OPEN HUIZEN Zakkendragers weer in gildehuis EN WAT WAS JOUW GOEDE VOORNEMEN? Wat is Schiedam toch mooi! Volgend huis? 13 FEBRUARI www.woonplus.nl 03 l6 Afval the Game Xtra met soep! Molen blauw VOOf burgertop GlOOO 165 ipv160 jaar Win vier kaarten voor Burgers' Light Milieuzone: voorkom verkeersboete! Vragen over afsluiten brievenbus Stadsblad Woensdag 3 februari 2016 3 www.nieuwestadsblad.nl TERUG IN BLAUWHUIS Wil werd hier na de oorlog jaarlang vastgehouden enkel omdat vader Duitser was ZINGENDE STEWARD? Hij is steward, heeft met vriend Joop een café en staat aan begin van zangcarrière KHh&Wln Monument krijgt grote opknapbeurt Het Zakkendragersgildehuis wordt komend jaar toegankelijk gemaakt voor publiek. Het monument wordt zo authentiek mogelijk ingericht met stukken uit de Historische Collectie van het Stedelijk Museum Schiedam. En ook het Jenevermuseum gaat een bijdrage leveren. SCHIEDAM - Het monument, waar eigenlijk al lang niets concreets mee werd gedaan, staat in ieders geheugen ge grift. Het is een van de ico nen van de stad. Dankzij een bijdrage uit de Erfgoed- lijn Trekvaarten van de pro vincie Zuid-Holland heeft Schiedam nu de financiële middelen in handen om het pand onder handen te ne men. Het komende jaar wordt er door de gemeente samen met een groot aantal part ners gewerkt aan een grotere toegankelijkheid van het ge bouw aan de Oude Sluis. Het Zakkendragersgilde, het Stedelijk Museum Schie dam en het Jenevermuseum gaan er een prominente rol in spelen. Zo nemen de Zakkendra gers opnieuw hun positie in het huis in en krijgt het een zo authentiek mogelijke in richting doordat stukken uit de Historische Collectie van het Stedelijk Museum Schie dam worden teruggeplaatst. Ook het jenevermuseum levert een bijdrage, omdat het Zakkendragersgildehuis samen met Molens en Bran derijen een onderdeel is van het verhaal rond de produc tie van Schiedams gedistil leerd. Wat vindt u van de plannen? redactie.ns@persgroep.nl SCHIEDAM - In Groenoord is de strijd van Afval the Game Xtra inmiddels in volle gang. Afval the Game xtra is een initiatief vanuit de gemeente en Irado in sa menwerking met de Kleine Ambassade. Een wedstrijd waarmee flatbewoners de strijd met elkaar aangaan om zoveel mogelijk plas tic in te zamelen. Om daar nog een schepje bovenop te doen organiseert de Kleine Ambassade donderdag 4 fe bruari Afval the Game Xtra Soep!'. Alle geïnteresseer den (flat)bewoners, maar Jazeker. De Hypotheker. Schiedam Broersvest 64 (010) 4731150 www.hypothekei.nl ook de deelnemers en kin deren uit de wijk zijn vanaf 17.00 uur welkom om onder het genot van een kopje soep bijeen te komen om meer in formatie te krijgen over de wedstrijd, te discussiëren met elkaar, maar vooral el kaar te enthousiasmeren voor de wedstrijd. Waar? Bij KomKids Bel lefleur aan de Eduard van Beinumlaan 66 tussen 17.00 en 19.00 uur. Groenoord is volop aan het afval scheiden. Inmiddels zijn al tien flats bezig met de wedstrijd. Krant niet ontvangen? Bel 0900-424 57 26 of bezoek www.deweekkrant.nl/ verspreidklachten SCHIEDAM - Deze week is een van Schiedams wereldbe roemde molens, de Kameel, blauw uitgelicht. Dit om aandacht te vragen voor de aanmeldweek voor de eerste burgertop van Schiedam, de GlOOO. Afgelopen week heb ben duizenden Schiedamse, kiesgerechtigde inwoners hiervoor een uitnodiging ontvangen. De burgertop vindt plaats op zaterdag 27 februari in de Margriethal. De eerste aanmeldingen voor de burgertop zijn in middels binnen. "De eerste paar dagen zijn er al meer dan honderd aanmeldingen binnengekomen", aldus Ber nard Boode, secretaris van GlOOOSchiedam. Naast het blauw uitlichten van de molen zijn de vrijwil lige organisatoren van deze Molen De Kameel is blauw uitgelicht, omdat je je deze week aan kunt melden voor de burgertop GioooSchiedam. smokerscountdown.com eerste burgertop flink aan het flyeren geweest. Door de hele stad hangen posters en liggen flyers. Boode: "Er staan nog meer promotie acties op stapel. We willen de stad blauw kleuren en SCHIEDAM - Het boek over het jubileum van de Franken- landgroep is een prachtige uitgave geworden. Kor Kegel en Raymond Nyns tekenden voor de samenstelling. Het boek draagt alleen niet de naam 'Het recept voor 160 jaar succes', maar: 'Het re cept voor 165 jaar succes'. zoveel mogelijk mensen en thousiast maken om zich aan te melden en zo hun stem te laten gelden." Naast ingelote inwoners zijn ook ondernemers, ambtenaren, politici uitgenodigd. KLIK WIN ACTIE Ga naar: www.nieu- westadsblad.nl SCHIEDAM - Rotterdam weert vanaf deze maand oude ben zine- en dieselauto's uit het centrum. Met borden Mi lieuzone waarop het kente ken verschijnt, staat te lezen of u wel of niet dé stad in mag rijden. Een vervuilende oude auto riskeert een boete van 99 euro. Ook personenwagens op benzine van vóór 1992 en diesels van vóór 2001 mo gen niet rijden door hartje Rotterdam. Tot 1 mei krijgen overtreders nog een waar schuwing thuis maar na die tijd een boete van 90 euro plus 9 euro administratie kosten. Rotterdam voert al sinds 2007 een verbod op oude, vooral vrachtwagens in de stad. Met de uitbreiding van gebied en oude personenwa gens wil Rotterdam de lucht 40 procent schoner krijgen. Zo is sinds vorig jaar de 's Gravendijkwal, doorgaande weg van Noord naar Zuid, strikt verboden voor vuile roetbakken. Ook op de Rotterdamsedijk waarschuwt de politie, al voor de?e nieuwe maatre- SCHIEDAM - Bewonersvereni ging Centrum heeft de ge meente een brief geschreven waarin ze vraagt waarom de brievenbus in de Lange Kerkstraat op vrijdagen van wege de weekmarkt 'door de gemeente zou zijn afge sloten'. "De BVSC dringt er bij u op aan om de vrijdagse afsluiting van de brieven bus op zo kort mogelijke termijn ongedaan te maken. Schiedammers moeten op elke dag van de week post kunnen verzenden, en daar voor geen omwegen hoeven te maken of zoektochten te ondernemen", vindt de ver eniging. Ze vraagt zich tevens af of de gemeente überhaupt wel bevoegd is tot het afsluiten van iets dat van Dost.nl is. gemeente Schiedam U vindt een overzicht van de (wettelijk verplichte) publicaties, zoals verschenen op www.0fficielebekendmakingen.nl in het midden van deze krant. Er is weer massaal gereageerd op onze oproep om mooie foto's in te sturen van en over Schiedam. Deze is van Yvonne Kluin en heel toevallig precies over het onderwerp, waarover u hiernaast kunt lezen. Ook Pieter Most stuurde mooie foto's op van de Oude Sluis, maar om die allemaal te zien moet u nog een weekje geduld hebben. Foto: Yvonne Kluin

Het Nieuwe Stadsblad | 2016 | | pagina 1