OccasiQ KinderBrillenKanjer in Schiedam Stedelijk 22e op NK Debatteren anuarji Campolife Het Fonds prijst DE KROEPOEKFABRIEK Gezocht: heel veel t-shirts! Elvis Peeters komt lunchlezen Zwemdisco in Groenoord Jarig Fonds geeft zes organisaties extra geld RUIM 125 CARAVAN- EN CAMPEROCCASIONS OOK INRUIL MOGELIJK GRATIS STALLING TOP Cv OCCASIONS www.campoliFe.nl ■Hl O www.nieuwestadsblad.nl Het Nieuwe Stadsblad woensdag 27 januari 2016 5 2S.IAAR met een donatie van 10.000 - SCHIEDAM - In Zwembad Groenoord wordt vrijdag 29 januari een zwemdisco ge houden van 19.00 tot 22.00 uur. Alle kinderen tot en met twaalf jaar uit Schiedam en omstreken zijn uitgenodigd om op de laatste hits van DJ Axel Bas te komen zwem men en dansen. De entree voor de zwemdis co is 7,50 inclusief eeh hapje en drankje. Tijdens de avond kun je boven en onderwater op de foto bij de fotograaf en de foto's zijn terug te vinden op www.zwemdisco.com. Voorverkoop Om lange wachtrijen te voorkomen is het verstandig om alvast kaarten te kopen in de voorverkoop bij de receptie van het zwerilbad. Op het moment dat je al een kaartje hebt gekocht is het mogelijk om langs de rij te lopen en gelijk te gaan dis- cozwemmen. Meer informa tie: www.zwemdisco.com. SCHIEDAM - Het Fonds Schie dam Vlaardingen e.o. bestaat 25 jaar en dat wordt gevierd. Bij de aftrap van het jubile umjaar, afgelopen donder dag, maakte directeur John Massaar de plannen van het Fonds voor 2016 bekend: zes organisaties krijgen die het verschil in de samenleving maken krijgen dit jaar een extra donatie. In het karakteristieke kan toorpand aan de Schiedam- seweg voegde Massaar di rect de daad bij het woord door De Kroepoekfabriek als eerste te verrassen met een cheque van 10.000,-. Vijf andere organisaties krijgen op andere momenten een extra donatie. De organisa ties krijgen op deze manier een steuntje in de rug om hun goede werkzaamheden ook in de toekomst te kun nen blijven uitvoeren. In ie dere sector wordt één orga nisatie uitgekozen. "Het zijn de stichtingen en verenigin gen die projecten indienen en het verschil maken voor de inwoners. Daar zijn wij enorm dankbaar voor", al dus Massaar. Kroepoekfabriek Renske Verbeek, directeur van De Kroepoekfabriek, mocht de eerste cheque in ontvangst nemen. Het Fonds prijst de Kroepoekfabriek voor hun goede werkzaam heden binnen de sector kunst cultuur. Samen met een grote groep vrijwilligers realiseren zij vernieuwende projecten waarbij vooral ta lentontwikkeling een grote rol speelt. Verbeek was over rompeld. "Uiteraard zijn wij blij met het extra geld, maar dat is het niet alleen. Naast de financiële opsteker, is het ook heel fijn te horen dat we het goed gedaan hebben." SCHIEDAM - De voorbereidin gen zijn in volle gang, de trofeeën van 2015 worden opgepoetst en met zijn allen leven we toe naar de maand maart, dan geven Irado en de gemeente het startsein voor een geheel nieuwe edi tie van Afval the Game op de basisscholen. Deze editie zijn er weer nieuwe prijzen, nieuwe ambassadeurs én een nieuwe inzamelings actie. Voordat het zover is, heeft organisator de Kleine Ambassade jouw hulp heel hard nodig! Zij is namelijk op .zoek naar heel veel T- shirts! Breng ze voor 1 fe bruari langs bij het kantoor van de Kleine Ambassade aan de Willemskade 201. SCHIEDAM - De Vlaming El- vis Peeters schrijft zijn boe ken niet alleen, onder zijn pseudoniem schuilt ook zijn vrouw. Het resultaat van deze samenwerking zijn steevast romans die botsen met de heersende moraal. In Wij schrijft hij over een groep adolescenten die de macht van hun lichaam ont dekken. Met verregaande gevolgen. Zijn laatste roman heeft als titel Jacht. Hierin beschrijft Peeters hoe dier lijk mensen kunnen zijn en hoe menselijk dieren zich kunnen uiten. Zondag 7 fe bruari praat hij over Jacht bij Post Scriptum in het Hof van Spaland tijdens Lunchlezen, 12.00 uur, entree: 7,50. In de loop van het jaar verrast het Fonds nog vijf organisaties. Welke dat zijn, blijft nog even een verrassing! Jaarlijks doen meer dan 500 scholen met de debatactiviteiten van het Nederlands Debat Instituut mee. Een 22e plek is dus een prima prestatie! Foto-.pr SCHIEDAM - Het team van het Stedelijk Gymnasium Schiedam heeft een 22e plek behaald in de finale NK Debatteren voor Scholieren. Na een zinderend finale debat tussen het Coornhert Gymnasium (Gouda) en het Utrechts Stedelijk Gymna sium, gingen de Utrechters voor de derdemaal op rij met de winst naar huis. De Schiedamse equipe liet vo rige week in deze krant al weten niet te rekenen op een hoge klassering, mede om dat debatteren geen officieel vak is op hun school. ADVERTORIAL CARAVAN CAMPER Binnen in onze verwarmde showroom! Van zowel uw caravan, camper of vouwwagen! Uw occasion wordt tot levering gratis gestald! Geen aanbetaling! Dethleffs Fendt Knaus Jamet CAMPOLIFE Langeweg 1a 3274 LZ Heinenoord (Bedrijvenpark Heinenoord) T 0186-60 40 00 SCHIEDAM - De KinderBrillen Kanjer van dit seizoen bij Brilmóde Rob Boon is gekozen. Uit de vele deelnemers is Naomi Valk uit Schiedam de gelukkige winnares geworden. Naomi heeft de prijs, een speelgoedbon, in ontvangst genomen van filiaalhoudster Yvette van der Hoek. Alle kinderen tot en met 12 jaar die een bril kopen, kunnen meedoen. Als de glazen binnen zijn mag je zelf de bril komen maken. Je slijpt de glazen en monteert ze in het montuur. Natuurlijk onder deskundig toezicht van de opticien. Wanneer je bril klaar is, krijg je een waar Bril-diploma. Met de nieuwe bril op je neus wordt er ook nog een mooie foto bij Miranda van Oorschot Fotografie van je gemaakt. Één maal per seizoen wordt er een Naomi: "Dit is de leukste bril van allemaal!" KinderBrillenKanjer gekozen die een mooie prijs in ontvangst mag nemen. De foto komt in de krant en je foto staat ook in de etalage van Brilmode Rob Boon, Hof van Spaland 5 in Schiedam. Alle deelnemers vind je ook op www. brilmoderobboonnl

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 5