'Plan Passtoorsstraat door de strot geduwd' Uitzonderlijk orgeljubileum KORT NIEUWS Hadden wij dit maar geweten Hoe zit het met uw goede voornemens? COLOFON O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 januari 2016 3 De voormalige Willem Alexandermavo zal als het aan de gemeente Schiedam ligt binnenkort woonklaar worden gemaakt voor de opvang van vijftig asielzoekers die al een verblijfsvergunning hebben. Foto: Rob Kamminga De gemeenteraad beslist deze week over de opvang voor asielzoekers in Nieuwland. De oude mavo aan de Willem Pastoorsstraat is door de gemeemte na ruim drie maanden zoeken, als enige geschikt gevonden om met spoed vijftig vluchtelingen te huisvesten. De vorige week ingelichte bewoners reageren furieus: "Het wordt door onze strot geduwd." Door Frank Willemse SCHIEDAM - Maar liefst zeven insprekers uit Nieuwland reageerden afgelopen week fel op het voorstel om in de oude mavo een opvang voor 50 asielzoekers te beginnen. En dat terwijl het volgens burgemeester Lamers om een kleinschalige opvang' gaat die 'op Schiedamse wijze geregeld gaat worden'. Deze methode, kleinschalig en met sociale opvang, moet ervoor zorgen dat de vluch telingen zich naadloos snel aanpassen aan de Schie damse samenleving. Daar denken de omwonen den van de Willem Pas- SCHIEDAM - In een goed gevul de Grote kerk heeft musicus Jan J. van den Berg zaterdag 23 januari een uitzonderlijk jubileum gevierd. De 86-ja- rige jubilaris is maar liefst 70 jaar organist. Twee oud leerlingen, Arjen Leistra en Wim Hazeu, speelden wer ken van hem en na de pauze nam de meester zelf aan de speeltafel plaats. Natuurlijk gaan de jaartjes tellen, maar Bachs wereldberoemde Toc cata en Fuga D moll werd met vuur en elan vertolkt als betrof het een 21-jarige. 'Ach, die paar foutjes', sprak Cor Resseler de jubilaris toe, 'je spel is altijd één brok muzikaliteit.' Arjen Leistra memoreerde hoe hij als jon- stoorsstraat duidelijk an ders over. Zoals mevrouw Vink uit Den Haag die pas verhuisd is naar haar nieuwbouwwoning schuin tegenover het beoogde op vangcentrum. Zij vertelt gen al tijdens kerkdiensten in Delft genoot van de mu ziek van Van den Berg. 'En altijd met een vaste opbouw: de raadsleden dat zij naar Schiedam is gekomen in de hoop een mooie en rustige omgeving voor haar fami lie te vinden. Natuurlijk wist zij dat Nieuwland een achterstandswijk was maar beginnen met Schuurman en na afloop Bach.' Hij ty peerde Van den Berg als de meester van de canoiv. wel een die met nieuwbouw uit een hoger segment beter werd. Zij is nu bang dat haar dochters niet veilig zijn als ze 's avonds thuiskomen. Ook de omwonenden van flats in de Johan Braaken- vervolg van boven SCHIEDAM - "Het oude school gebouw voor vijftig vluchte lingen staat op 25 meter van onze voortuin vandaan. Zou u dat wél willen?", vraagt de heer Bhagwandas retorisch aan de raad. Niet alleen direct omwo nenden maken zich zorgen over het beoogde opvang centrum. Volgens de heer Haan, als vertegenwoordiger van 'Over het Water', ook de hele wijk. De buurt is na sloop en nieuwbouw een bouwput en daar doet de komst van een 'klein AZC' geen goed aan. "Hadden wij dit maar gewe ten voordat wij onze wonin gen kochten", zo voegt hij veelbetekend toe. Volgens de bewoners moet de gemeente de veiligheid siekstraat maken zich zor gen. Volgens een bewoon ster uit de Henri Polakstraat lijkt de komst al beklonken en wordt het 'zo door onze strot geduwd'. "En dat doet ons erg. zeer", zegt ze. van de buurt garanderen. "En dan niet alleen met ca mera's of een (overdag-) con ciërge", zo pleit mevrouw Van Bree-Klooster. Zij houdt een emotioneel pleidooi om de raadsleden te over tuigen om tegen dit 'door- stoomhuis' op deze plek te stemmen. "De gemeente Schiedam kent al genoeg problemen, de crisis is nog niet voorbij. Creëer er dan alsjeblieft geen potentieel gevaarlijke situatie bij." Verkapt AZC Volgens haar is de oude school niet geschikt voor fatsoenlijke huisvesting en is het een verkapt "AZC zon der veiligheidsmaatregelen. De gemeenteraad heeft deze week het laatste woord in de opvang-kwestie. Eerste Klassiek Open Podium in Grote Kerk SCHIEDAM - Liefhebbers van opera, operette of zang kunnen op zondag 31 januari weer hun hart ophalen in Schiedam bij het eerste Klassiek Open Podium van 2016. Klassiek talent presenteert zich tussen 13.30 en 17.00 uur in de Grote Kerk, Lan ge Kerkstraat 37. De entree is gratis. Voor (semi-) professionele zangers en instrumenta listen is het Open Podium een goede gelegenheid zich voor te bereiden óp bijvoorbeeld een auditie of optreden. Voor de toe schouwers is het meestal genieten! Het is de zestiende editie van het Klassiek Open Podium dat de Stichting Opera aan de Schie or ganiseert. Zangers en in strumentalisten krijgen in Schiedam de mogelijkheid zich te presenteren aan het aanwezige publiek. Zan gers worden begeleid door de vaste begeleider op pi ano, Jean-Baptiste Milon. Bij de vorige edities bleek het niveau erg hoog. Om dat musici niet graag op treden voor. lege stoelen zijn alle belangstellenden zijn aanstaande zondag van harte welkom. De en tree is gratis. Kijk voor meer informatie op de website www.opera- aandeschie.nl. Grote belangstelling voor Bowie hommage SCHIEDAM - Afgelopen weekend, van 22 tot en met 24 januari, stond Theater aan de Schie en het Wennekerpand in het teken van een hommage aan David Bowie. De organisatie spr^eJ^ van een bijzonder week end met grote publieke belangstelling. Directeur van beide organisaties, en tevens initiatiefnemer, Rob Roos: "Tijdens de hommage hebben we 1100 bezoekers mogen ontvan gen. Het is ons duidelijk geworden dat wij met deze hommage gehoor hebben gegeven aan een collectief gevoel vanuit de samen leving om stil te staan bij het overlijden van deze grote artiest. Wij ontvin gen veel waardering voor het initiatief dat in korte tijd is georganiseerd." Groningen Op 10 februari organi seert het theater een be zoek aan de tentoonstel ling over David Bowie in het Groninger Museum. Belangstellenden worden vanuit Schiedam met de bus naar Groningen ge bracht waar een bezoek aan de tentoonstelling op het programma staat. Aan het einde van de dag wor den bezoekers weer terug gebracht naar Schiedam. Inschrijven is nog moge lijk tot en met vrijdag 29 januari via het bespreek bureau van Theater aan de Schie, telefoonnum mer (010) 2 467 467. Zoals elk jaar nemen wij ons voor om het nieuwe jaar te beginnen met minder drinken, minder eten en vooral meer te bewegen. Dit jaar had ik alleen op mijn lijstje 'meer bewegen' staan, tenslotte leef je maar een keer en dat moet je vooral zo gezellig mogelijk maken, vind ik. Als ik in de krant lees dat de oudste persoon ter wereld 112 jaar is, zijn mijn eerste gedachten: zo oud wil ik helemaal niet worden! Het is misschien leuk om oud te worden, maar met kwaaltjes erbij is het ook in ons goede Nederland helemaal niet zo leuk om afhankelijk te worden van anderen, zeker als je al die bezuinigingen die nu de ronde doen in ogenscouw neemt. Maar bewegen is iets wat wij allemaal moeten doen, heeft niets met leeftijd te maken. Iedereen kan op zijn eigen niveau bewegen en dat is nu net iets wat u bij de ANBO kunt doen. Elke maandagochtend kunt ook u bewegen, niets hoeft, alles wat u kunt mag. Zij beginnen om 10.30 uur en daarna wordt er gezellig koffie of thee gedronken onder elkaar. Het leuke van dit alles is: het - mes snijdt aan twee kanten. U beweegt en u bent er weer eens lekker uit en maakt contact met andere mensen. Dit is nu net een remedie tegen de eenzaamheid, kom gezellig langs en geniet van de vriendelijk heid in onze sociëteit! Het zwemmen is op dit moment een groot succes op woensdagochtend in Zwembad Zuid. Meedoen? Kom langs en de mensen schuiven gewoon een plaatsje op, water genoeg. Tot volgende week! Joke Ballijns Musicus Jan J. van den Berg (I) nam zaterdagmiddag heel wat felicitaties en attenties in ontvangst. DE PERSGROEP N Contactgegevens redactie Bezorgklachten Prins Hendrikkade 16a, Postbus 1980 I www.deweekkrant.nl 3000 BZ Rotterdam T (088) 0131 010 N/erspreidklachten E redactie.ns@persgroep.nl T (0900) ^24 57 26 I www.nieuwestadsblad.nl Familieberichten Contactgegevens media-advies E familieberichten@persgroep.nl en advertentieverkoop T (088) 0137268 Voor informatie over de Zelf een familiebericht opgeven kan via advertentiemogelijkheden www.familieberichtenonline.nl neemt u contact op met uw accountmanager, bel met Rubrieksadvertenties (088) 013 99 85 of mail naar het E: advertising.sales@persgroep.nl volgende adres: T (0900)6743836 advertising.west@persgroep.nl Druk Commercieel Directeur De Persgroep Nederland Dirk Renders Dirk.Renders@pergroep.nl Algemene voorwaarden en overige informatie Redactie Nieuwe Stadsblad I www.depersgroep.nl/adverteren Rob Kokkelink Nieuwe Stadsblad is een uitgave Karin Moerman van De Persgroep Nederland. Ta ra Lewis Aangeboden kopij kan zowel worden geplaatst in de gedrukte als digitale Chef regioredactie uitgaven van de Persgroep Nederland. Annemieke Anneveldt A.Anneveldt@persgroep.nl De Persgroep Nederland

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 3