Burnt in Wenneker Cinema Willem Ruis theatershow AGENDA fê&Y, Gedichtendag in de bieb Valentijnsconcert met Tiny little bigband Activiteiten voor de agenda ACTIVITEITEN Golden Earring uitverkocht Grote namen in nieuw toneelstuk Suske en Wiske vieren jubileum met theatershow O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 januari 2016 28 SCHIEDAM - De Poëzieweek wordt zaterdag 30 janu ari' van 13.45 tot 16.00 uur gevierd in de Bibliotheek Schiedam. Vluchtelingenwerk Maas delta locatie Schiedam, stichting Zona Franca en de Bibliotheek Schiedam heb ben hun krachten gebun deld in het programma "Ode aan een mooie herinnering". Een kleurrijke poëziemid- dag waarin, Schiedammers met verschillende culturele achtergronden, hun dier bare herinneringen aan hun moederland presenteren, zowel in eigen taal als in het Nederlands. Het programma bestaat uit voordrachten van gedich ten van vluchtelingen en migranten woonachtig in Schiedam en omgeving en de sprankelende Flamenco muziek van Primos del Norte. Met hun explosieve ritmische expressiviteit en het prachtige ontroerende stemgeluid van Erminia Fernandez Córdoba vullen zij het programma op sfeer volle wijze aan. "Ode aan een mooie herin nering" zoekt in de bagage van Schiedammers met ver schillende culturele achter gronden naar de parels van hun taal en cultuur. De toegang is gratis. Aan melden via info@zonafran- ca.nl, aanvang: 13.45 uur. SCHIEDAM - In Wenneker Cinema is 28, 29 en 30 ja nuari de film Burnt te zien met Bradley Cooper, Siena Miller, Daniel Brühl, Uma Thurman en Omar Sy. Bradley Cooper speelt rock 'n roll chef Adam Jones in het smaakvolle en sexy dra ma Burnt. Hij had ooit met zijn fantastische gerechten de culinaire wereld aan zijn voeten, maar verloor alles door zijn wilde leven met drank en drugs. Nu is hij klaar om het succes terug te pakken, maar heeft hiervoor het beste team nodig, waar onder de beeldschone He- lene (Sienna Miller). Zal het hem lukken om weer aan de top te komen en die derde Michelinster te verdienen? Op 28, 29 en 30 januari om 20.30 uur kleine zaal. Sienna Miller speelt Helen, iemand die hij heel hard nodig heeft in zijn keuken en die nog li te zien is ook. SCHIEDAM - Rene Winter ken nen we allemaal als voor malig bestuurslid van Jazz- podium Waterweg. Hij deed de eerste zeven jaar voor het grootste deel de program mering van deze mooie jazz club. Maar vooral kennen we hem als sublieme jazz- drummer van onder andere, de Tiny Little Bigband. Op zondag 14 februari neemt hij niet de 'tiny' Tiny Little Bigband mee, maar de 'big' Tiny Little Bigband! Zondag 14 februari laten zij hun liefde voor muziek ho ren. De bigband is al vaker te gast geweest bij Jazzpo- dium Waterweg, maar dit zal de eerste keer zijn dat zij optreden met hun nieuwe zanger Franklin Brown. In 1996 werd hij bekend door zijn deelname aan het Euro visiesongfestival, trad daar na veel op met zijn eigen showorkest en speelde di verse grote rollen in shows in Studio 21. Het Valentijns concert zal natuurlijk vooral romantiek brengen. Muziek om bij weg te zwijmelen, maar ook zeker muziek om op te swingen. Kaarten Niet-leden betalen 10 euro, leden vijf euro. Concert is op zondag 14 februari om 15.00 uur in de St. Joris Doe- le vanaf 14.00 uur. SCHIEDAM - Heb je ook leuke activiteiten op cultureel, muzikaal of literair gebied te melden voor de agenda? Plaats deze dan zelf in de agenda op de website van het Nieuwe Stadsblad: www.nieuwestadsblad.nl. Wij doen dan ons best om dit agendabericht ook mee te nemen in de agendapagi na in de krant en te plaatsen op Facebook en Twitter. Aquarellen van Violijn In inloophuis De Wissel is een expositie te zien, Couleur Locale 2.0, met aquarellen van kunste nares Violijn die, soms zijdelings, met Frankrijk te maken hebben. Tijdens een cursus schilderen in Frankrijk kwam Violijn in aan raking met de water verfschilderijen van de Amerikaanse schilder John Singer Sargent. Deze laat zien dat een aquarel teer kan zijn, maar ook zeer krachtig. Tijdens haar vele bezoeken aan Frankrijk en haar liefde voor de Franse taal, vindt zij inspiratie voor haar schilderijen. Déze expositie hangt in De Wissel tot 17 maart. Foto's bij Wijning, Wijn en Beleving Wijn en Beleving op de Dam 40 toont in sa menwerking met Music Inspired Art een over zicht van het werk van de Duitse fotografe Susanne Schapowalow. Iedereen kan naar deze mooie foto's komen kijken, wellicht onder het genot van een goed glas wijn en Jazz. De expositie is te zien tot en met eind maart. Een overrompelende en ontroerende muziektheaterproductie over Willem Ruis. SCHIEDAM - Een overrompe lende, ontroerende muziek theaterproductie over Neder lands grootste showijiaster ooit: Willem Ruis. Laat je meevoeren in het sprook jesachtige verhaal van een dapper jongetje dat opgroeit zonder vader. De kleine Wil lem heeft maar één droom: zo beroemd worden dat zijn vader heel erg trots op hem zou zijn. En dat lukt! In korte tijd wordt Willem de televi sieheid van heel Nederland. Iedereen zit aan de tv ge kluisterd als hij zijn shows presenteert en zijn roem is ongeëvenaard. Maar de prijs die Willem moet betalen is hoog. Hij verwaarloost de twee belangrijkste mensen in zijn leven: zijn vrouw In eke en zijn grote vriend Leo Moster (een fictief perso nage) die hem de tv-wereld heeft binnen geloodst. Ter wijl Willems roem stijgt en stijgt, worden Leo en Ineke in eikaars armen gedreven. Door keihard werken weet Willem de structuur in zijn leven weer terug te verove ren, maar het onmenselijk harde werken heeft zijn tol geëist Bespreekbureau Willem Ruis - De show van mijn leven is zaterdag 30 ja nuari, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang tot deze voorstel ling is 29,50. Kaarten reserveren voor deze voorstelling kan via het bespreekbureau, ge opend op dinsdag van 13.00 - 16.00 uur en één uur voor aanvang van iedere voorstel ling. Telefonisch is de kassa bereikbaar van dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 -16.00 uur op telefoonnum mer (010) 2 467 467 en één uur voor aanvang van iedere voorstelling. Online reserveren kan 24 uur per dag via www.thea- teraandeschie.nl. Al sinds 1992 treden Barry, Cesar, George en Rinus un plugged op in de Nederland se theaters. Merkbaar nog altijd zeer gewild, gezien het feit dat elk concert maanden van tevoren is uitverkocht. Plugged of unplugged, het is een feest, zowel voor het pu bliek als voor de band zelf. Tijdens de concerten van Golden Earring komt ruim 45 jaar rockhistorie voorbij en hit successen als Radar Love, Just A Little Bit Of Peace In My Heart en Twi light Zone worden woord voor woord meegebruld. Dinsdag 2 februari, om 20.15 uur, te zien in Theater aan de Schie en is uitverkocht. In het toneelstuk Bloedver wanten staan opnieuw de verwikkelingen rond de familie De Winter en hun familiebedrijf De Winter Flowers centraal. De voor stelling vertelt over Anton die de laatste tijd steeds meer vergeet. Hij trekt zich terug in het vakantiehuis omdat hij weigert de over drachtspapieren van het bedrijf te tekenen. Tijdens zijn verblijf hier begint hij aan een roman over het oor logsverleden van de familie. Bloedverwanten is vrijdag 29 januari, 20.15 uur, te zien in het theater, 29,50. Dit jaar vieren Suske en Wiske hun 70ste verjaardag en brengt Van Hoorne Entertainment de familiemusical De Circusbaron. Door het theater SCHIEDAM - Het is een voor stelling voor iedereen vanaf 6 jaar vol avontuur, span ning, humor, spectaculaire acts en swingende muziek die je niet meer uit je hoofd krijgt! Na afloop komen alle acteurs naar de foyer zodat men samen op de foto kan. Plot Wanneer de oersterke Jerom op mysterieuze wijze wordt ontvoerd, springen Suske en Wiske vol enthousiasme in een nieuw avontuur. Lambik is dit keer echter niet van de partij, zijn komisch-talent is namelijk in de smaak geval len bij de ringmeester van een groot circus (Ben Cra mer) die Lambik een baan als Clown, ofwel Circusba ron aanbiedt. Lambik neemt de baan aan, m^gj: ontdekt al snel aanwijzingen die leiden in de richting van de verdwenen Jerom. Hij besluit zijn vrienden in te schakelen en zo belanden Suske, Wiske, Sidonia, Lam bik en Jerom in de werve lende wereld van het Circus, vol list en bedrog. Zouden onze helden ook dit avon tuur weer tot een goed einde kunnen brengen? Info Deze familieshow is zondag 31 januari, om 15.00 uur, te zien in Theater aan de Schie. Toegang: 22,50. Reserveren kan via de web site van het theater: www. theateraandeschie.nl Spanning en sensatie in een show waarin Ben Cramer de rol van circusbaron op zich neemt. Foto: Nick van Ormond

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 28