich op straat waagde, werd zelfs getrakteerd op een waterig zonnetje. Wie benieuwd is naar meer mooie foto's uit deze serie, moet beslist even een kijkje nemen op onze Facebookpagina, want daar is een heel stel op te zien. Zelf een mooie foto van of uit Schiedam? Stuur hem dan op naar: redactie.ns@persgroep.nl. Inderdaad; dat is een nieuw mailadres. betere klassering dan nu het geval was maar de tegen stand was zaterdag domweg te sterk. Yvonne Koelewijn laat weten dat zij met z'n allen desondanks een heel leuke dag hebben gehad. Naast een teamscore wer den alle 137 sprekers ook individueel beoordeeld. Individueel Met een 55e plek was Dani el Tacken ditmaal de beste debater van het Schiedamse team. Nikky Hamerslag ein digde op plek 88 en Tom Janssen werd 97e. Wist je dat je zelf heel mak kelijk je nieuws op onze website kunt zetten? Zie: www.nieuwestadsblad.nl Door Frank Willemse SCHIEDAM - Het Schiedams stadsbestuur maakt bezwaar tegen uitbreidingsplannen van de Rotterdamse lucht haven. Volgens B&W maakt een nieuw Rotterdams (ont- werp-Jbestemmingsplan het mogelijk om alvast nieuwe gebouwen op Rotterdam The Hague Airport neer te zetten. Volgens het masterplan RTHA 2023 wil de Rotter damse luchthaven flink uit breiden. En in de toekomst doorgroeien van 1,5 miljoen reizigers naar 2,5 miljoen passagiers per jaar. Daarvoor is wel een positief Luchtha- venbesluit nodig om deze groei mogelijk te maken. smokerscountdown.com Dat besluit, door de minster, staat nog niet vast maar toch wil Rotterdam en de lucht haven hierop alvast een voorschot nemen. Met een nieuw bestemmingsplan dat ongelimiteerd vastgoed als kantoren en bedrijfsge bouwen daar toe laat. Schie dam maakt hier bezwaar te gen omdat dit planologisch besluit voorbarig is. Met als argument dat immers 'land- zijdige ontwikkelingen niet los staan van de luchtzijde'. Wijziging van de terminalfa- ciliteiten betekent dat de SchipholGroup alvast kan gaan bouwen met de ambi tie meer passagiers en meer vluchten in de komende 10 jaar. Dat betwist Schiedam omdat vooral Noord al ja- SCHIEDAM - Iedere eerste maandag worden om 12.00 uur de'sirenes getest. Bij het begin van die klanken orga niseert inloophuis De Wis sel, Broersveld, een Sirene- dienst, een middaggebed met aandacht voor de noden in de wereld. renlang last heeft van toene mend vliegtuigverkeer dat landt of stijgt boven Schie dams grondgebied. Bovendien stelt B&W Schie dam bezorgd vast dat kan toren op het terrein van de luchthaven alleen mogen als dié voor de luchtvaart noodzaak zijn. Nu al toestemming geven voor uitbreiding van vast goed is vooruitlopen op uit breiding van luchtvaartbe wegingen. En daarover gaat alleen de minsister die nog dit jaar be slist over een nieuw lucht- vaartbesluit. O Binnenkort meer in deze krant over het Schiedamse standpunt in deze kwestie. Foto: Paul Meuldijk SCHIEDAM - Volgens de Fa- cebooksite Je bent een Schiedammer als... ko men koeienkoppen Bert en Birgit weer terug naar de Koemarkt. Mede naar aan leiding van berichtgeving in deze krant, waarop vele Schiedammers van zich lie ten horen en vonden dat de koeien toch echt in het Cen trum thuis hoorden en niet in de Kethelse wei (waar ze nu staan). Helaas is het bericht nog niet officieel bevestigd. Wordt dus vervolgd! Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.officielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. Klik&WIn KLIK WIN ACTIE Ga naar: www.nieuw- stadsblad.nl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 1